basia1234
Komentarze do artykułów: 21
Jestem zażenowana tym co się dzieje w Limanowej, to co się tu odbywa można nazwać przerabianiem szkół na kombinaty rządzące się tylko i wyłącznie rachunkiem ekonomicznym. Dzielenie dzieci na miejskie i gminne, w dobie zniesienia rejonizacji i obwodów szkolnych i wolności wyboru szkoły, przypomina mi pewną ideologię która u swego źródła miała piętnowanie i podziały. To wszystko zabija ducha edukacji i wychowania. Rozmowy o pieniądzach trzeba umieć prowadzić tak, by nie było z tego otwartej wojny, bo konkluzja jest tutaj prosta: chce się zaoszczędzić na dobru dziecka i tak to jest odbierane w bardzo szerokim gremium. Nie tędy droga, bo edukacja dzieci powinna być przez włodarzy rozumiana jako inwestycja w przyszłość swoich małych ojczyzn a nie jak kula u nogi. Mądrzy włodarze powinni właśnie zacząć od szkół by pokazać młodemu pokoleniu jak powinien wyglądać świat. A kogo my wychowamy w przeładowanych, obskurnych i nie wyposażonych w sprzęt i dobrą atmosferę szkołach? Jaki obywatel wyrośnie widząc od dziecka dziadostwo? Niestety ci co to wszystko wymyślili to w mojej ocenie ludzie przepełnieni jadem, zgorzkniali, zawistni i nie tędy droga Panie Burmistrzu, zmienić doradców i kierować się duchem rozwoju miasta bo dzieci to nasza przyszłość.
- poprzednia<
- 1
- 2
- następna>