23°   dziś 25°   jutro
Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna
2171

Wydarzenia

Nowy budynek?

neonomin 2011-04-09 16:11:56
Witam,

Czy ktoś się orientuje, co będzie w powstającym budynku obok nowego cmentarza?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
AwM 2011-04-09 16:54:41
krematorium
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
konto usunięte 2011-04-09 17:22:26
zakład pogrzebowy...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
konto usunięte 2011-04-09 18:11:16
...a co może być obok cmentarza .... chyba nie dyskoteka 8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
neonomin 2011-04-09 18:42:02
A czy w jakiś sposób można potwierdzić takową informację?

Hmm... Czyli 13 krematorium w Polsce znajdzie się w Limanowej. Ciekawe... W sumie w Krakowie osoby zainteresowane prowadzeniem takiej usługi nie otrzymały zgody na zrealizowanie inwestycji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
konto usunięte 2011-04-09 20:12:55
Jakie krematorium...kto Wam takich głupstw naopowiadał....zakład pogrzebowy...AwM...co ty za bzdury im opowiadasz w poniedziałek będą protesty kto wydał na to pozwolenie i się zacznie....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
AwM 2011-04-09 20:36:59
No będzie zakład pogrzebowy, a w nim krematorium. Słyszałem tak już od kilku osób.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
konto usunięte 2011-04-09 20:44:39
no to jeszcze napisz kto będzie właścicielem tego przybytku i kto takie pozwolenie załatwił... myślę że "ktoś" miał nieziemskie znajomości... MZGKiM ma zakład pogrzebowy po drugiej stronie potoku...czy chodziło o jego likwidację???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
Doriska 2011-04-09 21:09:20
Krematorium- tak szczerze naprawdę przydałoby się...
Ale nie wierzę że w Limanowej będzie, raczej zakład pogrzebowy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
limonka 2011-04-09 21:25:02
Faktycznie wiele osób jest mocno przekonanych, ze będzie tam m.in. spalarnia zwłok. Osobiście nie wierzę. Po pierwsze - budynek jest chyba za mały, po drugie - lokalizacja wg mnie za blisko zabudowań mieszkalnych (z reguły takie obiekty lokalizuje się na obrzeżach miast. Ponadto zastanawia mnie, czy taka inwestycja powstałaby "po cichu". Np. w Krakowie problem z budową spalarni ciągnie sie od wielu lat ,m.in. z powodu protestu mieszkańców okolic, w których projektowana była lokalizacja. Ostatnio mówi się o dużym cmentarzu komunalnym dla Krakowa wraz ze spalarnią, zlokalizowanym w okolicach Tyńca. Ale są sprzeciwy co do spalarni. Więc co - w Limanowej powstałoby takie coś bez problemu ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
lucyper215 2011-04-10 08:45:50
Jest pozwolenie na krematorium a włąścicielem jest jakiś lekarz ze Sącza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
konto usunięte 2011-04-10 09:22:52
mamy sprzeczne wiadomości...opieramy się na zasłyszanych przekazach...moje info jest takie że ma tam być zakład pogrzebowy… a właścicielami są Limanowianie z doświadczeniem w tej działalności… bo podobną działalność prowadzili kilkanaście lat wstecz w okolicach małego rynku...zobaczymy czyje informacje będą prawdziwe...nie wiem czy ktoś z tej rodziny jest lekarzem…jest to możliwe…dzieci rosną, kształcą się zmieniają stan na zamężny zmieniają nazwiska dlatego nie będę się upierał przy tym czy to lekarz czy nie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
Doriska 2011-04-10 09:51:13
lucyper215- ja także mam taką informację, 3 min.temu rozmawiałam przez telefon ze znajomym czy wie co w końcu bedzie w budynku koło cmentarza... podobno krematorium i zakład pogrzebowy....
Poczekamy, zobaczymy, za bardzo wierzyć mi się w to nie chce, ale w końcu w życiu wszystko jest możliwe...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
cheffos 2011-04-10 11:21:20
Mówi się, że będzie tam jakiś gabinet spa, czy gabinet posła... już nie mogę sobie dokładnie przypomnieć...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
elf 2011-04-10 16:18:13
Przecież na tablicy informacyjnej, tej żółtej budowlanej na płocie owej inwestycji, pisze jak byk, że to będzie zakład pogrzebowy, a właścicielami są państwo Pałka. Teraz jeszcze wynajmują lokal w tym domu po prawej stronie, naprzeciw Krusu... Może będą nowe miejsca pracy????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
stokrotka 2011-04-10 19:44:12
Nie rozumiem dlaczego spalarnia to rzecz niemozliwa.Osobiscie jestem za. Jeszcze troche, a kraj pokryja same cmentarze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
CRakiet 2011-04-13 11:49:38
Moim zdaniem, krematorium to bardzo dobra inwestycja gdyż niejako było by to również rozwiązanie dla problemu miejsca na cmentarzu w Limanowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
konto usunięte 2011-04-13 12:56:12
Tam bedzie zaklad pogrzebowy ktory obecnie miesci sie kolo KRUS i chyba to Krematorium bo jak na sam zaklad to za duzy ten budynek bylby.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
