Jak tanio ogrzać dom? | Limanowa.in - limanowski portal informacyjny
WERSJA ARCHIWALNA
Przeglądasz archiwalną wersję portalu Limanowa.in
limanowa.in
Środa, 21 listopada, Janusz, Konrad, Albert, Maria, Regina
Rejestracja »
Hyde Park
Jak tanio ogrzać dom?
Oginek
Oginek 2014-11-07 07:51:25
Czym w chwili obecnej opłaca się ogrzewać domy? Węgiel/drzewo/gaz - różnice w kosztach pomiędzy tymi trzeba są niewielkie.
Re: Jak tanio ogrzać dom?
Russo
Russo 2014-11-10 11:58:54
Koszta pomiędzy poszczególnymi rodzajami opałów które podałeś niewiele się od siebie różnią. Najwydajniejszy jest chyba węgiel i gaz. Zastanów się też nad odnawialnymi źródłami energii. Mam tutaj na myśli kolektory słoneczne czy pompy ciepła. Te pierwsze wykorzystywane są zwykle do podgrzewania wody. Te drugie do podgrzewania temperatury powietrza. O koszta oraz dobór odpowiedniej technologii możesz zapytać na http://www.ekofachowcy.pl/ - pomogą dobrać odpowiednie urządzenia oraz porównają konkretne oferty instalatorów OZE z Limanowej i naszego regionu.
saxon
saxon 2014-11-22 16:40:21
Po pierwsze zeby bylo tanio musisz zainwestowac w izolacje budynku - im lepiej budunek ocieplony,tym mniejsze koszty ogrzewania. Roznica miedzy gazem a weglem jest taka,ze weglem poki co jest taniej,ale wymaga to pewnej pracy i zaplecza (trzeba w piecu palic,czyscic piec i komin,wyniesc popiol,miec miejsce na skladowanie popiolu i wegla i pewnej ilosci drzewa na "rozpalke" itd.) ,gaz,to czysta wygoda - ustawiasz sobie temperature,i tyle.Ekologicznie i bez pracy,jednak drozej niz wegiel - faktury trzeba placic,no i jest (narazie) hipotetyczne ryzyko ze Putin zakreci kurek. Kolektory sloneczne sluza tylko do otrzymywania cieplej wody,jak ktos Ci dobrze zamontuje,to przez pol roku masz darmowa ciepla wode,bo przez drugie pol i tak grzejesz,wiec kolektor niepotrzebny. Jesli chodzi o pompy ciepla,to nie znam nikogo (oprocz producentow i hurtowni) kto by ten wynalazek chwalil,owszem znam takich,co zdemontowali.Powod - w naszej strefie klimatycznej grzeje delikatnie mowiac srednio,a jest dosc pradozerny przy niskich temperaturach,no i jest bardzo drogi przy zakupie i montazu.Amortyzacja takiego urzadzenia,to kilkanascie lat. Byc moze za pare lat ten system udoskonala,ale narazie radzilbym sie wstrzymac.
Andrzej
Andrzej 2014-11-26 11:42:01
Mam ogrzewanie na gaz, domek jednorodzinny powierzchnia do ogrzania 200 m w tym przez prawie połowę okresu grzewczego grzeję połowę domu(suteryny i parter) zamykając zawory przy grzejnikach, 4-ry osoby zamieszkują , solary 3 panele i za rok 2013 zużyłem 1700 m gazu koszt 3800 zł. Gaz zużywam do ogrzewania gotowania i woda ciepła. Rok 2014 wstępnie policzyłem i prawdopodobny koszt będzie niższy o około 200 zł.
mariab
mariab 2014-12-17 16:23:52
Moim zdaniem węgiel bardziej się opłaca niż drzewo. Drzewa idzie dużo, a weglem podkładasz raz na 3 godziny i jest ciepło.
zuziagola
zuziagola 2014-12-20 22:35:26
To wszystko zależy... Sama mam ogrzewanie gazowe, bo wygodne. Koszt nieco większy niż poprzednio. Znajoma z kolei chwali sobie bardzo swoją centralę wentylacyjną, dzięki której odzyskuje ciepło i przez to podobno sporo oszczędza. Czytałam trochę o rekuperatorach na http://www.rekuperatory-nikol.pl i faktycznie ma to sens... Może o tym pomyśl? Przy okazji będziesz miał pewność, że oddychacie zdrowym, świeżym powietrzem.
Robin30
Robin30 2015-10-08 14:54:43
A czego używacie do ogrzewania wody? Przeglądam właśnie różne możliwości i zastanawiam się nad przepływowymi ogrzewaczami wody - elektrycznymi lub gazowymi. Co najlepiej wybrać?
Lavas
Lavas 2015-10-14 02:48:51
Elektryczny wyjdzie drogo. Ja mam gazowy ogrzewacz pomieszczenia w pomieszczeniu służbowym i cenowo wychodzi to w eksploatacji dużo korzystniej. Tylko musiałem pomyśleć o wylocie spalin.
austria
austria 2015-10-19 14:40:42
Moim zdaniem ogrzewanie centralne z kominkiem
janusz30
janusz30 2015-10-27 11:00:15
Moim zdaniem duże znaczenie będzie miało zastosowanie izolacji zarówno poddasza jak i elewacji, musi być na pewno szczelna, ja dodatkowo zastosowałem rekuperator http://www.ekointegrator.pl/oferta/rekuperacja/ w skrócie odzyskiwanie ciepła z powietrza tak mniej więcej i też oszczędzam na ogrzewaniu.
malutka22
malutka22 2015-11-10 15:44:45
Ja też się zastanawiałam jak zmniejszyć rachunki w domu. Ponieważ jest teraz fala fotowoltaiki to stwierdziłam, że też się zdecyduję. Skontaktowałam się z kilkoma firmami i wkońcu wybrałam Elve. To firma z Krakowa, która zaoferowała mi najbardziej korzystne warunki ze wszystkich. Umowa podpisana i czekam tylko na montaż :D
Steven
Steven 2016-01-06 22:27:24
Wydaje mi się, że zastosowanie pompy ciepła z systemem wentylacji będzie równie dobrym pomysłem. Znajomi z Poznania wymienili system gazowy na pompę ciepła i są bardzo zadowoleni. Zanim na to poszli dużo czytali na ten temat i skorzystali z dofinansowania 40 % wartości na pompę ciepła. Skorzystali z tej dotacji tuta:j instalacje-macko.pl Dali mi namiary, abyśmy także i my z tego skorzystali. Pewnie na wiosnę tym się zajmiemy. :)
bobrowska22
bobrowska22 2016-05-12 12:50:30
W sumie wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i na ile jesteśmy sobie w stanie pozwolić. My ogrzewaliśmy dom z przepływowe.pl Instalacje sprawdzają się bez zarzutu. Jestem ciepłolubna, więc zimy nie są mi straszne! :D
olaxxx
olaxxx 2016-05-12 14:07:14
Każdy chwali swój pomysł ogrzewania , a wszyscy płacą krocie - a ja powiem jedno; takie czy siakie, ogrzewanie domu wychodzi bardzo drogo .
albui
albui 2016-05-23 08:56:26
Przede wszystkim należy wybrać tanie ogrzewanie. Na ogrzewaniu gazowym nie da się oszczędzić, ale np. na ogrzewaniu drewnem juz tak.
Papir21
Papir21 2016-06-09 15:42:58
To zależy ile masz kasy na zainwestowanie, jeśli masz spory budżet to możesz zainwestować w jakieś źródła energii odnawialnej tylko że na zwrot z inwestycji przyjdzie tobie poczekać bardzo długo.
matiimu
matiimu 2016-06-11 22:28:33
Pompa ciepła jest ciekawym rozwiązaniem z tego co się orientowałem to jedyne koszta to montaż później cieszymy się darmowym ogrzewaniem.
west
west 2016-06-12 09:35:51
Wpadłem ostatnio na pomysł montażu bufora c.o. Koszty wychodzą podobnie do dobrego pieca a komfort jak przy paleniu gazem. Biorąc pod uwagę coraz cieplejsze zimy i praktycznie nieograniczony dostęp do drewna to pewnie będzie najlepsze wyjście.
OnlineExpert
OnlineExpert 2016-07-04 14:55:23

