DwunastaMalpa
Komentarze do artykułów: 196
Bardzo ładnie, dziękujemy! Ale że tak jest jak jest, to jest dramat...
Komedia. Ore, ore, cztery kamore. Przydałoby się ich nagrywać, żeby szeroka publiczność obejrzała i z bliska poznała tę "kulturę romską".
Szkoła jest bezsilna kiedy bardzo chcesz się czegoś nauczyć.
"przeszedł przez gate" - z angielskiego: gate - bramka. Można napisać "samowolnie przeszedł przez bramki". Ależ proszę, nie dziękujcie.
No i takie newsy to można czytać!
...sprzedam opla...
"Proceder ten wiąże się z emisją szkodliwych substancji, takich jak ołów, rtęć, kadm, freon czy brom, które" przenikają do mózgów nowego pokolenia i z Romów przemieniają ich w zwykłych Cyganów.
Oczywiście że mógł - jedziesz prawidłowo samochodem a taki przewraca Ci się pod koła mimo że zachowałeś przy wyprzedzaniu dobry odstęp - ginie pod kołami Twojego pojazdu - właśnie zrobił Ci krzywdę.
Może jakiś komentarz w sprawie, panie prezesie romski Kwiatkowski?
"Policjanci z zespołu do spraw oszukiwań" - OSZUKIWAŃ? Tak żem czuł, że policja oszukuje.
"Terytorialsi będą ćwiczyć działania o charakterze powszechnym, permanentnym i nieliniowym." - taka brednia to mogła wyjść tylko z wojska.
Proponuję Shai-Hulud
Praw chcecie tych samych, a obowiązków już nie?
"I to nie jest tylko problem Polski, ale całej Europy." - oj tak tak, zgadzam się.
Uczymy się: PODAĆ W WĄTPLIWOŚĆ
Tu w ogóle jest dobre jedzenie - to jest jakiś fenomen, jako mieszkaniec bardzo się z tego cieszę: Apollo (pizze), Caprese (włoska), Cieszymicha, Siwy Brzeg, Limka28, Tartak w Młynnem, Mekong, smażalnia rybek naprzeciw bazyliki, nawet w Auchanie: chleb śląski od Stryczka (dla mnie już samo to jest warte żeby tu mieszkać), kiełbaska od Kołdrasa. No jest megasmacznie!
I też będzie się blokował w pewne miesiące i w obcych zakładach naprawczych?
Jak jeszcze lodowisko się zdecyduje co do dni "szkolnych"/"roboczych"/"świątecznych", czy jakkolwiek sobie to jeszcze nazwą byle wydrzeć jak najwięcej kasy i zrobić przerwy w godzinach innych niżby logika podpowiadała, co uniemożliwia wykorzystanie pełnych 2,5h za które się zapłaciło (przykład: 1.01.2026 - "dzień szkolny", 5.01.2026 - "święto"), to już będzie całkiem fajnie.
Tyle przychodów! Zgaduję, że NIEMALŻE, prawie wystarcza na wypłaty dla kontrolerów i utrzymanie urządzeń do biletów. A można było z tego w ogóle zrezygnować.
Co Rada uchwaliła, Burmistrz wykonać musi...