25°   dziś 25°   jutro
Wtorek, 23 czerwca Wanda, Zenon, Albina

CieńUrzędu

Dołączył do portalu: 2026-04-18 06:40:17
Ostatnia aktywność: 2026-06-19 09:53:41

Komentarze do artykułów: 35

Absolutoryjna sesja Rady Miasta. Oglądaj na żywo debatę nad raportem

Ja śmiem twierdzić, że na całą kadencję hali sportowej, koło 2 jeszcze nie oddano bloków i jeszcze sporo inwestycji nie zamknięto.

2026-06-19 09:51:29
Absolutoryjna sesja Rady Miasta. Oglądaj na żywo debatę nad raportem

Patrzeć się nie da na tę oto fotografię. Wstyd, wstyd i kompromitacja, ale wspaniała jedenastka absolutorium udzieli bez mrugnięcia okiem. Rozliczymy was niebawem, koleżanki i koledzy.

2026-06-19 06:19:38
13-latek z nożem miał grozić uczennicom

Tą sprawą powinna zająć się Policja, organ nadzorczy oraz kurator oświaty. A dyrektor powinien się obawiać utraty stanowiska. To nie prywatny folwark dyrektora. Mieszkańcy i rodzice, sprawy nie zostawiajcie na tym etapie, działajcie dla dobra dzieci.

2026-06-11 06:22:02
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miasta - transmisja

Wybiła 15:31, transmisji brak. Trwa narada, co i gdzie puścić w eter.

2026-06-09 15:31:58
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miasta - transmisja

@aviator Ten komentarz to zwykłe wprowadzanie w błąd i powielanie mitów. Nie przepadam za obecną władzą, ale tym razem stoję po stronie prawdy i faktów: łączenie funkcji wiceburmistrza i sekretarza gminy jest w 100% LEGALNE. Polskie prawo (ustawa o samorządzie gminnym i wyroki sądów) jasno na to pozwala i jest to legalna praktyka stosowana w wielu miejscach w Polsce. Nie myl sekretarza ze skarbnikiem.

2026-06-09 08:42:33
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miasta - transmisja

Nadzwyczajna sesja w środku dnia? Klasyka. Mieszkańcy już nieśmiało pytają, kiedy doczekają się sesji „zwyczajnej” – takiej, na którą normalnie pracujący człowiek może przyjść bez brania urlopu, usiąść z grupą sąsiadów i po prostu pogadać o mieście. No ale nic, popcorn kupiony, odpalamy transmisję online o 15:30. Zobaczymy, jaki to „pożar” trzeba pilnie gasić w urzędzie! Poprosimy o dobre miejsca przed ekranami!

2026-06-09 06:44:52
Urząd potwierdza przesunięcie sekretarza

Klasyka gatunku. Urząd łaskawie „potwierdza” dopiero wtedy, gdy sprawa i tak już wyszła na jaw w mediach. Przypomnę szanownym urzędnikom i władzom: to mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli, to z naszych podatków jesteście utrzymywani i to przed nami macie obowiązek odpowiadać!Transparentność i szacunek do obywatela najwyraźniej znowu zostały w szufladzie. O wszystkich roszadach, potknięciach i zakulisowych wpadkach musimy dowiadywać się z portali informacyjnych, bo sami z siebie nie potraficie wyjść do ludzi z otwartą przyłbicą. Ta ciągła polityka sekretów i gaszenia pożarów wizerunkowych jest po prostu żenująca. Kończcie tę farsę i wstydu oszczędźcie!

2026-06-06 21:17:51
Awaria oświetlenia - część ulic bez latarni

Jazon wprowadził zastosowania od słupa do słupa. Dwa lata trzeba było czekać na innowacyjne oszczędności.

2026-06-05 16:32:47
Zespół kryzysowy o schronach i dotacjach

No, brawo! Czytając o zespole kryzysowym na Limanowa.in, człowiek przeciera oczy ze zdumienia nad tym wizjonerstwem. Mam darmową poradę: Panie Burmistrzynie, ten schron budujcie od zaraz. Tylko broń Boże nie dla mieszkańców – dla siebie i wiernej jedenastki radnych, co tak „prężnie” pracują. I to nie ze względu na geopolitykę, ale profilaktycznie – żebyście mieli się gdzie schować przed wdzięcznością wyborców. W mieście już mało kto zachowuje powagę na wasz widok, a palcami wytykają was nawet gołębie na rynku. Dziadygi jedne, dotacje uciekają, działań brak, za to spotkań i analiz – mnóstwo. Chowajcie się głęboko, bo wasza ekipa to największy kryzys wizerunkowy Limanowej. Pod ziemią nie usłyszycie, co o was myślą mieszkańcy. Miłego kopania!

