22°   dziś 25°   jutro
Wtorek, 23 czerwca Wanda, Zenon, Albina

Gmina zbuduje tężnię. "Będziemy wykorzystywać własną wodę"

Opublikowano 

Szczawa. Gmina Kamienica otrzymała środki przyznane przez Sejmik Województwa Małopolskiego na wykonanie tężni solankowej w Szczawie.

Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni województwa podjęli uchwałę w sprawie przeznaczenia 3,5 mln zł na budowę ogólnodostępnych i nieodpłatnych tężni solankowych, wraz z elementami małej architektury oraz infrastrukturą techniczną na terenie całego województwa. 

Gmina Kamienica na wykonanie tężni solankowej w Szczawie przy Pijalni Wód Mineralnych otrzymała dotację w wysokości blisko 176 tys. zł.

- Cieszymy się z tych środków. Tężnia z pewnością uatrakcyjni teren przy Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie, będzie to dodatkowa atrakcja turystyczna, a dla mieszkańców możliwość polepszenia stanu zdrowia – mówi w rozmowie z nami wójt gminy Kamienica. 

Do działania tężni solankowej ma być wykorzystywana woda wydobywana w Szczawie. - Będziemy wykorzystywać naszą własną wodę, nadającą się do inhalacji, która zawiera związki siarki, a także inne ważne składniki, takie jak żelazo, potas czy jod – wylicza wójt Władysław Sadowski. 

Zadanie ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. Wkrótce planowane jest ogłoszenie przetargu, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji. 

(Fot.: arch. UG Niedźwiedź)

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy pod tym artykułem - bądź pierwszy
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Gmina zbuduje tężnię. "Będziemy wykorzystywać własną wodę""
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]