16°   dziś 12°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Kolejna wysoka wygrana Limanovii. Autsajder bez szans.

Opublikowano 15.05.2013 18:01:09 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:09 jaca

Limanovia odniosła szóste zwycięstwo po rząd, do tego było to trzecie kolejne spotkanie zakończone wygraną podopiecznych Dariusza Sieklińskiego różnicą trzech goli. W Nowym Wiśniczu Limanovia przez cały mecz posiadając przygniatającą przewagę nie dała szans zamykającej tabelę Szreniawie i nadal jest wyraźnym liderem III ligi.

SZRENIAWA NOWY WIŚNICZ – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 3 (0 : 2)

0:1 Zawadzki 4, 0:2 Dziadzio 40, 0:3 Mężyk 67.

Sędzia główny: Waldemar Pyznar (Gorlice). Żółta kartka: Serafin. Widzów 150.

Składy (limanovia.net):

Szreniawa: Choma – Witek (69 Rębilas), Rodzaj, Mikołajczyk, Adamczyk (56 Kupiec) – Wojewoda, Krzak, Stokłosa (77 Juras), Kokoszka – Wardęga, Pazurkiewicz (66 Kasprzyk).

Limanovia: Sotnicki – Ślęczka, Kulewicz (69 Ruchałowski), Garzeł, Basta – Kępa (64 Mężyk), Skiba (66 Pietras), Zawadzki Serafin (46 Cygnarowicz) – Cebula, Dziadzio.

Przebieg I połowy:

4 minuta – GOL LIMANOVII. W kolejnym spotkaniu Limanovia już w pierwszych minutach zdobywa prowadzenie. Zawadzki wykorzystał dokładne podanie Basty i celnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy.

11 minuta – stuprocentowa okazja dla gości. Po rzucie rożnym na bramkę rywali główkował Skiba. W zamieszaniu podbramkowym obrońcy Szreniawy nie potrafili wybić piłki, która ponownie trafiła do Skiby. Po strzale pomocnika Limanovii futbolówka odbiła się od słupka.

26 minuta – Przygniatająca przewaga Limanovii i kolejna okazja dla gości. Dziadzio wyłuskał piłkę bramkarzowi Szreniawy, która następnie trafiła do Serafina, a po jego strzale futbolówkę z linii bramkowej wybił Wojewoda.

28 minuta – Basta posłał piłkę minimalnie ponad bramką.

31 minuta – z dystansu strzelał Skiba, a piłkę przed siebie odbił Choma. Z dobitką zdążył Dziadzio, ale uderzył wprost w bramkarza Szreniawy.

39 minuta – groźna akcja Szreniawy. Po podaniu Pazurkiewicz w bardzo dobrej sytuacji z piłką minął się Wardęga.

40 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Piłka po strzale Skiby odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką, ale na posterunku był Dziadzio, który celną główką pokonał Chomę.

43 minuta – niewiele brakowało, aby po strzale Skiby Limanovia prowadziła już 3-0.

Przebieg drugiej połowy:

Również w drugiej połowie Limanovia dominowała na boisku. W kilku sytuacjach liderowi III ligi zabrakło niewiele do zdobycia kolejnych goli.

53 minuta – goście zamknęli rywali na ich własnej połowie. Po strzale zawodnika Limanovii piłka odbija się od poprzeczki bramki Szreniawy.

67 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Po podaniu Garzeła, Mężyk minął bramkarza gospodarzy i umieścił piłkę w pustej bramce.

72 minuta – W bardzo dobrej sytuacji Ślęczka posłał futbolówkę nad bramką.

80 minuta – Dziadzio podał do Cygnarowicza, a po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

83 minuta – Sotnickiego z rzutu wolnego starał się zaskoczyć Wardęga, ale bramkarz Limanovii pewnie interweniował.

86 minuta – po faulu na Pietrasie goście mieli okazję na gola z rzutu wolnego. Strzał Garzeła z trudem obronił Choma.