„Będzie wielkie bum”. Z narażeniem życia policjanci ruszyli z pomocą
Łukowica. Wczoraj (13 lutego) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 86 policjantów z całego kraju. Wśród nich medale otrzymało dwóch funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Łukowicy.
Zdarzenie, za które policjanci z Limanowszczyzny otrzymali medale, miało miejsce 25 października 2022 roku.
Sspirant sztabowy Józef Faron pełniąc służbę z aspirantem sztabowym Michałem Wajdą otrzymali polecenie udania się na interwencję do miejscowości Młyńczyska, gdzie według zgłoszenia mężczyzna dzwoniący na numer alarmowy 112 oświadczył, że cyt. „będzie wielkie bum” po czym się rozłączył. W związku z powyższym funkcjonariusze niezwłocznie udali się na poszukiwanie miejsca, z którego otrzymano informację.
Po ustaleniu adresu policjanci zajechali przed prywatny dom w miejscowości Młyńczyska, gdzie w garażu znaleźli mężczyznę, który przy użyciu kanistra z cieczą ropopochodną oraz butli gazowej z otwartym zaworem, z której wydobywał się już płomień ognia, próbował doprowadzić do eksplozji.
- Policjanci nie zważając na zagrożenie, narażając przy tym swoje własne życie weszli do garażu i asp. szt. Józef Faron wyciągnął mężczyznę chcącego popełnić samobójstwo z płonącego pomieszczenia, a asp. szt. Michał Wajda wyniósł z zadymionego pomieszczenia palącą się butlę gazową, która w każdej chwili mogła wybuchnąć. Następnie za pomocą gaśnicy będącej na wyposażeniu radiowozu ugasił płomień butli oraz płonący kanister - informuje Komenda Powiatowa Policji w Limanowej. - Dzięki natychmiastowym i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Łukowicy nie doszło do tragedii, a sytuacja została opanowana. Aspirant sztabowy Józef Faron oraz aspirant sztabowy Michał Wajda swoim profesjonalizmem oraz oddaniem służbie stanowi wzór do naśladowania dla młodszych stażem funkcjonariuszy.
Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (34)
Obiektywnie należy sie najwyższe uznanie dla policjantów.
Zastanawiam się, czy stać w otoczeniu takich ludzi to zaszczyt dla policjanta Farona? To chyba ci dwaj "bohaterowie" poczuli zaszczyt w otoczeniu tego i innych odważnych policjantów.
Tyś obok zdania to nawet nie stał.
Nienawiść w jednym kierunku pielęgnowana. Tylko w jednym, ponad wszystko, bez względu na wszystko. Zawsze będziesz tylko frustratem i miernotą bez żadnego życia.
I co taka defensywa? Ciężki ci jest, kiedy nie możesz kogoś zaszczuć w grupie, tylko jesteś w mniejszości, ty desperacie, nieudaczniku?!
Jedyne co potrafisz, to szczuć na jedną partię i ich elektorat. Sączysz jad, rzygasz na innych.
Opowiesz może o wyrokach owsiaka? I jak on te wyroki wykonuje? Opowiedz o przepływie pieniędzy pomiędzy jego organizacjami? Jesteś jego psychofanem - na pewno masz to wszystko w jednym palcu. A ten palec, to gdzie sobie wsadzasz?
No popatrz, ja też o owsiaku wyrażałem swoje zdanie. Nie przypominam sobie zbytniej akceptacji na wolność słowa wtedy z twojej strony. Historia zatoczyła koło, chichot losu, karma wróciła, itp, itd.
A co do Owsiaka, to ile razy mam ci to powtarzać?
Twoje szare komórki całkiem się wypaliły, ulotniły?
Jeżeli Owsiak robi przekręty, to do "pudla" z nim. Nie mam z tym problemu. Jeżeli jednak przez tyle lat, a zwłaszcza przez osiem ostatnich lat (pięknie się cytuje panią Szydło) obecna władza nie potrafiła doszukać się tych oszustw, to wiesz o czym to świadczy? Organy kontroli i ścigania są nieudolne, albo Owsiak działa zgodnie z prawem.
Zrozumiałeś to wreszcie, czy jeszcze z kilka razy muszę ci to powtórzyć?
Już mi się znudziłaś z tym owsiakiem. To przecież ty w każdym temacie cały czas to samo podnosisz i już wiele razy na to odpowiedziałem, ale nie potrafisz przyjąć faktów. To wiele o tobie mówi. Nawet sam owsiak wziął na klatę wyrok - poczytaj lub przestań udawać. Słabym jesteś jego klakierem, skoro tak. Widzisz, ty sobie komentujesz Kamińskiego, my owsiaka. Kamiński przynajmniej nie żebra o pieniądze. Jak dla mnie to Kamiński może nawet siedzieć - ale denerwuje mnie hipokryzja. Ty ją pokazujesz.
Słaba! Słaba! Słaba!
Twój komentarz jest niemiłosiernie głupi - zastanów się, co napisałeś. Idąc twoim tokiem myślenia, idiotycznym oczywiście, ty reagujesz na każdy mój komentarz, więc chociażby przyznałeś mi rację w kwestii owsiaka. Twoja własna głupota cię niszczy i pogrąża. Przyznałeś mi rację we wszystkim. Skoro uważasz, że tak to z tego wynika - to dlaczego musiałeś, to pisać? Skoro tak jest, to przecież nie musiałeś tego pisać. Oj, logika to jest coś, czego nie masz nawet w promilu.
Komiczna teraz jesteś, kiedy sama siebie wyzywasz.
Zareagowałaś na moje komentarze, więc jesteś słaba.
Słaba, słaba, słaba!
Brakło pary w gębie? Stuknął cię ktoś czy do kaftana zapakowali?