carmelo
Komentarze do artykułów: 136
Setki podpisów pod petycją pokazują, jak bardzo ta sprawa była dla ludzi ważna. To jest głos społeczności, którego nie wolno ignorować. Mam ogromną nadzieję, że ta sytuacja stanie się lekcją na przyszłość i że dialog z mieszkańcami stanie się standardem, a nie wyjątkiem.Jeszcze raz – dziękuję za odwagę, za serce i za stanie po stronie ludzi panu Kondziołce i Tusikowi
Chcę też jasno powiedzieć: to nie był atak na panią burmistrz ani działanie przeciwko niej osobiście. To był krzyk mieszkańców, że w tak ważnych sprawach nie można decydować ponad naszymi głowami, bez rozmowy i bez konsultacji. Ten sprzeciw nie wziął się z chęci konfliktu, ale z poczucia bycia pominiętym i zlekceważonym.
Żyjemy w czasach, w których coraz częściej usuwa się krzyże ze szkół i przestrzeni publicznej, w których wartości chrześcijańskie są spychane na margines. Wielu ludzi odbiera to bardzo boleśnie. Dlatego to naprawdę nie jest dobry moment na podejmowanie decyzji, które mogą być odczytane jako kolejne uderzenie w nasze symbole i tradycję. To po prostu czas absolutnie nieodpowiedni na takie „eksperymenty”
Podstawa prawna umieszczania symboli w herbach i sztandarach gminPodstawą prawną jest art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, który stanowi, że:„Gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność.”oraz art. 18 ust. 2 pkt 13 tej ustawy, który przyznaje radzie gminy kompetencję do:„podejmowania uchwał w sprawach herbu gminy, nazw ulic i placów publicznych oraz wznoszenia pomników.”
Tytanuś... Proszę bardzo - Zasady heraldyczne:mają charakter opiniodawczy i zwyczajowy,nie są źródłem prawa w rozumieniu art. 87 Konstytucji RP.Opinia Komisji Heraldycznej:nie jest wiążąca prawnie,jest rekomendacją, nie normą prawną.
Państwo świeckie oznacza bezstronność władz wobec religii, a nie eliminowanie wszystkich odniesień religijnych z życia publicznego. Prawo dopuszcza obecność takich symboli, zwłaszcza gdy mają one charakter historyczny i kulturowy, a nie wyznaniowy. W tym sensie symbol na sztandarze nikomu nie odbiera wolności światopoglądowej.to., odnośnie ustaw!
Nikt nikomu nie każe wierzyć ani praktykować. Symbol Matki Boskiej na sztandarze to część historii i tradycji Limanowej, z którą identyfikuje się większość mieszkańców. Świeckość państwa nie polega na wymazywaniu lokalnego dziedzictwa.
Zamazywanie pamięci. Nikt potem nie zapyta o to miejsce. W kontekście historycznym. A w tych niebezpiecznych czasach ludzie by chcieli w razie wojny by ktoś za nich walczył. Tylko ze potem o bohaterach niewygodnie jest nawet. pamiętać. Takie przynajmniej to wszystko co się dzieje w naszym kraju sprawia wrażenie.
A do Pani Kęsek... To ze was wybieraliśmy nie oznacza że ślepo wierzymy że będziecie nas godnie reprezentować-podejmując w naszym imieniu może w/g nas wcale nie dobre decyzje.Myśle ze jesteście po to by się z nami liczyć i NAS PYTAĆ. My też tu po coś jesteśmy.
Specjaliści ds. heraldyki i pewnie żaden z Limanowej. 90% polaków deklaruje się jako KATOLICY więc jesteśmy krajem katolickim tak jak np. Turcja muzułmańskim. I co tu zmieniać i naginać karku żeby nie urażać może multikulti , czy jest jakiś inny powód bo ja tego nie rozumiem po co zmieniać co tyle lat było dobre i nikomu nie przeszkadzało. Ale ja nie jestem heraldykiem.
A kto nam funduje i godzi się na dopuszczanie tego świństwa w żywności? Ktoś za to przecież odpowiada !
Pozdrawiam całą obsługe tek Biedronki.... Bardzo miłe Panie. Miło było tam robić zakupy
Łatwo pluć na Jana Pawła II, kiedy samemu nie ma się na koncie nic poza frustracją i anonimowym szczekaniem w komentarzach. Autorytetu człowieka, który zmienił bieg historii, nie da się zburzyć memami i tanimi insynuacjami. To nie jego imię się tu kompromituje, tylko poziom tych, którzy próbują je brudzić
Bardzo dobre porownanie. Na waszym poziomie . Rowna do was zebyscie latwoej zrozunieli
„Zamiast krytykować, warto zauważyć, że to pierwsza taka funkcja w KEP i powierzono ją biskupowi z realnym dorobkiem w pracy duszpasterskiej i społecznej.
Chrześcijaństwo to religia pokoju ktora nie szuka odwetu. Dletego tak cwaniakujecie szydzac z chrzescijanstwa. No gdyby tu chodzilo o inna religie.....
Nooo czyli te 51 ktore przegłosowało Trzaskowskiego oddajac głos Nawrockiego i ci w Małopolsce gdzie głosowalo w 38 procentach na niego.No i to nie tylko wyborcy PIS -doczytaj statystyki i fakty
Do szkoły średniej decyduje suma punktów uzyskanych z egzaminu ósmoklasisty i ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej
Warto pamiętać, że poziom szkół podstawowych i gimnazjów potrafi się mocno różnić. Piątka w jednej szkole nie zawsze znaczy tyle samo co trójka w innej, bardziej wymagającej. Same oceny nie oddają całego obrazu
Piękne – w jednym komentarzu zmieścić pogardę, uproszczenia i kompleksy. Zabrakło tylko podpisu: ekspert od wszystkiego, praktyk od niczego.Łatwo cwaniakować pod pseudonimem...