Nie powtórzył osiągnięcia sprzed roku | Limanowa.in - limanowski portal informacyjny
Rejestracja »

Sport

2018-05-15 07:40:19

Nie powtórzył osiągnięcia sprzed roku

Zakończył się jeden z ważniejszych polskich wyścigów wieloetapowych. Od 10 do 13 maja kolarze rywalizowali na trasie 53. CCC Tour – Grody Piastowskie. W trakcie czterech dni ścigania po dolnośląskich szosach odbyły się prolog w postaci kryterium oraz cztery etapy.

W klasyfikacji generalnej 28 miejsce zajął Emanuel Piaskowy pochodzący z Lipowego (reprezentuje zawodową grupę kolarską Hurom Team). Do zwycięzcy Łukasza Owsiana (CCC Sprandi Polkowice) stracił 5 minut i 44 sekundy. W klasyfikacji górskiej zajął 13 miejsce.

Piaskowy był najlepszym polskim zawodnikiem z grupy Hurom Team. W ubiegłym roku na trasie Grodów Piastowskich zawodnik z Lipowego zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Emanuel Piaskowy to ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym.