Wójt zastanawia się nad rezygnacją
Niska frekwencja w ostatnich wyborach parlamentarnych jest powodem rozważania rezygnacji z funkcji wójta przez Janusza Potaczka.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Niedźwiedź wójt gminy Janusz Potaczek wypowiedział słowa dotyczące swojej rezygnacji z funkcji wójta.
- Wójt powiedział, że zastanawia się nad rezygnacją, ale nie roztrząsaliśmy tego - mówi Edward Krzysztofiak, przewodniczący Rady Gminy Niedźwiedź. - Powodem sytuacji miał być wynik wyborów parlamentarnych.
Janusz Potaczek przez lata współpracował Tadeuszem Patalitą, byłym wójtem gminy Mszana Dolna, który w od ubiegłego roku był posłem. W tych wyborach Tadeusz Patalita nie zdobył jednak mandatu.
Zobacz również:
Sąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Fundacja Limanowska zaprasza na pierwszą edycję Limanowskiego Festiwalu Wina i Sera
- To nie jest ten powód - mówi jednak Janusz Potaczek, wójt gminy Niedźwiedź. - Rozesłałem od siebie do mieszkańców trzy tysiące imiennych listów, na moją prośbę księża z ambony wygłaszali komunikat by mieszkańcy głosowali w wyborach, a gmina ma najniższą frekwencję w powiecie. Kiedyś słowo wójta się liczyło, miał autorytet, teraz jak widać tak nie jest. Coś tu jest nie tak.
Wójt zapytany czy podjął już ostateczną decyzje odpowiedział, że nie. - To jeszcze długa droga - mówi. - Muszę się poważnie zastanowić. Serce boli i człowiekowi jest przykro w tej sytuacji, bo ludzie się z gminy śmieją. To przykre.
Warto wiedzieć:
W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w niedzielę frekwencja na terenie powiatu wyniosła 49.38%. Najwyższa była w gminie Laskowa 59.41%, a najniższa w gminie Niedźwiedź 40.04%, gdzie głosowało 2060 osób.
(Na zdjęciu Janusz Potaczek - drugi od lewej)
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (40)
Jeżeli natomiast zrobił to jako osoba prywatna to kłania się GIODO które na pewno zainteresuje sprawa skąd osoba prywatna uzyskała trzy tysiące adresów, co się stało z tymi adresami, kto teraz ma do nich dostęp itp.
Myślę że Komisja Rewizyjna powinna to wyjaśnić
To nie odosobniony przypadek. Wójt Potaczek ma żal, że traci szacunek. Panie Wójcie proszę się nie łamać. Na wdzięczność ludzką proszę nie liczyć takich troutów w każdej gminie jest na pęczki tylko czekają na okazję żeby z za węgła przyłożyć. Nie Pan pierwszy i nie ostatni. Najgorzej jak się okazuje, że to „niby” nasi przyjaciele.
Sądzę, że raczej to drugie:)
nie jestem ani przyjacielem ani znajomym Pana Wójta
powiem więcej pewno w życiu go na oczy nie widziałem tak samo jak starosty, byłego czy obecnego burmistrza nie wspominając o jego Zastępcy.
I nie uwierzysz mi, co do Zastępcy mam wyrobione zdanie: postawię każde pieniądze jakie mam (co prawda nie jest to wiele), że będzie kiedyś pełnił jedną z tych funkcji.
Pisząc „pewno” mam na myśli to że na terenie powiatu limanowskiego jestem ok. 20 x w roku skąd mam bazę wypadową w góry więc mogłem któregoś z tych Panów spotkać przypadkiem.
I coś Ci doradzę: jeżeli kiedyś będziesz szefem wszystkich szefów w Limanowej i będziesz brał za to przyzwoite wynagrodzenie to nie oczekuj wdzięczności bo po prostu będziesz robił to co należy.
A wdzięczność to coś extra
Pełniąc taką funkcję będziesz musiał się liczyć z tym, że każdy Twój ruch będzie podlegał publicznej ocenie bo takie są „uroki” władzy. I nie ma to nic wspólnego z „przyłożeniem zza węgła”
Fiskus dostaje swoje, a za resztę mogę wyjść z przyjaciółmi w sobotę. Życie z zegarkiem w ręku z nieszczerymi przyjaciółmi i czekającymi na potknięcie „kolegami” to nie dla mnie.
Bierz ten etat szefa wszystkich szefów dla siebie. Ja zostaję przy swoim.
jak żartować to żartować
ja też jestem młody
też z sześćdziesiątego szóstego
Zaufanie to jest to co każdy z Wójtów Burmistrzów Starostów ceni sobie najwyżej. Podejmując niepopularne decyzje musi się takie zaufanie społeczne posiadać.
Panu Wójtowi Potaczkowi życzę, aby to zaufanie powróciło i mógł spokojnie sprawować swój Urząd.
Pozdrawiam z szacunkiem.
Urzędy mnie nie potrzebowały, natomiast teraz ja nie potrzebuję urzędów. Dobry Wójt to taki który rozwija swoją gminę a Pan Wójt Potaczek moim zdaniem taką osobą jest. Podoba mi się Niedźwiedź i może kiedyś tam zamieszkam.
Ja na miejscu Pana Wójta bardziej przejmowałabym się co zrobić, żeby Ci ludzie wrócili do Polski a nie tym, czy ktoś był na wyborach czy nie.
Co do postów dotyczących roli Wójta w rozwoju gminy, to absolutnie nie chcę ich umniejszać, ale nie czarujcie się Moi Drodzy, to Wasze pieniążki, które przywozicie powodują poprawę życia inne czynniki naprawdę mają tutaj znikomy wpływ. To najlepiej widać w innych rejonach naszego kraju, skąd ludzie nie wyjeżdżają pracować za granicę - różnice są ogromne.
Pozdrawiam.
Lecz niektórych trudno zastąpić ???
podłożenie fotela zastępcy czy kogoś podobnego dla Pana BYŁEGO,
Moim skromnym zdaniem NIE ? podniosło by to Panu morale u swoich wyborców.
Zastanawia mnie co by Pan po tylu latach siedzenia na fotelu Wójta mógł by robić ,
bardziej dochodowego ,mniej odpowiedzialnego, bardziej reprezentacyjnego .
Jak stanowisko Wójta.
To są moje przemyślenia –kto pyta nie błądzi
pozdrawiam szanownego Pana wójta i Byłego też …
za pomyłkę w imieniu chodzi rzecz jasna
o Pana Janusza wychodzi to z tego iż
ramka komentarzy jest zbyt krutka i
nie do końca widać co się pisze
Pomylić sie chyba lucka rzecz więc
prostuję i przepraszam .