22°   dziś 19°   jutro
Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona
1994

Tematy archiwalne

OC

konto usunięte 2010-04-29 17:01:57
mam pytsnie .czy jest jakas kara za to ze nie zaplaci sie ubezpieczenia OC.nie chodzi mi o spotkanie z policja lecz czy jakies organy beda mnie karac za to ze np. 2 tyg pozniej niz powinienem oplace OC??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OC
nokia 2010-04-29 17:55:22
nic nie bedzie .ale dobrze by bylo zebys sie nie poruszał tym samochodem bo w razie kontroli mandat a w razie wypadku bedziesz wypłacac odszkodowanie z własnej kieszeni
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OC
konto usunięte 2010-04-29 18:16:20
wiem wiem nokia .pytam dlatego ze z tego cow iem kiedys byl taki przepis ze ubezpieczenia ciaglosc musiala byc !i nie obchodzilo ich czy jezdzisz czy nie zaplacone ma byc. do 3 dni zwloki bylo chyba kolo 4 stow kary ,do 14 tysiak a powyzej nawet 2 tysiaki .i cos czytalem ze uchylili ten przepis bo byl za bardzo rygorystyczny..dlatego pytam bo to sie czasem zmienia z misiaca na miesiac wiec chcialem sie upewnic.nie dam rady zaplacic w tym terminie,musze zwlec pare dni i dlatego pytam ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OC
konto usunięte 2010-04-29 18:30:26
tzn ciglosc bedzie bo czy pozniej bedzie to i tak dadza ze wsteczna data pewnie.chodzi mi o to ze bylo tak ze musialo byc do tego terminu i koniec!jezeli nie to zczynali naliczac kare za kazdy dzien...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OC
nicola 2010-04-29 22:39:31
w LINK4 kary nie ma, wiem bo u mnie sie zdarzyło ze był cieżki miesiąc i nie było szans na wpłate w terminie, ale nie wiem jak u innych ubezpieczycieli.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OC
zbig71 2010-05-12 22:09:01
OC pojazdu jest ubezpieczeniem obowiązkowym należy go opłacać jeżeli pojazd jest zarejestrowany, jeśli już pierwszy raz jest opłacone OC na okres 12 miesięcy to po zakończeniu jeśli na jeden dzień przed końcem nie złożycie wypowiedzenia to automatycznie się przedłuża na kolejne 12 miesięcy i wtedy nie ma żadnej kary i Towarzystwo Ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność za ewentualną spowodowaną szkodę, klient jeedynie po terminie wpłaca składkę do TU czasem z odsetkami. Więcej o OC na http://www.ufg.pl/article.jspx?id=181
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OC
Rimfire 2014-10-07 08:59:59
Są kary za brak OC i to wysokie (to zależy jak długo nie ma się ubezpieczenia) można poczytać w artykule na Szroty.pl: http://szroty.pl/artykuly/ubezpieczenie-oc-samochodu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: OC
kinia434 2014-10-07 13:41:05
Za brak polisy OC od 2014 roku jest kara wysokości 3360zł jak zatrzyma policja kierowcę i stwierdzi że nie ma polisy OC danego pojazdu którym się porusza, kwota jest urzędowa i stała, nie da się jej zmniejszyć i jest niezależna do zarobków oraz nie podlega negocjacji .
każdy kto zna num rejestracyjny może sprawdzić ubezpieczenie OC na stronach internetowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego..
koszty/kary które ściągą UFG z kierowców nie posiadających OC swoich pojazdów są bardzo duże i ściągane do skutku nie podarują raczej nikomu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]