konto usunięte 2011-04-13 13:28:39
tam będzie nowa biedronka!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
limonka 2011-04-13 19:49:16
Spopielarnia jak najbardziej by sie przydała i byłby na pewno zbyt na te usługi, ale wg mnie tam będzie duży dom pogrzebowy z sala bankietową, w której np. będą mogli spotkać się żałobnicy. Zobaczcie jak wygląda spalarnia w Rudzie Ślaskiej http://www.park-pamieci.pl/pl,s,oferta.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
Doriska 2011-04-27 18:03:09
No i wszystko jasne, w nowym budynku koło cmentarz będzie zakład pogrzebowy, właścicielami są państwo Pałka.
Szkoda że nie pomyślał nikt o krematorium, uważam iż to byłaby dobra inwestycja ale w naszej miejscowości byłby pewnie wielki problem z pozwoleniem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
crusader 2011-04-27 18:17:38
tak, podobno bedzie to krematorium
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
Doriska 2011-04-27 18:20:40
crusader-nie będzie tam krematorium, będzie zakład pogrzebowy, kaplica, jakaś chłodnia...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
smo 2011-04-27 18:21:05
Limonka- w Krakowie sa protesty przeciw spalarni śmieci : |
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
crusader 2011-04-27 18:32:15
...i krematorium
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
Doriska 2011-04-27 19:06:22
crusader-nie będzie niestety krematorium... uwierz, wiem to z bardzo dobrego źródła...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
DAKOTA 2011-04-27 20:04:32
Vercingetorix !......dawno sie tak nie usmialam .Jestes rozbrajajacy ,odzywaj sie czesciej .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
CRakiet 2012-01-05 13:33:11
macie jakieś nowe wiadomości na temat krematorium?
Doszły mnie słuchy, że jednak ma powstać <???>
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
bravado 2012-03-11 15:39:44
po pierwsze na pewno będzie zakład pogrzebowy a po drugie inwestycja w postaci krematorium była planowana samo krematorium także ma powstać ... niestety jak to bywa w tego typu inwestycjach są problemy ... ogólnie miasto a dokładniej władze nie miały by nic przeciwko ... problem jest z właścicielami działek sąsiadujących obok budynku ... takie krematorium to nie auschwitz to może trochę głupie porównanie ale nikt tam nie dopuści się ludobójstwa i piec do spalania zwłok nie pełni roli narzędzia do pozbycia się ludzkiego ciała jako pozbycia się dowodów ... powinniśmy się rozwijać takie krematoria są już dawno na całym świecie tam ludzie nie mają z tym problemu ... u nas zawsze znajdzie się ktoś kto bedzie coś blokował nawet od tak bez korzyści po prostu a żeby to zrobić ... tylko jak słyszę od niektórych ludzi że będzie smród że za blisko wszystkiego itd to się im trochę dziwie ... środowisko na tym na pewno nie ucierpi a zyskać możemy poniekąd wszyscy ... powiedzcie sami po pierwsze to na pewno jakieś nowe miejsca pracy :) po drugie jak wszyscy wiedzą miejsca na cmentarzu co raz mniej ... do tego jak wiem kościół wydał że tak powiem pozwolenie ... nie pytajcie skąd mam te informacje po prostu je mam :) tak czy inaczej wyraźcie swoją opinie tutaj ... prawda jest taka że im więcej osób będzie za zrealizowaniem tej inwestycji i nie będzie protestów itd to na pewno krematorium powstanie ... pomyślmy też o przyszłości Limanowej w pewnym sensie ... wszystkie większe firmy upadają i nie mamy tutaj tak naprawdę nic ... miejsca pracy by się przydały ... to może być jakiś krok w tym kierunku ... ja w każdym razie jestem na tak ... i mam nadzieje że w końcu ta inwestycja dojdzie do skutku :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
miasto1 2012-03-11 20:17:20
Nie możemy się zamykać na takie rozwiązania. Trzeba na to spojrzeć racjonalnie tak jak bravado. Osobiście popieram pomysł krematorium w Limanowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
dexter 2012-03-11 23:37:44
Krematorium w Limanowej:D chyba poczekamy jednak:D

"Według wykazu na stronie Open Intend na początku 2012 działało w Polsce 15 krematoriów."
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
bravado 2012-03-12 11:30:44
chyba poczekamy jednak ?? no i co z tego że na stronie Open Intend na początku 2012 działało 15 krematoriów ? Czyli Twoim zdaniem skoro w całej Polsce jest ich tylko 15 to w Limanowej takie krematorium nie ma szans tak ? Gdyby większość ludzi myślała tak jak Ty to zapewne jeszcze dzisiaj upierali by się że Ziemia jest płaska a lot rakietą na księżyc to zwykły wymysł wyobraźni .... jesteś za ? to ok nie pisz że to nie możliwe ... jesteś przeciw to trochę szkoda ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nowy budynek?
Doriska 2012-03-12 16:13:17
krematorium to jak najbardziej dobra inwestycja. Ja jestem za! Sama chcę być spopielona, taka jest moja wola.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]