11°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

MDP Laskowa kolejny raz w czołówce

Opublikowano 21.03.2013 06:53:13 Zaktualizowano 05.09.2018 10:27:35 top

Jordanów/Laskowa. 10 marca w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadzony został VII Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 'Jordanów 2013' w którym drużyny MDP Laskowa (chłopcy i dziewczęta) zajęły trzecie miejsca.

Turniej przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 52 zawodników (z 10 drużyn) w grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - szkoła podstawowa, 35 zawodniczek (z 7 drużyny) w grupie gimnazjum dziewczęta oraz 62 zawodników (12 drużyn) w grupie gimnazjum chłopcy. Łącznie startowało 154 zawodników i 30 drużyn.

Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, pokonanie slalomem tyczek, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność - za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast dziesięciu zawodników z każdej grupy miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.

W klasyfikacji drużynowej chłopców wygrała drużyna MDP Jordanów przed MDP Kuków oraz MDP Laskowa.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała drużyna MDP Ptaszkowa przed MDP Jabłonka i MDP Laskowa.

To dla 'młodej MDP' (powołana w maju 2012) z Laskowej kolejny po dwóch drugich miejscach na zawodach w Mszanie Dolnej sukces.

- Dziekujemy wszystkim sponsorom MDP, firmie Jonik - Meble Ogrodowe, 'DDD ', Jędrek - Henryk Jędrzejek, Impuls oraz opiekunom naszej MDP wkład za ogromny wkład w kolejny sukces - mówi Wojciech Ficoń, prezes OSP Laskowa.

Nad turniejem, honorowy patronat objął generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP, dh Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Oddziału Głównego ZOSP RP, dh Edward Siarka Prezes ZOW ZOSP RP Województwa Małopolskiego oraz Wojciech Kozak - V-ce Marszałek Województwa Małopolskiego.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył kpt. Łukasz Białończyk z KP PSP Sucha Beskidzka.