18°   dziś 16°   jutro
Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August
1994

Tematy archiwalne

Internet radiowy

DandG 2011-02-07 16:56:08
Witam.Chciałbym zasięgnąć opini na temat internetu radiowego?Najlepiej jak ktoś z was forumowiczów,używa lub używał takiego neta.Parametry i cennik.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
SnoozE 2011-02-07 17:13:07
Wszystko zalezy od tego do czego Ci ten net potrzebny. Niestety w wiekszosci przypadkow net z radia jak i z koma ma wysokie czasy dostepu i dodatkowo gubi pakiety. Eliminuje to zatem wszelkie rozgrywki sieciowe - no chyba ze jestes hardcorem :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
SnoozE 2011-02-07 17:17:45
W Polsce mial wejsc net na bazie LTE - niskie pingi - nawet do 5ms + swietna przepustowosc. Slyszalem jednak, ze wojsko nie chce czestotliwosci zwolnic. Wiec narazie lipa chyba. Ewentualnie zadzwon do polsatu czy juz maja usluge dostepna :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
DandG 2011-02-07 17:19:41
"Niestety w wiekszosci przypadkow net z radia jak i z koma ma wysokie czasy dostepu i dodatkowo gubi pakiety."-co to znaczy?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
kyniu 2011-02-07 17:36:05
Jeśli dostawca używa dobrego sprzętu to net radiowy jest dobry.Ja takiego właśnie używam i jestem zadowolony. Oczywiście wcześniej dogadałem się z dostawcą że chcę mieć dobrej jakości łącze i jest ok.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
kyniu 2011-02-07 17:38:15
I jeszcze jedno. Odbiorca też musi mieć dobry sprzęt do odbioru netu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 17:38:45
Słuchaj DandG - Sam osobiście jestem posiadaczem internetu radiowego. Internet radiowy jest jednym z najtańszego dostępu do internetu. Na temat jego stabilności, prędkości wpływa wiele czynników. Jeżeli przekaźnik znajduje się w miare blisko od Twojego miejsca zamieszkania i nie ma wiele przeszkód, które dzieli ten przekaźnik od urządzenia odbierającego internet to się jak najbardziej opłaca. Jeżeli internet potrzebny jest do przeglądania internetu to polecam, natomiast jeżeli będziesz również grał w gry online takich jak Counter Strike to odradzam. Pingi są tragiczne i bardzo duże lagi. Również prędkość oraz działanie internetu zależy od osób, które w tym czasie korzystają z tego internetu co Ty. Jeżeli dużo osób korzysta to łącze jest bardziej obciążone i działa wolniej. Również kolejną rzeczą jest dostawca. Część dba o swoich klientów i stara się aby posiadali internet, który jest obiecany, natomiast część z nich ma przysłowiowo to głęboko w tyłku. Cennik jest różny, ale są dużo tańsze od internetów oferowanych po kablu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
SnoozE 2011-02-07 17:40:38
Ping - czas dostepu - jest to okres w jakim pakiety docieraja z Twojego komputera do danego hosta. Innymi slowy im mniejszy ping tym lepiej. Gubienie pakietow jest doslownym ich gubieniem po drodze do serwera. Wysoki ping jak i gubienie pakietow wydluza otwieranie stron www albo powoduje brak reakcji w FPS-ach (gry sieciowe). Twoje komendy sa ignorowane - poniewaz nie docieraja do celu i serwer o nich nie wie. Jezeli jednak spadki w jakosci polaczenia nie sa duze to lacze radiowe pozwala na normalne surfowanie po necie. Wszystko zalezy jak dana firma Ci to wszystko polaczy i jaki maja zasieg.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 17:53:06
SnoozE to właśnie wymieniłem powyżej czynniki, które wpływają na jakość internetu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
DandG 2011-02-07 17:58:06
Dziekuje Wam za zainteresowanie moim tematem.Dużo się już dowiedziałem.TmK-mieszkam,Z.A,przekażnik jest na Lipowym,czyli nie daleko.Generalnie przegladam,zwykłe strony,www,onet,wp.interia.n-k.Oglądam też filmy na zalukaj,Allegro itp. kryniu-"Odbiorca też musi mieć dobry sprzęt do odbioru netu."-czy dostawca internetu,udostępnia mi sprzet,czy sam musze sobie zakupić,-i jaka jest cena takiego sprzetu?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
DandG 2011-02-07 18:01:19
i jak to jest bo np;TP 2Mb/s za tam przykładowo 59zł,a jak jest w internecie radiowym?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 18:01:57
