16°   dziś 17°   jutro
Niedziela, 12 maja Achilles, Joanna, Dominik, Pankracy
1224

Hyde Park

kosmetolog

anula5082 2011-03-17 16:27:02
czy jest w limanowej kosmetolog po studiach i czy w ogole jest taka pani potrzebna? bo pani kosmetyczek po jakims kursie jest sporo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kosmetolog
pampa 2011-03-17 17:34:32
radze szukac kosmetyczki z dyplomem technika poniewaz to sa 2 lata nauki praktycznej i teoretycznej,kosmetolog ma bardzo duzy zasób wiedzy teoretycznej ale mały praktycznej,a na panie po kursach to radze uważac bo to jest pare godzin nauki praktycznej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kosmetolog
Trucizna 2011-03-19 18:19:21
Kosmetolog po studiach, proszę bardzo - pani Kinga Kurek. Nie wiem czy jest ktoś taki jeszcze w Limanowej.

PS @pampa: Nie byłabym taka pewna, czy ktoś z tytułem technika będzie lepszy. Tzn. chodzi mi o to, że praktyka to nie wszystko. W takim zawodzie, jak kosmetolog, ważna jest też podbudowa teoretyczna. Co z tego, że ktoś milion razy robił jakiś zabieg, skoro nie będzie wiedział o jego przeciwwskazaniach i może tym zrobić komuś krzywdę? Myślę, że studia odpowiednio przygotowują do wykonywania tego zawodu, zarówno od strony praktycznej jak i teoretycznej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kosmetolog
pampa 2011-03-19 18:36:31
I o to mi chodziło! Poniewaz w szkole z tytułem techika ma sie takie przedmioty jak higiena,psychologia,anatomia i.t.p a nie chemie stosowana .Najwazniejszy jest klient i jego dobro a po kursie ciezko sie wstrzelic w takie myslenie i tego sie boje u co niektórych "kosmetyczek"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: kosmetolog
Trucizna 2011-03-21 09:54:46
Ale na studiach ma się przedmioty, które wymieniasz, a oprócz tego wiele, wiele innych. Studia mają po prostu większy zakres. :)A jeśli chodzi o "kosmetyczki" po kursie, to się zgadzam, też bym się bała. Słyszałam, że po dwutygodniowym kursie paznokci można uzyskać tytuł kosmetyczki i wykonywać wszystkie zabiegi oraz mieć uprawnienia jak kosmetolog po studiach. Dlatego trzeba starannie wybierać gabinet, do którego chcemy się wybrać, żeby potem nie żałować. Dlatego uważam, iż kosmetolog po studiach, to co najmniej bezpieczny wybór.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]