Witam,

Jeżeli do budynku podłączona jest sieć gazowa oraz w budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe, to najbardziej opłacalnym rozwiązaniem źródła ciepła jest kocioł kondensacyjny, który pozwala na bezobsługowe i pewne wytwarzanie ciepła dla budynku. Ogrzewanie podłogowe pozwala z kolei na obniżenie temperatury pracy instalacji oraz dodatkowy odzysk energii cieplnej ze skroplin występujących w spalinach przez co możemy uzyskać wyższą sprawność urządzenia. W przypadku braku podłączenia budynku do sieci gazowej proponuję wybór pompy ciepła. O wszystkich wyżej wymienionych urządzeniach, jak i innych rozwiązaniach ogrzewania budynku można przeczytać na stronie internetowej nieautoryzowana reklama

ased
ased 2016-08-01 00:42:33
Najtaniej wychodzi ogrzewanie węglem. Najbardziej ekologiczne jest drewno. Trochę droższy jest gaz.
kollmi
kollmi 2016-08-30 09:34:35
Mieliśmy wiele lat kotłownię z węglem, cały garaż i pomieszczenia na poziomie kotłowni były zawsze w pyle, popiołu też zawsze sporo, trzeba było co chwilę ten piec czyścić, jeszcze póki rodzice młodzi to pół biedy, teraz już mają swoje lata i obsługa tego wszystkiego to dla nich problem, zmieniliśmy treaz na pellet i dużo wygodniej się to obsługuje, popiołu minimalna ilość, zresztą używamy go jako nawóz. Pellet kupujemy w stelmecie, próbowaliśmy kilku i ten był najlepszy.
Odpowiedz

Drogi Użytkowniku! Z dniem 25 maja 2018 r. zmieniły się obowiązujące przepisy z zakresu ochrony danych osobowych (RODO). Dla Limanowa.in bardzo ważne jest bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, dlatego dostosowaliśmy działalność portalu do nowych wymogów. Jeżeli posiadasz konto, bądź korzystasz z innych funkcjonalności jakie oferujemy, zapoznaj się proszę z kilkoma ważnymi informacjami jakie znajdziesz tutaj. Dodatkowe informacje o tym jak przetwarzamy dane osobowe, znajdziesz też w naszej Polityce Prywatności. W razie wątpliwości, skontaktuj się z Administratorem.
Intersiec