Do odbierania internetu radiowego potrzebna Ci jest antena oraz modem, czy też router. Rodzaj anteny zależy od odległości od przekaźnika. Jeżeli przekaźnik znajduje się w odległości do 100m i nie ma wielu przeszkód na drodze to wystarczy antena panelowa, natomiast jeżeli są to większe odległości to polecam antene typu Yaga. Jeżeli odległość jest bardzo duża to antena paraboliczna będzie odpowiednia. Za cały zestaw będziesz musiał zapłacić ok. 200-250zł. Jeżeli podasz dokładną odległość od przekaźnika oraz przeszkody, które znajdują się na drodze to Ci napisze jaki sprzęt zakupić za przyzwoitą cene.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 18:03:04
Co do twojego drugiego pytania. O tóż osobiście płace 40zł za 1Mb/s. Teraz TP ma sporo zniżek i ceny są w miare przyzwoite, ale nie którzy dostawcy internetu radiowego za cene ok. 60zł dają możliwość korzystania z internetu o transferze ok 4Mb/s
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
DandG 2011-02-07 18:15:27
Jak wyżej pisałem mieszkam na Z.A.blok 9.-tak tylko moge podać Ci dokładną odległość:)tak tak wiem że to śmieszne,sory. "O tóż osobiście płace 40zł za 1Mb/s." i powiedz mi cały czas masz 1Mb/s,nie ma zpadków naprzykład do 100-300kb/s
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
miro 2011-02-07 18:20:25
512- 35 zł plus koszty instalacji
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 18:34:57
Bo ja mam wiedzieć gdzie to jest to całe Z.A? Heh ja nie stąd, także no nie za bardzo ogarniam tą twoją miejscowość. Ja do przekaźnika mam zaledwie 30m, także internet działa bardzo dobrze a prędkości czasami są znacznie wyższe od 1Mb/s. Miro cena zależy od dostawcy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
wojtek81191 2011-02-07 18:54:16
Z.A. to ul. Zygmunta Augusta, nie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 18:58:44
wojtek81191 szczeże mówiąc nawet bym nie pomyślał, że chodzi mu o ulice. Myślałem, że to skrót od jakiejś miejscowości :E W takim wypadku kup antene Yaga w granicach 21dBi + do tego jakiś modem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
SnoozE 2011-02-07 19:07:47
Czyli ta antena sie nada do odbioru wszystkich operatorow z naszego terenu ? A moze lepsza bedzie antena kierunkowa np? Moze z zakupem niech poczeka do decyzji gdzie i u kogo kupi net ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 19:21:40
Yaga jest to antena kierunkowa. Nie opłaca się mu brać anteny dookólnej, ponieważ w Limanowej zapewne jest bardzo dużo sieci, które będą tylko przeszkadzały i obniżały jakość tegoż internetu. I jeżeli byś kupował antene typu Yaga to szukaj ją z lepszym kablem, chodzi tutaj o lepsze tłumienie zakłóceń.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
DandG 2011-02-07 19:38:54
Z.A. to ul. Zygmunta Augusta no tak:)myslałem że jak pisze na limanowa.in to zrozumiałe.Dzięki za wszelkie informacje,i wyczerpujące wypowiedzi.Wiec narazie,zaczynam się rozglądać za operatorem.Jeszcze raz dziękuje wszystkim.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
sencio 2011-02-07 20:30:32
TmK - po 1-sze : do netu radiowego nie potrzebuje żadnego modemu tylko po prostu kartę WiFi lub jeśli ma dużo kabla antenowego lub chce podzielić łącze to Acces Point-a. 2. Anteny dookólne stosuje się tylko po stronie nadawczej. Jako klient wchodzi w rachubę tylko antena kierunkowa (chyba, że ma nadajnik w sąsiednim pokoju;) ) Na dobrym panelu bez najmniejszych problemów można zestawić linki na odległość ok. 500m.(anteny muszą się "widzieć") 3. Tak naprawdę są dwa rodzaje kabla antenowego do WiFi tzw. gruby lub cienki. Różnią się nie siłą tłumienia zakłóceń a siłą tłumienia sygnału. Jeśli do anteny potrzebuje nie więcej niż 5m dałbym cienki powyżej tego gruby. Ponadto jeśli miałbym mieć więcej niż 15m kabla antenowego zastosowałbym AP-eka połączonego z anteną na maszcie i zasilanego po PoE czyli kablem ethernet. 4. Najważniejsze - NIGDY nie kupowałbym żadnego sprzętu nie wiedząc od kogo będę brał internet. Niektórzy dostawcy oferują net na częstotliwości 5GHz. Chociaż sprzęt jest sporo droższy to w mieście warto zainwestować. Otrzymasz zdecydowanie stabilniejsze i pewne łącze. Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
szefo 2011-02-07 21:20:49
radiowy intr juz dawno zanika idą nowe czasy i rdio przestaje działc
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-07 21:23:12
