Kto podpisał, a kto nie podpisał umów? Sprawdź listę
Poniżej publikujemy wykaz lekarzy i ośrodków zdrowia, które podpisały umowę z NFZ na 2015 rok dotyczącą Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Wykaz placówek, które podpisały umowy z NFZ na 2015 rok w zakresie lekarskiej opieki POZ:
Halina Reijns ul. brak 822/brak, 34-734 Kasinka Mała
Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Dobrej, ul. 545 545, 34-642 Dobra
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Laskowej, ul. Laskowa 428, 34-602 Laskowa
Stanisława Kucharska ul. Szczawa 425, 34-607 Szczawa
Bogdan Baczyński, Beata Baczyńska ul. Kasina Wielka 546, 34-741 Kasina Wielka
Renata Kopacz-Modrzejewska ul. Poręba Wielka 278, 34-735 Poręba Wielka
Stanisław Pikul ul. - 8, 34-606 Łukowica
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mszanie Dolnej ul. Matejki 13, 34-730 Mszana Dolna
Gorczański Ośrodek Medyczny Gor-Med Kaim spółka jawna ul. 403, 34-608 Kamienica
Krzysztof Kulka ul. Mszana Górna 401, 34-733 Mszana Górna
Rafał Wesołowski ul. Rynek 26, 34-730 Mszana Dolna
Barbara Szczurowska, Jan Szczurowski ul. 188, 34-623 Szczyrzyc
Wykaz placówek, które nie podpisały umowy w zakresie lekarskiej opieki POZ:
Zobacz również:
Janusz Dziedzic ul. Słopnice 518, 34-615 Słopnice
Marek Borowiak ul. Łapanów 185, 32-740 Łapanów
Elżbieta Makulec-Ryś ul. Nowe Rybie 157, 34-652 Nowe Rybie
Anna Joniec ul. Męcina 536, 34-654 Męcina
Teresa Pankiewicz ul. Starodworska 5, 34-601 Limanowa
Mirosława Wiśniewska-Oko ul. Przyszowa 407, 34-604 Przyszowa
Janina Ziomek-Gała ul. Witosa 28, 34-600 Limanowa
Lesław Szot ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
Jan Sieja ul. 31, 34-603 Ujanowice
Danuta Mrażek ul. Kasninka Mała kasinka, 34-734 Kasinka Mała
Niepubliczny Zaklad Opieki Zdrowotnej-Poradnia Lekarska Ogólna-Rojek,Marczuk,Jedynak, Marchewka, Cina Spółka Jawna ul. M. B. Bolesnej 10, 34-600 Limanowa
Grażyna Krupińska ul. Jodłownik 174, 34-620 Jodłownik
Informacja Narodowego Funudusz Zdrowia:
Jeśli przychodnia nie podpisała umowy i gabinet Państwa lekarza rodzinnego nie będzie czynny mogą Państwo skorzystać z opieki lekarza w innej przychodni lub z pomocy medycznej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym bądź szpitalnej Izbie Przyjęć. Do dyspozycji pacjentów są również ambulatoria Nocnej i Świątecznej Opieki działające od godz.18.00, a w dni wolne od pracy - całodobowo.
Zarówno do szpitalnych oddziałów ratunkowych, izb przyjęć i ambulatoriów nie obowiązuje rejonizacja.
Zmiana lekarza pierwszego kontaktu
Każdy ubezpieczony ma prawo zmiany lekarza pierwszego kontaktu bezpłatnie trzy razy w roku. Wystarczy złożyć nową deklarację w wybranej przychodni. Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani jest zobowiązany do wydania kopii dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta.
(Fot. Freeimages.com)
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (29)
Mój ośrodek ma umowę, bo mój ośrodek zatrudnia lekarzy.
Jest również problem przepisaniem się do innej przychodni np w Dobrej nie przyjmują poza terenu , trzeba rozmawiać z lekarzem rodzinnym (dla jasności chodzi mi o Pediatrę ) ale Lekarz i tak nie wyraża zgody..
nawet ok. 1,5 godz. Nie wiem dlaczego nie ma reakcji na spoznianie sie lekarzy do pracy w przychodni, chorzy czekaja i czekaja. W Krakowie by to nie przeszlo, a gdzie jest wtedy NFZ ?
twarzyczka mejego doktorka i też bym się chętnie wymienił ?
Tel. 1833 23 400 tam nie ma problemu, z żadnymi numerkami , czy limitem przyjmowania ,,,tak jak jest to w limanowej w Ośrodku ZDROWIA ze robią wielką łaskę ze cie przyjmą czy czekaniem od 5 rano żeby sie zarejestrować!!!!!!!!!! W Kamienicy tego nie ma przyjma cie kiedy tylko chcesz, Przyjmują tam wspaniali lekarze wybitni specialiści, wspaniały personel ośrodek wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę i urządzenia ,, ja jestem mega zadowolony z tego Ośrodka Zdrowia i mogę ci śmiało polecić
Mam nadzieję, że powstanie tu jakiś ośrodek a wówczas monopoliści z 'porozumienia' mogą sobie strajkować ile chcą- albo otworzyć prywatne praktyki lekarskie.
Oni najnormalniej 'strajkują' tyle, że pod nazwą protestu. Przeczytaj ich postulaty. Podstawowym warunkiem otwarcia gabinetów jest aneksowanie umowy z datą 31.12.2014 i zachowanie ciągłości współpracy. Lekarze chcą kosztem pacjentów (bo to my od dziś nie mamy dostępu do lekarza) wymusić zmianę warunków finansowych. A wiesz dlaczego umowa ma być wstecznie aneksowana? Żeby nie musieli na nowo walczyć o pacjenta, o umowy z innymi przychodniami czy ośrodkami diagnostycznymi. I na dodatek dostaną pieniądze za czas 'protestu'. Czy Ty dostajesz kasę jeśli miałbyś ochotę nielegalnie zastrajkować? Nie. Wyleciałbyś na zbity pysk.
Niech Ci lekarze uczciwie zamkną gabinety jak mówisz i otworzą prywatne praktyki lekarskie. Niech to zrobią zamiast szantażować NFZ naszym kosztem.
Na miejsce ich gabinetów powstaną nowe, bo przyroda 'nie toleruje pustki'. Niech no lekarze krakowscy dowiedzą się, że to nie mamy ośrodka to szybko coś powstanie.
Supermarkety też nam 'wyrosły' to i sieciowe przychodnie powstaną.
Widzisz adamsky. Żeby skutecznie zatrudnić lekarza trzeba tego chcieć. Nie wystarczy prymitywne ogłoszenie umieszczone na stronach internetowych których nikt nie czyta czy np. w gazetach o tematyce motoryzacyjnej.
To, że limanowski szpital nie może zatrudnić lekarzy to wina szpitala, bo nie umie szukać pracowników. Przecież nie zatrudnisz lekarza jeśli lekarze nie wiedzą, że jest wolny wakat. Zamieszczenie ogłoszenia na stronie limanowskiego szpitala to jest jakiś żart. Przecież na tą stronę wchodzą głównie pacjenci szukając nr telefonu do przychodni/ oddziału.
No i tak to mniej więcej w Limanowej wygląda. Niekompetentni 'krewni i znajomi' zajmują stanowiska rozkładając co chwilę ręce mówiąc: 'się nie da'. A ludzie wykwalifikowani są bezrobotnymi lub pracują w Biedronce. Dopóki nie zmieni się mentalność limanowian dopóty będzie 'się nie da'.