2026-06-05 14:06:34
Kolejne zmiany w magistracie. Marek Matras nie jest już sekretarzem

Karuzela stanowisk kręci się w najlepsze. Trzecia osoba odpada – to już o trzy za dużo! Czystki na cykladach trwają, a paniusie urządziły sobie prywatny folwark z magistratu. Żenada.

2026-06-02 13:52:55
Robert HOOD

Robercie, całe miasto widzi tę urzędniczą farsę, gdzie miliony zamiast na dziurawe drogi idą na dwudniowe imprezy i propagandę. Dobrze, że w końcu odważyłeś się wyłamać z kółka potakiwaczy i głośno sprzeciwić marnotrawieniu naszych wspólnych pieniędzy. Kolejarze musieli położyć w Limanowej tory nowej linii, żebyś wreszcie wskoczył na te właściwe – tory odwagi i prawdy. Mamy nadzieję, że to stały powrót do rozsądku, a nie jednorazowy pokaz. Liczymy, że twardo rozliczysz magistrat na sesji absolutoryjnej i wyciśniesz całą prawdę o miejskich finansach. Od teraz będziemy bardzo uważnie patrzeć Ci na ręce i się przyglądać.

2026-05-31 14:22:16
Debata nad raportem o stanie miasta. Mieszkańcy mogą zabrać głos

Czy radna coś tam zrobiła przez te dwa lata?

2026-05-30 13:50:19
Debata nad raportem o stanie miasta. Mieszkańcy mogą zabrać głos

@Wywrotowiec Klasyczny festiwal wymówek! Zamiast realnej dyskusji o stagnacji miasta, serwuje się nam bajki o „ciężkim spadku”. Każdy, kto obejmuje fotel burmistrza, wie, na co się pisze. Zarządzanie długami i umowami to fundament samorządu, a nie spisek wymierzony w obecną ekipę. Zrzucanie winy na poprzedników to po prostu przyznanie się do własnej bezradności i braku pomysłu na Limanową. Zamiast pisać populistyczne hasełka o zajmowaniu majątków, czas uderzyć się w pierś. Jedyna debata, jakiej dziś potrzebujemy, to ta o rozliczeniu obecnej nieudolności i o referendum. Wywracanie stolika? Owszem, ale kartą wyborczą przy urnie, odprawiając z kwitkiem tych, którzy potrafią tylko szukać winnych dookoła!

2026-05-30 11:00:04
Burzliwa sesja bez burmistrz - była w tym czasie z młodzieżą w parku

„Ludu, mój ludu, cóżem ci uczynił? W czymem zasmucił albo w czym zawinił?” — chyba coraz więcej mieszkańców Limanowej zadaje sobie dziś dokładnie to samo pytanie patrząc na działania pani burmistrz. Miały być zmiany i dialog, a wyszło jak zwykle: chaos, wzajemne pretensje i odklejenie od problemów zwykłych ludzi. Limanowa zasługuje na gospodarza z wizją, a nie kolejną odsłonę politycznego teatru.

2026-05-26 11:55:47
Pożyczą, ale czy.... oddadzą?

@TakMyślę to źle myslisz.

2026-05-25 06:20:19
Pożyczą, ale czy.... oddadzą?

Łatanie budżetu nowymi pożyczkami i cięcie wydatków na drogi, żeby starczyło na zabawę i delegacje? Absurd. Miastem trzeba umieć rządzić, a nie wygłupiać się od pierwszych dni po objęciu władzy nad miastem i liczyć, że jakoś to będzie. Zamiast unijnych milionów mamy długi i prokuraturę na głowie. Kończ i wstydu oszczędź, kobieto, zanim Limanowa pójdzie z torbami.

2026-05-24 09:45:28
Dziś sesja Rady Miasta - transmisja

Też to zauważyłem, totalne zlewanie miasta.

2026-05-22 19:31:14
Dziś sesja Rady Miasta - transmisja

Koniec maja, a remontera jak nie było, tak nie ma. Skończyło się tylko na obietnicach, które były wyborczymi, pustymi obietnicami.

2026-05-22 16:25:38
Dziś sesja Rady Miasta - transmisja

„Sesja” momentami wyglądała jak casting do kabaretu objazdowego. Pani skarbnik chyba tylko na wypożyczeniu, a pan Robert Goro w końcu skręcił z ronda bez kierunkowskazu. Ludu limanowski — pamiętajcie, że przy wyborach też jest opcja „rozlicz”.

2026-05-22 15:34:24
Dziś sesja Rady Miasta - transmisja

Jedenaście rąk w górę. Niech was fantazja limanowska ponosi.

2026-05-22 11:18:43
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]