14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
1222

Hyde Park

Czy wojna jest karą?

daniel393 2022-03-05 16:48:13
Moi drodzy, Matka Boża mówiła wiele razy o tym, że wojna jest karą za grzechy świata - karą za zbrodnie! No to proszę: ok. 56 milionów aborcji na świecie rocznie. Dzisiaj usłyszałem o liczbie 2 milionów rocznie na Ukrainie i przeczytałem, że dla elit ukraińskich aborcja jest "zdobyczą i prawem kobiet", Ukraina jest także krajem "turystyki aborcyjnej". O tym, że świat jest w stanie permanentnego grzechu, nie ma co się tutaj rozpisywać. Myślę, że warto przez chwilę o tym pomyśleć, ponieważ może to być dopiero początek...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
wasylis 2022-03-06 08:43:52
@daniel393, wojna to wypadkowa interesów i idiotyzmu. Matki Bożej w to nie mieszaj (kiedy ci o tym mówiła i to wiele razy?). Putin to typowy przykład powiedzenia, że pieniądze, władza i alkohol jest dla ludzi mądrych. Jest taki "stan krytyczny" władzy i pieniędzy, stan "absolutny", że zaczyna się snuć plany o czymś spektakularnym, historycznym, ponadczasowym. Niektórzy się zamrażają, niektórzy inwestują w kosmos, w naukę, w wizje techniczne, w sztukę, w ekologię lub w wydumane misje. Psychopatyczna osobowość z przerostem ego i kompleksami wszczyna wojnę dla chwały, pomników i zapisania się w historii. Przyjrzyj się wszystkim dyktatorom na świecie- to ten sam wzorzec.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
daniel393 2022-03-06 09:31:58
FRAGMENT TEKSTU PROŚBY O POŚWIĘCENIE ROSJI
"Potem rzekła Matka Boska do mnie: «Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Św., aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję memu Niepokalanemu Sercu, obiecując ją uratować za pomocą tego środka. Tyle dusz zostaje potępionych przez sprawiedliwość Bożą z powodu grzechów przeciwko mnie popełnionych. Przychodzę przeto prosić o zadośćuczynienie. Ofiaruj się w tej intencji i módl się».

Mówiłam o tym mojemu spowiednikowi, który mi polecił spisać, czego Matka Boska żądała.


Później, przy pomocy odczucia wewnętrznego Matka Boża powiedziała mi skarżąc się:
«Nie chcieli usłuchać mojej prośby! Jak król Francji* będą żałować i poświęcą mi Rosję, lecz będzie za późno. Rosja rozszerzy swoje błędy po całym świecie, wywołując wojny, powodując prześladowania Kościoła. Ojciec święty będzie bardzo cierpiał. »[...]"

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
daniel393 2022-03-06 09:42:03
"Prośba o zawierzenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, jaką przedstawili Ojcu Świętemu biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy, wyraża pragnienie wielu osób, świeckich i duchownych. Dostrzegają oni w tym akcie ostatnią deskę ratunku przed coraz bardziej rozprzestrzeniającą się wojną. Wyjaśnia to Radiu Watykańskiemu metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, pełniący obowiązki przewodniczącego Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy"

„Wojna trwa już osiem dni. Modlimy się, pościmy, ofiarowujemy Bogu każdego dnia nasz trud, lęk, strach i cierpienie. Jedyną nadzieją, aby ta wojna się skończyła, jest dla nas wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Prosiła Ona o modlitwę za Rosję. Teraz stamtąd, z tego kraju, nadal wychodzi zbrodnia i niszczy się ludzkie życie. Odbiera się ludziom wolność. Dlatego też prosimy Ojca Świętego, aby ponowił to zawierzenie, aby zło ustąpiło, aby przestało dalej szaleć. Ufamy, że Franciszek przychyli się do naszej prośby i zaświeci słońce Matki Bożej Fatimskiej nad Ukrainą”.

