Propozycja wsparcia dla gastronomii - zwolnienie z ZUS, świadczenie postojowe i mikrodotacja
Zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe, mikrodotacja – to propozycje rozwiązań na najbliższy miesiąc dla branży gastronomicznej - poinformowało w piątek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.
Kierownictwo resortu przeprowadziło w piątek konsultacje z branżą gastronomiczną. - Zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe, mikrodotacja – to konkretne propozycje rozwiązań na najbliższy miesiąc – listopad – dla branży - wskazało w komunikacie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Reprezentantom sektora przedstawili je wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister Olga Semeniuk.
- To trudny dzień dla nas wszystkich. Musimy wprowadzić obostrzenia, które także dla nas – jako resortu odpowiedzialnego za przedsiębiorczość – są bardzo bolesne - wskazał cytowany w komunikacie wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. - Chcemy, by ograniczenia te trwały jak najkrócej. Jeżeli uda się zbić liczbę zachorowań, zostaną one zniesione.
Gowin podkreślił, że są już "pierwsze konkretne propozycje rozwiązań" dla szeregu najbardziej poszkodowanych branż, w tym gastronomicznej. "To zwolnienie ze składek ZUS i wypłata postojowego za listopad. +Na stole+ jest też m.in. temat mikrodotacji" - wskazał.
Zobacz również:Wiceminister Olga Semeniuk wyjaśniła, że konsultacje z branżami mają na celu przede wszystkim wypracowanie rozwiązań, które pomogą im w przetrwaniu obecnego trudnego czasu.
Według resortu w spotkaniu z branżą gastronomiczną uczestniczył też wiceprezes PFR Bartosz Marczuk. A także z przedstawiciele takich firm gastronomicznych, jak: North Food, Charlie Food & Friends, Gastromall, Zielony Niedźwiedź, ZP HoReCa, 7th Street, Costa, Amrest, McDonald’s, Sfinks, Bobby Burger, Nines, Grycan, Kręgliccy Catering, Czerwony Wieprz, Ale Wino, Tawerna, Salad Story, Cafe Nero, Mexican, So Coffee, Tacamole, Etno Cafe, Street Restauracje, Green Eat, Bułkę przez Bibułkę, Pasibus, Orzo, Max Premium Burgers, Sodexo, Bollywood Lounge, Bierhalle.
W związku z sytuacją epidemiczną, od soboty mają zacząć obowiązywać nowe obostrzenia. Cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Oznacza to m.in. zakaz stacjonarnej działalności restauracji i lokali gastronomicznych, przy zachowaniu możliwości sprzedaży jedzenia na wynos i dowóz. Obostrzenia te mają obowiązywać przez dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia.
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (2)
To co teraz napisze będzie kosztować Cię życie jeśli z tym nic nie zrobisz - Nasz rząd musi zostac obalony bo inaczej czeka nas obóz koncentracyjny - SŁUCHAJ!!!
1. Na początku 2020 roku rządy świata dały firmom farmaceutycznym zwolnienie z odpowiedzialności karnej za powikłania szczepienne.
2. Nakłada nam się na twarze maski aby utrzymywać strach w społeczeństwie i utrwalać to że pandemia istnieje, owszem wirus istnieje ale nie jest on pandemią, pandemia jest gdy śmiertelność wynosi 15% zgonów według Konstytucji.
3. Dnia 22 Października w rządzie przeszła ustawa która zwalnia lekarzy z odpowiedzialności karnych za działania w trakcie pandemii, oznacza to że jeśli Cię zaszczepią i szczepionka za rok-dwa zacznie Was zabijać lekarze i producenci szczepionek pozostaną bezkarni.
4. Dnia 22 Października w rządzie również przeszła ustawa która daje policjantom i lekarzom duże premie za pracę podczas pseudo pandemii tak aby policja Was pilnowała a lekarze nabijali statystyki, Co to oznacza? To że ta pandemia się nie skończy bo po co rezygnować z tak dobrego zarobku skoro można nabijać statystyki fałszywymi testami PCR i dostawać od rządu 2x więcej? niechaj pandemia trwa.
5. W drodze do sejmu jest już projekt który spowoduje to że każdy kto źle mówi o pandemii może zostać pozbawiony wolności do lat trzech.
6. Czy wiecie o tym że na świecie zaczęto budować obozy FEMA? - Dla ludzi którzy nie będą przyjmować szczepień? Jeśli nie wierzycie poszukajcie informacji w internecie, bodajże pierwszy obóz FEMA już jest w Krakowie a kolejne będą w Warszawie i Poznaniu.
A TERAZ KONKRETY!
Wiecie dlaczego powstało Aushwitz?
Aushwitz powstało z takiego powodu że Żydzi i Polacy nie godzili się z tym co mówił Hitler i trafiali do więzień, gdy więzienia zaczeły stawać się przepełnione zbudowano Aushwitz Birkenau, czy to aby nie jest lekko podobne do tego co dopiero napisałem? najpierw ludzie zaczną lądować w więzieniach za złe mówienie czego kolwiek o pandemii a później do obozów FEMA w imię walki o dobro społeczeństwa które nie chce zostać zarażone wirusem który zabija 0.0018% populacji polski.
Rządzącym zostały już tylko 2 stopnie aby posadzić nas w więzieniach lub też obozach FEMA.
Po 1. Wprowadzić ustawę która zakazuje mówić źle czego kolwiek o pandemii.
Po 2. Wyłączyć nam internet w imię "Stanu Wyjątkowego" abyśmy nie mówili prawdy o Covid-19, a następnie ludzie w białych kombinezonach
zaczną przychodzić i wyciągać nas z domów, gdy odmówisz szczepienia zostaniesz odłączony od systemu i od ludzi bo stwierdzą że zagrażasz społeczeństwu.
Polaku błagam obudź się bo Aushwitz nie spadło z nieba pełzało małymi krokami tak jak to wszystko co się dzieje teraz!
Pozdrawiam Was, niech Bóg i Jezus będzie z wami.