Chcą zająć się największym dzikim wysypiskiem
Niedźwiedź. Na dziś zaplanowano kolejną akcję mieszkańców gminy Niedźwiedź, walczących z problemem dzikich wysypisk. Zamierzają posprzątać śmieci porzucone w lesie na os. Stramówka w Podobinie.
Może Cię zaciekawić
Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejMasz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
IMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcejUwaga na toksyczne gąsienice! Krakowski Sanepid ostrzega przed korowódką dębówką
Korowódka dębówka (z pozoru przypominająca zwykłą, włochatą gąsienicę o długości ok. 3 cm) może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowi...
Czytaj więcej
Komentarze (18)
Nie może być tak , że karze się ludzi bez spalnienia wcześniej obowiązku jaki leży po stronie samorządu. Tablice informacyjne MUSZĄ TAM BYĆ, a i jakiś monitoring też by sie tam przydał.
Myślę, że dobrze było by również sprawdzić te WYSYPISKA do których zabierają nasze śmieci lokalne samorządy. Dochodzą bowiem do mnie głosy, że zdarza się iż firmy odpowiedzialne za odbiór naszych śmieci robią sobie ich ZSYP W ZABRONIONYCH, nie przeznaczonych dop tego celu miejscach.
Ostanio mieliśmy DWA duże pożary w Trzebini oraz Zgerzu. W NOWA TV podawano wczoraj informacje, że w Zgeirzu składowano odpady z Niemiec, Włoch i Szwajcarii już od bardzo dawna. Ludzie podejrzewają,( patrz komentarze ludzi [pod linkiem) , że jest to sabotaż. Piszą, oraz mówili w tej telewizji, że składowisko było ogromne . Podejrzewa się, że tamtejszy samorząd, Ci którzy mieli te składowisko nie mieli pieniędzy na kary więc może w ten sposób 'rozwiązaqno' problem.
' Płonie kolejne składowisko odpadów. Śmieci może być nawet cztery razy tyle, co w Zgierzu'
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23458522,plonie-kolejne-skladowisko-odpadow-smieci-moze-byc-nawet-cztery.html
Polecam komentarze pod tym artykułem.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114883,23458522.html?i=1
To jest duży problem w Polsce te NIELEGALNE WYSYPISKA śmieci, lokalne samorzady , rząd nie radzą sobie z tym problemem.
Te sprowadzanie śmieci z europejskich krajów do Polski to jest już SKANDAL .
Wladze od lat z tym problemem nic nie zrobiły i nie robią.
' Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze'.
Unia europejska i inne istytucje stworzyły 'morze ' przepisów, które w praktyce muszą być realizowane w krajach członkowskich. Ten cały program utylizacji, segregacji śmieci sami stworzyli, a teraz kosztem ludzi chcą go rozwiązywać.
Wprowadzono na rynek wiele opakowań , które trzeba utylizować w kosztowny sposób, podczas gdy wcześniej używano NATURALENE OPAKOWANIA, które można było spalić bez potrzeby utylizacji. ( drewno, papier, lub szkło , które można było ponownie używać.
Każdy kraj teraz boryka się z tym problemem, tzw, 'janusze biznesu' nie potrafią zarabiać na odpadach , a to jest ' zloty interes' , tyle tylko, że TRZEBA CHCIEĆ'.
Podpisano umowy z innymi krajami na sprowadzenie tych odpadów do Polski, teraz jesteśmy JEDNYM WIELKIM SKŁADOWISKIEM ŚMIECI w Europie.
Nielegalne składowiska płoną i trują ludzi.
Wklejałam kiedyś tutaj link ( nie chce mi się go szukać , bo jest tam bardzo wiele moich komentarzy, a i czasu nie mam za wiele. W razie 'W' go znajdę ), że jest to bardzo niebezpieczny proceder w Polsce , gdyż , w taki oto sposób 'kusi' się zadlużone gminy na przejmowanie tego badziewia, jako środek na podreperowanie budżetu gminnego.
W tym linku mówili, pisali o takim procederze w Polsce. Ba, nawet angielscy dziennikarze przeprowadzili śledztwo dziennikarskie w Polsce i pokazali jak to angielskie śmieci lądują w Polsce włącznie z niebezpiecznymi odpadami medycznymi, tzw, odpadami mokrymi.
Jak trzeba będzie to i znajdę ten artykuł w angielskiej prasie.
Pozdrawiam.
Polityka rządów POPiSu, brawo wy.
http://www.jackcaleib.com/medium/7835680
Będą kolejne...
Jest też informacje o porzucaniu tych śmieci w różnych dziwnych miejscach, w tym na polach.
Proceder trwa już długo, a dlaczego odpowiednie służby wydają się nieudolne w działaniach?
Dużo więcej na ten temat w materiale poniżej w linku:
' SERIA POŻARÓW W POLSCE PRZYPADEK ?? '
http://www.jackcaleib.com/medium/793dbde
Jak mówi autor tego nagrania, 'dlaczego odpowiednie służby się tym nie zajmują ' ?
W poszczególnych gminach NALEŻY zająć się wyjaśnianiem tej sprawy, TRZEBA WŁĄCZYĆ odpowiednie służby do sprawdzenia tego tematu.
Polski przedsiębiorca, rolnik , podatnik jest ZASYPYWANY wszystkimi możliwymi kontrolami .
Przedsiębiorcy , rolnicy są na granicy możliwości w przeprowadzaniu swoich działalność , padają firmy , niszczy się polskich rolników bzdurną politykę , a teraz NISZCZY SIĘ NASZE ŚRODOWISKO, ZDROWIE LUDZKIE?
JAK mówił ORGANIZATOR protestu rolników w Warszawie 23 .05.2018 roku:
' Żaden związek zawodowy, żadne stowarzyszenie nie powinno być finansowane z pieniędzy
ministerialnych. Nie możemy zapiąć się na łańcuchach'..........
Podoba mi się ta akcja Pana Mariana Górniaka z Ruchu na Rzecz Rozwoju Gminy Niedźwiedź.
On i jego inicjatywa jest DOWODEM na to, że jeśli MY LUDZIE DOBREJ WOLI , ODDOLNIE , nie zrobimy tutaj u siebie porządku , to NIE MOŻEMY LICZYĆ NA NIKOGO INNEGO. !!!
Naszą siłą jest RUCH ODDOLNY , MY LUDZIE, a nie partie, związki , rządy, organizacje kontrolne.
Musimy się ZJEDNOCZYĆ , działać wspólnie dla DOBRA NASZYCH OBYWATELI oraz NASZEJ KOCHANEJ OJCZYZNY.
Bo NARÓD, PAŃSTWO to jesteśmy MY. !!!!
Tutaj więcej na ten temat , od około 6 minuty 50 sekund zapisu w tym materiale:
https://www.youtube.com/watch?v=y2hiwJmfl_Y
Wygląda więc na to, że nasz rząd o tym wszystkim wie.
' PŁONĄCE POLSKIE GÓRY ŚMIECI nie sa polskie.. '
http://www.jackcaleib.com/medium/814da1
Ba, są stosowne umowy na to podpisane z tymi krajami.