Proszą Ojca Świętego, aby ponowił to zawierzenie - problem w tym, że (prawdopodobnie) nigdy do niego nie doszło...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
daniel393 2022-03-06 09:58:44
Dawniej, w obliczu zarazy, czy innych zagrożeń, ludzie gromadzili się w kościołach prosili Boga o miłosierdzie - dzisiaj w obliczu zagrożenia zamyka się kościoły, usuwa wodę święconą, każą nam nakładać maski i nacierać się żelem do dezynfekcji, zachować dystans i sami trzęsą portkami! Takich mamy pasterzy!
PS. oczywiście są też osoby duchowne, które nie uległy demonowi strachu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
wasylis 2022-03-06 10:07:45
@daniel393, miej litość... Kaczyński fałszuje historię sprzed 30 lat, którą ludzie pamiętają i której byli świadkiem, a ty chcesz, żebym uwierzył w coś, co "jedna baba drugiej babie" i to tysiące lat temu? Zresztą, jakaż ta Matka Boska musiałaby być próżna i okrutna, że za brak "zawierzenia" zsyła śmierć na kobiety i dzieci? Kupy się to nie trzyma.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
wasylis 2022-03-06 10:10:11
Tak nawiasem: ludzie w obliczu zagrożenia chowali się w kościołach, a najeźdźca ten kościół podpalał i palił żywcem tych w środku. Coś marna ta boska ochrona...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
daniel393 2022-03-06 10:32:24
Nic nie rozumiesz!? Jednak wszystko już dawno zostało zapisane i każdy kto chce, może sięgnąć do tego, zapoznać się z tym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
wasylis 2022-03-06 10:57:42
Ja sadzę, że to raczej ty nie rozumiesz i nawet nie dopuszczasz do siebie zrozumienia. Śmiem twierdzić, że w twoim przypadku to już o fanatyzm się ociera, tak hermetyczne masz to gadanie. Od tego masz kościół, kółka różańcowe czy inne katolickie kluby dyskusyjne, nie zakładaj tematu w przestrzeni publicznej z tytułem, zawierającym pytajnik, bo i tak żadna dyskusja z tobą nie jest możliwa, nie interesuje cię niczyje stanowisko, czyjaś wątpliwość. Dziś niedziela, poproś o kawałek ambony i wygłoś kazanie, to będzie bliższe "dyskusji", którą "otwarłeś".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
daniel393 2022-03-06 11:58:32
Proszę, nie mów mi jakie tematy i gdzie mogę zakładać lub nie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
wasylis 2022-03-06 12:11:22
Nie o temat chodzi, tylko o pytajnik. Po co go stawiasz, jak nie interesuje cię dyskusja, cudze zdanie, czyjaś odpowiedź, a tylko ogłaszanie "jedynego, prawdziwego, mojego "?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
daniel393 2022-03-06 13:49:00
Najpierw mówisz mi, żebym nie mieszał do tego Matki Bożej, potem piszesz, że nie chcesz wierzyć w tak ważne dla Kościoła orędzie z Fatimy - wypisujesz na Jej temat jakieś brednie a dalej zarzucasz mi fanatyzm, więc odpowiem Tobie w podobnym tonie, jak wyżej Ty napisałeś: żadna dalsza dyskusja z Tobą nie jest możliwa...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
wasylis 2022-03-06 14:28:49
Nie twierdzę, że Boga nie ma. Ale twierdzę, że nie jest to Bóg, jaki zapodaje nam kler katolicki. Większość dogmatów kościoła katolickiego powstała na soborach na potrzeby własne kościoła, chociażby niepokalane poczęcie Maryji 8 grudnia 1854 roku wymyślił Pius IX i ustanowił to jako dogmat wiary. Tak że średnio mnie przekonuje prawdziwość tego faktu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
jarek59 2022-03-07 19:27:59
wasylis ten bóg to pewnie z putinem w bunkrze siedzi a nie tam z dziećmi w gruzowisku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy wojna jest karą?
wasylis 2022-03-07 21:28:16
Mój Bóg jest przerażony, co z daną wolną wolą robi człowiek...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]