Kandydaci do Ziarnka Gorczycy: Stowarzyszenie Orion
Ruszyło głosowanie na wybraną osobę lub instytucję/organizację w plebiscycie Ziarnko Gorczycy 2016. Na portalu publikujemy sylwetki nominowanych.
Zachęcamy także do oddawania głosu w naszej sondzie: http://sacz.in/ziarnko-gorczycy;rusza-plebiscyt-ziarnko-gorczycy-2016,27315.html
Stowarzyszenie Orion - powstało w 2008 roku. Na swoim koncie ma wiele działań mających na celu pomoc drugiemu człowiekowi, integrację z osobami niepełnosprawnymi oraz promocję wolontariatu i idei społeczeństwa obywatelskiego.
Oto niektóre działania: integracyjne „Rajdy Jaśka Meli” skierowane do osób niepełnosprawnych, organizacja kursów przygotowawczych do matury, współorganizowanie czterech zbiórek dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli 'Poza Horyzonty' oraz innych osób niepełnosprawnych potrzebujących pomocy, podczas których zbierano pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i protez, organizacja pięciu zbiórek, z których dochód przeznaczony został na leczenie, rehabilitację i zakup sprzętu medycznego dla osób niepełnosprawnych, współorganizowanie projektu „Włącz myślenie, postaw na przedsiębiorczość” oraz projektu „Pomyśl o bezpieczeństwie”, organizację kilku edycji „Sądeckiej Akademii Pierwszej Pomocy Przedmedycznej”, współorganizowanie panelu dyskusyjnego pn. „Wolontariat ponad horyzontami”, podczas VI Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, współorganizowanie projektu Scena Autorska „SELAWI”, która promowała osoby utalentowane w każdej dziedzinie sztuki.
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (31)
Podejrzewam albo boota oddającego głosy na sztuczne konta albo to zwykła ustawka w sieci wzajemnych powiązań podważająca całkowicie sens takiego głosowania, a jedynie robiąca PR nikomu nieznanemu stowarzyszeniu? Jak zwał, tak zwał. Przewał!
Prezydent NSącza - albo coś zrobi albo poleci w następnych wyborach ...
TO jakieś nie eleganckie wieszać psy na tak wspaniałej organizacji ORION -a, młodych prężnych ludzi , którzy przez cały rok mają wyzwania i uczciwie je realizują - są napędzani znakomitymi pomysłami przez Pana Wichra i Pana Mółkę . Zapewne HIACYNCIE nie masz zielonego ...... :-( pojęcia jak wygląda praca w Stowarzyszeniu, że nie tylko jedna osoba go tworzy, bardzo często są to ludzie z różnych środowisk, uczniowie, emeryci , osoby niepełnosprawne, studenci itp.......
Zapytam , byłeś kiedyś na jakimkolwiek przedsięwzięciu adresowanym do mieszkańców miasta np. Rajd Górski z Jaśkiem Melą , wykładzie Postaw na Przedsiębiorczość ...., Festynach Osiadlowych, Fakultetach darmowych dla maturzystów.... HAICYNCIE TE GŁOSY BIORA SIĘ :-)
To znakomite , że sącz ma takich młodych ludzi.....
Ja nie pozwolę na to, by w tak niegodnych sposób mówić o tych Panach źle...... tylko dlatego, że robia wspaniałe rzeczy, że pomagają drugiemu człowiekowi ....? Tak nie można ..... !
Przemyśl to co piszę i zastanów się nad swoją oceną , Pozdrawiam i przesyłam pozytywne emocje, Aniela.
To nie jest etyczne....! Widać, że wielu osobom nie podoba się działalność społeczna w naszym mieście.
Straszne, ale prawdziwe... ! :-(
sam zapewne nie działasz w żadnej organizacji pozarządowej a zarzucanie np . P. Wichrowi oszustwa bezpodstawnie jest karane w dermokratycznym państwie jesteś zwykłym HEJTEREM który nie chce
żeby młodzi ludzie korzystali z ciekawych propozycji które rozwijają ducha i ciało .
Hiacyncie ..... mówiąc Już dawno się takich manipulatorów powinno zdyskwalifikować wiedz ze nikt nie manipuluje tylko prosi a to już jest zależne od wyboru ludzkiego do którego każdy ma prawo
Ja widząc takie komentarze nie mieści mi się w głowie że zarzuty co do Wichra tak łatwo przechodzą ci przez gardło bądz na forum . Naruszasz w ten sposób dobre imie urzędnika i możesz za to beknąć
CHCĘ DODAĆ , ŻE WSZYSCY CO UBLIŻAJĄ POWINNI ZOSTAĆ POCIĄGNIĘCI DO ODPOWIEDZIALNOŚCI I TO JAK NAJSZYBCIEJ ... :-(
Sprawdź i nie oceniaj w zazdrosny sposób., przecież i Ty możesz głosować na kogo chcesz, lub tez nie.
Zrób coś dobrego .... ! a później dopiero zmierz się z Orionowcami :-)
Nie znasz mnie i nie wiesz czy robię coś dobrego czy nie. Nie mam zamiaru mierzyć się z 'Orionowcami', ani z nikim do nich podobnym.
Doradzam czytaj ze zrozumieniem (dla pewności dwa razy) gdyż Twój fanatyzm przesłania Ci treść którą czytasz. Nie jestem zazdrosny (to śmieszne), nie oceniam działalności Oriona, nie promuję nikogo innego. Wyrażam jedynie opinię, że technicznie jest nieprawdopodobne ażeby zwolennicy Oriona oddawali codziennie swoje głosy w takiej ilości, wszyscy praktycznie jednocześnie od 22.00 przez 20min. ponad 100 głosów. Proszę wybaczyć ale nie wierzę w takie przypadki.
Powtarzam - nie krytykuję działalności statutowej Oriona, nie jestem związany z żadną instytucją biorącą udział w plebiscycie.
Może ktoś na własną rękę nieuczciwie promuje Oriona, bez ich wiedzy i zgody. Jeśli Orion nie ma sobie nic do zarzucenia, to może sami powinni wystąpić o zbadanie sprawy. Pozdrawiam.
AnnaN - proszę nie odpisuj
1.Jeśli masz wątpliwości co do uczciwości czyjegoś działania to siedź cicho ' bo potem może się to źle skończyć dla Was'
2. ' Plebiscyt traci na wartości nie przez firmę X Y czy Z tylko przez Wasze komentarze' - możecie się przyglądać, ewentualnie głosować, ale komentować NIE - BO TO SZKODZI.
Moim zdaniem plebiscyt traci na wartości jeżeli zbieranie głosów wzbudza wątpliwości.
3. Jakby przyszło do spotkania na żywo to wszyscy by siedzieli cicho i nikt by nie powiedział wtedy nic - Rozumiem że to własne doświadczenia - sugeruję zacząć spotykać się z ludźmi mającymi coś do powiedzenia.
4. 'a dopiero potem oceniajcie innych' - czemu zatem Ty Nas oceniasz i prawdopodobnie niektórych obrażasz, że fanatycy, że jad wylewamy, że krzykacze internetowi i nic poza tym.
Przepraszam Kolego, żeby nie obrazić - merytoryczna wartość wypowiedzi = minus 10
Godzina 23:15 Małgorzata Belska 796 głosów
Są DUŻE nieścisłości jeżeli chodzi o oddawanie i liczbę oddanych głosów-a nie działania organizacji czy kandydatów.
Pozdrawiam wszystkich.
Betu