sencio - Ja tylko podałem przykład do czego może być podpięta antena. Najczęściej są to modemy czy też routery, chociaż częściej są to routery, ponieważ wtedy internet w domu jest bezprzewodowo. Jeżeli chodzi o karte WiFi to znacznie lepsze są to karty WLAN pod PCI, ponieważ dzięki nim możemy osiągnąć większe prędkości, chociaż w dzisiejszych czasach już produkują karty pod USB z taką samą prędkością. Kolejna sprawa to i tak praktycznie 4/5 internetów radiowych nadal działa na częstotliwości 2,4GHz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
mb3 2011-02-07 22:37:55
Jeśli antena to tylko ubiquiti.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
oskarczan 2011-02-07 23:24:14
parabola bedzie dobra , + jakiaś sieciówka pod pci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
oskarczan 2011-02-07 23:32:09
radiówka to kicha jak skurwysyn , nie pakuj się w to , wcale nie jest tansza z tego co patrze www.intersiec.net.pl 52 zł za 1 mb które pewnie jest i tak nie osiągalne ja mam za 67 zł 6 mb w tp.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
oskarczan 2011-02-07 23:33:14
kurwa mac jebana
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-08 09:47:21
oskarczan człowieku ogarnij się. Sam jesteś kicha. Jeżeli się dysponuje dobrym sprzętem do odbioru internetu to internet radiowy praktycznie niczym się nie różni od innych. Ceny są tańsze i zawsze będą. W końcu to radiówka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
HiKrush 2011-02-08 10:37:35
Nie zakładaj internetu, Burmistrz nam da za darmo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
kli 2011-02-08 11:14:36
Do "TmK" i "miro", możecie podać nazwę firmy i namiary na waszego dostawce?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
szefo 2011-02-08 13:06:55
miałem 2 radiówki i to były moje dwie ostatnie nigdy więcej tego szmelcu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
TmK 2011-02-08 13:30:00
Firma, która dostarcza mi internet to "Infonet Kamienica".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
Cris 2011-02-08 21:39:34
ja bym mu proponowal popytac po bloku.moze ktos podzieli sie laczem po blokach ludzie maja rutery.:))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
sencio 2011-02-09 01:52:10
Sorki TmK ale po prostu bzdury gadasz jak uczeń przy tablicy, który słyszał coś na lekcji ale już pracy domowej nie odrobił. cyt.:"...są to modemy czy też routery, chociaż częściej są to routery, ponieważ wtedy internet w domu jest bezprzewodowo..." Poczytaj człowieku co to modem i co to router a sam stwierdzisz, że bełkoczesz. cyt.:"...Jeżeli chodzi o karte WiFi to znacznie lepsze są to karty WLAN pod PCI, ponieważ dzięki nim możemy osiągnąć większe prędkości..." - kolejny bełkot, trochę tak jakbyś powiedział, że lepsze są jajka gotowane na twardo bo jak się rozbiją to nic się nie wyleje;) cyt.:"...Jeżeli się dysponuje dobrym sprzętem do odbioru internetu to internet radiowy praktycznie niczym się nie różni od innych..." - co to takiego dobry sprzęt do odbioru internetu? Czy jak założę ubiquiti nanostation lub jeszcze lepiej nanobridge to zawsze będę miał internet? - nie! Wszystko zależy od konkretnego miejsca, odległości od nadajnika, ilości sieci w danym miejscu, widoczności nadajnika itp. itd. Na radiówkę niestety skazani są ci, którzy nie mają kabla w domu. Gdyby mieli to nic nie przemawia za radiem. Ceny są tańsze? Pokaż mi dostawcę, który zapewni mi po radiu 20Mb za niecałe 57zł. Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
sencio 2011-02-09 02:24:17
Jeszcze jedno - jeśli DandG mieszka w bloku to wystarczy, że jego sąsiad założy sobie WiFi (bo akurat kupił sobie lapa lub PS3) i ustawi sobie sprzęt akurat na tym kanale co dostawca DandG-a i wtedy nawet nanobridge nie pomoże. U sąsiada będzie wszystko chodziło bo odległość to max kilkanaście metrów od nadajnika za to DandG-owi łącze "padnie" :(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Internet radiowy
1fotka2 2011-02-09 07:21:11
Radiówka to porażka, ja wolałem zapłacić kare za rozwiązanie umowy. na otwarcie oneta czasem trzeba było czekać kilka minut.jak poprawili to było dobrze kilka godzin i dalej kicha. Niby po ich stronie było wszystko ok i po mojej tez. POLECAM TYLKO KABEL- JEŚLI TO JEST OCZYWIŚCIE MOŻLIWE
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]