Bardzo dobry mecz Marcina Krywoborodenki. KS Tymbark znowu zwycięski.

Opublikowano 08.05.2016 17:59:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:41 jaca

IV liga, Małopolska-wschód: KS Tymbark wygrał na wyjeździe z KS Zakopane.

KS ZAKOPANE – KS TYMBARK 1 : 2 (0: 2)

0-1 Krywoborodenko 29,0-2 Krywoborodenko 42, 1:2 gol dla gospodarzy w 90 minucie.

TYMBARK: Zawada – Porębski, Olejarz, Boczoń, Łysek – Czyrnek, Bułat, Mrózek, Urbański – M. Kordeczka (70 Tatara), Krywoborodenko.

W pierwszej połowie mecz toczył się w szybkim tempie, ale niewiele było sytuacji podbramkowych. W roli głównej wystąpił Marcin Krywoborodenko, który stworzył trzy klarowne okazje na strzelenie gola i dwie z nich wykorzystał. W 8 minucie po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki. W kolejnych sytuacjach był już bezbłędny. W 29 minucie po podaniu Olejarza oddał piękne uderzenie z 18 metrów z ostrego kąta i piłka wpadła do siatki. Tuż przed przerwą po strzale Urbańskiego w polu karnym gości zrobiło się duże zamieszanie. Najwięcej zimnej krwi zachował Krywoborodenko, który z kilku metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron Marcin Krywoborodenko nadal sprawiał defensywie gospodarzy sporo problemów. Mia dwie okazje, za pierwszym razem zabrakło mu precyzji, a za drugim obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę z linii bramkowej. W końcówce gospodarze przycisnęli, ale gola zdobyli dopiero w 90 minucie i goście spokojnie utrzymali korzystny rezultat. W ostatnich sześciu spotkaniach (czyli od momentu gdy trenerem został Wojciech Tajduś) KS Tymbark wygrał cztery mecze i dwa zremisował.

1. Lubań Maniowy 23 49 15 4 4 47-22
2. Bocheński KS 24 48 15 3 6 60-39
3. Barciczanka Barcice 24 44 13 5 6 55-30
4. Watra Białka Tatrzańska 24 37 10 7 7 32-23
5. Skalnik Kamionka Wielka 24 37 11 4 9 38-31
6. Sokół Borzęcin Górny 24 37 11 4 9 45-38
7. Glinik Gorlice 23 36 11 3 9 47-39
8. Poprad Rytro 24 34 10 4 10 46-47