21°   dziś 21°   jutro
Niedziela, 22 września Tomasz, Maurycy, Joachim, Milana

Potężna dramaturgia w meczu KS Tymbark z liderem rozgrywek

Opublikowano 04.05.2016 19:54:59 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:46 jaca

IV liga, Małopolska-wschód. KS Tymbark zremisował u siebie z liderem rozgrywek, Lubaniem Maniowy 2-2. Wszystkie gole padły w końcówce spotkania. Obie drużyny kończyły mecz w dziesięcioosobowych składach.

KS TYMBARK – LUBAŃ MANIOWY 2 : 2 (0 : 0)

0:1 Basisty 83, 1-1 Krywoborodenko 85, 1-2 Basisty 90, 2-2 Olejarz 90+4

Żółte kartki: Łysek, Wojtasiński, Urbański dwie, Tatara - Migacz, Nowak dwie. Czerwone kartki: Nowak (50 minuta, Lubań, w konsekwencji drugiej żółtej), Urbański (81 minuta, KS Tymbark, w konsekwencji drugiej żółtej). Widzów 300.

TYMBARK: Zawada – Porębski, Ł. Ryś (75 Tatara), Olejarz, Łysek – Urbański, Boczoń, Wojtasiński, Czyrnek – Krywoborodenko, Mrózek.

LUBAŃ: Świerad – Młynarczyk (86 Kopytko), D. Firek, Górecki, Migacz – Nowak, Kołodziej, Karkuła (58 Gołdyn), Ziemianek (62 Jandur) – M. Firek (68 Kasica), Basisty.

Lubań wygrał cztery ostatnie spotkania ligowe, ale w Tymbarku miał sporo kłopotów, chociaż jeszcze w doliczonym czasie gry prowadził. KS Tymbark już wcześniej mógł zapewnić sobie bezpieczne prowadzenie, ale brakowało skuteczności i ostatecznie remis wywalczył w dramatycznych okolicznościach. Podopieczni Wojciecha Tajdusia nie przegrali w pięciu kolejnych spotkaniach (trzy zwycięstwa i dwa remisy).

Przebieg meczu:

15 minuta – stały fragment gry dla gości, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zawada niedokładnie piąstkuje. Piłka trafiła na 8 metr ale dobitka M. Firka była nieprecyzyjna.

16 minuta – dośrodkowanie Wojtasińskiego i główka Boczonia minimalnie nad poprzeczką bramki gości.

25 minuta – ponownie groźna akcja gospodarzy. Mrózek znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Świerad z trudem wybija piłkę na rzut rożny.

37 minuta – groźny strzał Krywoborodenki po podaniu Porębskiego i ponowna świetna interwencja bramkarza Lubania.

40 minuta – mocny strzał z dystansu M. Firka broni Zawada.

44 minuta – Świerad obronił uderzenie Wojtasińskiego z 18 metrów.

50 minuta – Nowak sfaulował Czyrnka, za co otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

54 minuta – Lubań dobrze sobie radził w liczebnym osłabieniu, Zawada obronił strzał z rzutu wolnego z 20 metrów.

55 minuta – po podaniu Mrózka groźnie strzelał Krywoborodenko, lecz ponownie Świerad pokazał dużą klasę.

60 minuta – minimalnie niecelny strzał Krywoborodenki z 12 metrów.

70 minuta – obrońcy gospodarzy w groźnej sytuacji zablokowali strzał Migacza.

80 minuta – czerwona kartka (za dwie żółte) dla Urbańskiego.

83 minuta – szybka kontra gości i Basisty wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

85 minuta – szybka odpowiedź gospodarzy. Z rzutu rożnego dośrodkował Wojtasiński a piękny strzał z woleja oddał Krywoborodenko.

90 minuta – po wyrównującej bramce Tymbark cały czas atakował. Jednak po prostej stracie w środku pola Porębskiego, Lubań przeprowadza kontrę i Basisty ponownie wpisuje się na listę strzelców.

90(+4) minuta – rzut rożny wywalczył Czyrnek. Ze stałego fragmentu dośrodkował Wojtasiński, obrońcy lidera zbyt krótko wybili futbolówkę i Olejarz efektownym strzałem z pierwszej piłki pokonał Świerada.

1. Lubań Maniowy 22 46 14 4 4 46-22
2. Bocheński KS 23 45 14 3 6 55-39
3. Barciczanka Barcice 23 41 12 5 6 53-29
4. Skalnik Kamionka Wielka 23 37 11 4 8 38-30
5. Glinik Gorlice 22 36 11 3 8 45-35
6. Watra Białka Tatrzańska 23 36 10 6 7 31-22
7. Sokół Borzęcin Górny 23 34 10 4 9 41-36
8. Poprad Rytro 23 34 10 4 9 44-42