Opóźnienie w oświetleniu Rynku
Limanowa. Zbliża się połowa grudnia, a na limanowskim Rynku nocą wciąż choinki nie są oświetlone. Problemem wg burmistrza są uzgodnienia.
W poprzednich latach choinka na Rynku świeciła już w pierwszych dniach grudnia. Tym razem choinka, którą zamontowano w ubiegły wtorek wciąż nie jest oświetlona, tak jak i pozostałe drzewa na Rynku.
Jedyny akcent na płycie sugerujący, iż Święta już niebawem, to buzodrom (Powiat Limanowski), który został wyposażony w świąteczne ozdoby.
- Był problem z zamieszczeniem nowych ozdób na słupach oświetlenia ulicznego, które są własnością zakładu energetycznego – wyjaśnia Wacław Zoń, zastępca burmistrza miasta Limanowa.
Oświetlenie ma zostać włączone w tym tygodniu. - Robimy jednak wszystko, aby w tym tygodniu oświetlenie zostało uruchomione - dodaje burmistrz.
Zobacz również:
Regionalne smaki wracają na rynek. Inauguracja wakacyjnej akcji
Nietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
(Aktualizacja 9:29 14 XII 2011)
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (65)
A tak swoją drogą to moim zdaniem bardzo dobrze, że wystąpiły te opóźnienia. Trochę normalności nie zaszkodzi. Bo gdzie to święta zaczynać w połowie listopada? A co do buzodromu i jego przystrojenia to dziwi mnie fakt, że nasze genialne osobistości ze starostwa nie wpadły na pomysł aby każdej nocy buzodrom jakoś ładnie oświetlać na kilka kolorów.
Wydaje mi sie ze choinka kolo ktorej przejdzie tysiace osob jest ogrodzona z przyczyn biezpieczenstwa. Nikt z nas nie chce uslyszec w czasie swiat wiadomosci o dziecku ktore zostalo np.porazone pradem podczas zabawy 'kabelkami i swiatelkami' przy choince na rynku.
Piekna, ozdobiona, wysoka i oswietlona choinka otoczona bialymi barierkami w niczym mi nie przypomina stanu wojennego...........
Czy ktoś robi sobie przysłowiowe jaja.
Może niech wyjdą Panowie Burmistrzowie na rynek i zobaczą jak to wygląda, a Pan Asystent z drabinką niech ściągnie ten kicz.
Na poszczególnych wsiach jest normalniej.
Żadnej wyobraźni- dziadostwo.
'Robimy jednak wszystko, aby w tym tygodniu oświetlenie zostało uruchomione - dodaje burmistrz.'
Trochę późno nie uważa Pan Panie Burmistrzu.
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?
Podajcie mi garść kądzieli,
Zapalam ją; wy z pośpiechem,
Skoro płomyk w górę strzeli,
Pędźcie go z lekkim oddechem.
O tak, o tak, daléj, daléj,
Niech się na powietrzu spali.
A TY panie lim 28 - też nie miałeś się do czego dopierd***ć tylko do kropki, sam jesteś kropnięty. Ja sobie postawie(przed .i za i. a nawet nad i)według. mnie.zajmij.się. czymś.pożyteczniejszym.koniec.kropka...
Czy energetyka żąda zapłaty za dzierżawę słupów pod oświetlenie świąteczne? leżeli tak to pytam: ile zakład energetyczny płaci za dzierżawę gruntu na którym stoją lampy.
Oświećcie mnie co do szczegółów, ponieważ pomyślę że ZE jest francowatym monopolistą!!!
Pan Starosta pięknie ustroił buzodrom od razu widać rękę gospodarza, nigdzie tak nie ma żeby podzielić rynek na powiatowy i miejski. Takie rzeczy tylko u nas. Nie było to jak za Panów Czeczótki i Kulmy. Przynajmniej przez 2 miesiące oświecano nas na rynku a teraz?.
Tylko Bieda i Bieda.
WSTYD. !!!!!!!!
Myślę, że Pan znany wie.
Pomieszało się Panu Panie znany ale niech tam. Święta idą dobrze, że po telefonie do przyjaciela dowiedział się Pan jak to było z pozwoleniami na wieszanie plakatów wyborczych.
Było nie było proponuję ściepę na aniołki na miejską choinkę. Kiczowaty łańcuch z gwiazdą wisi brak aniołków. Przecież nie będziemy wieszać byle czego.:)
Burmistrz powinien przyznać jeszcze premię za to, że pozwolił ktoś sobie na wystawienie tego czegoś na widok publiczny. Nie piszcie tylko proszę, że wymyślił to ktoś z Urzędu .
Wiem też, że z tymi słupami jest nie tak do końca jak Pan pisze.
Widzę że wystawiono Pana Burmistrza na pośmiewisko. Teraz niech się przyzna ten co to zrobił. Taki łańcuszek to na drzewko przed domem a nie w Rynku Miasta. Zobaczcie sobie łańcuch przed „WOLIMEXEM” . Taki przynajmniej powinien tam wisieć.
Koszulkę z napisem kicz roku 2011 dla pomysłodawcy. Wstyd .
- skończ Pan wstydu oszczędź.
Co do słupów to proponuję jutro się dowiedz u Pana Burmistrza czyje są i napisz wyjaśnisz nam tutaj.
A swoja droga to Radny 2-kadencje i z wiedzą na bakier !!!!!!!
Oczywiście nie zachwycił mnie wygląd tej obecnej...ale jak się niema co się lubi to się lubi co się ma.
1150 lamp w mieście jest własnością Energetyki, a 280 jest własnością miasta. Na wieszanie czego kolwiek na lampach Energetyki trzeba mieć od nich zgodę i najczęściej trzeba za to zapłacić.
Oczywiście zgodnie z ustawą miasto płaci energetyce za utrzymanie i konserawcję ich lamp, a lampy miejskie obs ługiwane sa przez zakład elektryczny na zlecenie miasta. Miasto również płaci za energię elektryczną od wszystkich lamp.