22°   dziś 22°   jutro
Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola
2171

Wydarzenia

Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...

Wojtek1234 2018-01-28 10:40:25
Witajcie. No coz zaraz poleje sie na mnie masa oburzonych komentarzy no coz trudno ;) w pewnej wiosce od przyjscia nowego proboszcza nie slyszy sie nic nowego w kosciele co niedziele tylko skladka na to na tamto.... Ja rozumiem jakies potrzeby ale zeby co tydzien cos??? Ja oczywiscie nie daje i jestem mysle glosem niektorych ludzi ktorych poprostu nie stac na dawanie co tydzien ksiedzu. Np nie raz na 10 zl ludzie pracuja godzine i wola sobie chleb i cos do tego kupic niz dac ksiedzu. Poprzednik byl o wiele lepszy w tym co robil, ale i tez bylo ludziom zle. No coz jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
konto usunięte 2018-01-28 11:32:45
A no widzisz ten proboszcz prowadzi jawne finanse parafii i dowiadujecie się że parafia ma nie tylko dochody ale i wydatki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
DRKidler 2018-01-28 13:02:15
Większość księży zdobywają kasę od ludzi, którzy wierzą że w ten sposób będą mieli życie błogosławione... Ściema!!!... Kiedy w końcu przejrzą ludzie, że księża nie maja prawa wystawiać cennika. Sam Papież tak powiedział.Prawdziwy ksiądz jest po to żeby pomóc duchowo i finansowo, a nie na odwrót!!!!...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
konto usunięte 2018-01-28 13:19:51
Z pustego @drkidler to i Salomon nie naleje. Żeby Tobie pomóc to ksiądz od kogo innego musi wziąć no i jeszcze musi od czasu do czasu coś zjeść żeby mógł darmową posługę duchową prowadzić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
teno 2018-01-28 19:39:24
wojtek1234 popieram Cię. Ja jak widzę, że dzieje się cos kolo kościola to daje, ale np był w tym roku po koledzie ks. witwski piotr z Limanowej. wszedl nafucany niczym jak by go ktos zmuszal do chodzenia, spocony, wyubierany jak by na wojne szedł, do modlitwy kurtki nie zdjał, i nawet nie wiem czy był 5 min zarowno u mnie jak i u sasiadów. Kase wziął - nie ukrywam nie napieral sie, ale bral smaiło jak by tyko po to przyszedl i bez zadnego skrepowania itp. Masakra jak go zle z rodzina wspominamy i jak bedzie znowu kiedys szedł to nas mnie ma w domu a i doradze innym. Załuje ze takiego ksiedza przyjmowalismy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
Wojtek1234 2018-01-28 21:44:21
teno aaaa o mojej koledzie to nawet nie wspomne. Ja mieszkam na wiosce ale bylo to samo co u Cb. Wpadl szybka modlitwa minuta rozmowy kto z kim i dla czego... Wstal wypatrujac koperty a gdy ja dojrzal to pieronem zabral... Ja bym nie dal ale rodzinka sie uparla bo nie wypada... Czy wizyta duszpasterska tak ma wygladac???? Niech przyjdzie ksiadz w ciagu roku posiedzi pogada po parafianach skoro w okresie koledy nie maja na to czasu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
Klaps 2018-01-29 23:02:51
Wojtek1234, są wsie w których nagle walą się mury plebani, odpadaja rynny, dziurawieja dachy, zarastają kościoły brudem....no, trzeba dawać, trzeba. Tym bardziej ze nowy to trza sie pokazac jaki narodek pobożny :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
Margerita 2018-01-30 14:45:13
W niektórych parafiach gorszych już nie można mieć :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
konto usunięte 2018-01-30 16:21:12
Macie rację, wizyta duszpasterska to jest trochę takie chodzenie po kolędzie. Jesli macie taką potrzebę to może zaproście któregoś ze swoich księży w ciągu roku do domu. Tak na kawę pogadać. Na pewno się zgodzą, będzie czas porozmawiać, "dawać" nie trzeba a podzielicie się swoimi kłopotami i zorientujecie w problemach parafii. Wszyscy będą zadowoleni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
Margerita 2018-01-30 17:23:03
Zeby uslyszec,ze czasu nie maja....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
Pysia 2018-02-07 21:50:41
A ja miałam taki przypadek ze ksiadz jak poszlam go prosic o chrzest dla dziecka to nie wział pieniedzy i tak samo po koledzie a to tylko TEN KSIADZ MA TAKI GEST I DLATEGO ZDOBYŁ TYTUŁ 3 RAZY PROBOSZCZA ROKU Z MAŁOPOLSKI
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
teno 2018-02-16 21:50:41
pewnie to ks. z jurkowa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chwalcie proboszcza swego bo mozecie miec gorszego...
Poludnie 2018-02-17 19:50:16
Nie tylko w Jurkowie dobry,,,,u nas jest taki który myśli co by tu jeszcze w kościele zrobić,,,ludziom pomoc a sobie absolutnie nic,,w podartych spodniach chodzi,starym samochodem jeździ....Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka ,,,bo większość niedowiarków tak ma,byle tylko człowieka zgnoic.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]