16°   dziś 12°   jutro
Niedziela, 29 września Michał, Michalina, Franciszek, Rafał, Gabriel

Orkan dominował nad Płomieniem. Hat-trick Wsoła w pojedynku derbowym.

Opublikowano 15.10.2017 19:46:59 Zaktualizowano 04.09.2018 13:56:24 jaca

V liga, „okręgówka”, Nowy Sącz. Orkan Szczyrzyc wygrał na wyjeździe z Płomieniem Limanowa i nadal jest liderem rozgrywek.

PŁOMIEŃ LIMANOWA – ORKAN SZCZYRZYC 0:5 (0:2)

0:1 Wsół 25, 0:2 Wsół 39, 0:3 Limanówka 61, 0:4 Wsół 64, 0:5 Tabor 85.

Płomień: Ł. Koza – Hałapa (75 Łącki), Majcher, Sz. Koza, Smoleń (46 Dutka) – Kęska (46 Wojtas), M. Łątka, M. Golonka, K. Golonka (46 Michalik) – Dudek, Haszczyc (46 Piórkowski).

Orkan: Piwowarczyk (80 Bieda) – Kurczab (85 Górka), Boczoń (65 Lizak), Olejarz, Śliwa – Wojtasiński, Gargas, Wsół, Kozioł (75 Świerczek), Tabor – Limanówka.

Sędzia: Dawid Mituś (Nowy Sącz). Widzów 150.

W pierwszych 20minutach gospodarze zdołali prowadzić wyrównaną walkę z liderem rozgrywek, jednak potem Orkan przejął inicjatywę gry. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Wsół. Najpierw popisał się indywidualną akcją, a przy drugim trafieniu asystował Limanówka. Po zmianie stron goście dominowali. Na 3-0 podwyższył Limanówka po podaniu od Tabora, a po chwili hat-tricka skompletował Wsół. Wynik spotkania ustalił Tabor celnym uderzeniem z 16 metrów. Płomień do końca ambitnie walczył o honorowego gola, ale rywale również w defensywie spisali się bardzo dobrze.