23°   dziś 25°   jutro
Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna
2171

Wydarzenia

"ŚWIĄTECZNE SPRZĄTANIE" RZECZYPOSPOLITEJ

pawell 2011-04-21 12:45:35
W każdym domu na "święta" zaczynaja się gruntowne porządki i dlatego chciałbym się podzielić moją refleksją na ten temat.
Porządki trzeba zaczynać od "siebie" tzn. żródła bałaganu.
Jedni powiedzą, że to od sumienia, drudzy, że od rozumowania i zmiany nawyków. Ja chcialbym zwrocic uwagę na "żródła" bałaganu w Rzeczypospolitej, ktore znajduja sie w strukturach Państwa, jego organizacji i procesu wychowywania.
Nie musze nikogo uswiadamiać, że w tym względzie narobiono dużo zła, poczawszy od Sejmu, a skończywszy na oswiacie, środkach oddziaływania na opinie publiczną-Kościele.
To,że Sejm "sieje" buble prawne to nie musze nikogo przekonywac, bo chyba "wiekszość" odczuwa to na wlasnej skórze. Natomiast co do "oswiaty" to zarzucam jej co brzmi paradoksalnie, "ślepe" uwstecznianie społeczenstwa- dowody?- brak szkół "zawodowych" na odpowiednim poziomie, kadry inżynieryjskiej i naukowej, nie mówiac o zanizaniu poziomu nauczania itp.
Natomiast "środki" społecznego przekazu podlegają "kontroli" ich mocodawców, chociaż w wielu przypadkach potrafią "przemycić" do wiadomości opinii publicznej(mimo "ukrytej" cenzury) istotne dla społeczeństwa fakty.
Te skondensowane (skompresowane) fakty przemawiają za tym, aby w tym względzie "zrobić" porządek.
Jak to zrobić?. Myślę, że tzw. "model" demokracji jest tu istotny, ale to spróbuję ująć po pierwszym maja- przed "wyborami".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]