Miasto wycofa się z nocnych wyłączeń oświetlenia ulicznego? Jest deklaracja burmistrza
Limanowa. Miasto prawdopodobnie wycofa się z jednej z najbardziej kontrowersyjnych decyzji i poszuka oszczędności gdzie indziej. - Będziemy podejmować działania, aby te oszczędności mogły zostać skompensowane, tak aby od września wrócić do tego, by oświetlenie uliczne zostało przywrócone na całą noc - zapowiedział wczoraj burmistrz Władysław Bieda.
W czerwcu minie rok od wprowadzenia na terenie miasta wyłączeń oświetlenia w porze nocnej. Latarnie gasną o północy – w okresie letnim oświetlenie nie jest już uruchamiane do świtu, natomiast jesienią i zimą było włączane ponownie około 4:30 i od tej pory latarnie świeciły do momentu, gdy na zewnątrz zrobiło się jasno.
Była to jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji władz miasta w bieżącej kadencji samorządu. Samorząd Limanowej ograniczył czas oświetlania dróg szukając oszczędności. Część mieszkańców negatywnie oceniło zmiany, wskazując, że poziom bezpieczeństwa jest przez to niższy. W podobnym tonie wypowiadali się niektórzy radni.
Jak się okazuje, władze miasta prawdopodobnie jeszcze w tym roku wycofają się z tej decyzji. - Gdy uzyskamy dane za czerwiec, będziemy prowadzili analizę, jakie oszczędności udało nam się uzyskać. Następnie będziemy podejmować działania, aby te oszczędności mogły zostać skompensowane, tak aby od września wrócić do tego, by oświetlenie uliczne zostało przywrócone na całą noc - zapowiedział burmistrz Władysław Bieda.
Od momentu wdrożenia ograniczeń w oświetlaniu ulic nocą, właściwie podczas każdej kolejnej sesji pomysł był krytykowany część radnych, którzy apelowali do burmistrza o zmianę decyzji. Nie inaczej było podczas wtorkowej sesji.
- Mieszkańcy są bardzo zbulwersowani, a do pana burmistrza nic nie dociera. Stara Wieś, Laskowa i inne okoliczne miejscowości oświetlają drogi całą noc, a u nas średniowiecze. Ostatnio przejechałem nocą długą trasę między Kołobrzegiem a Limanową, nie znalazłem po drodze ani jednego miasta czy wioski, która nie byłaby oświetlona w nocy – mówił Jan Winiewski.
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (21)
O ile jest to prawda , ze taki kuriozalny wyrok zapadł w tej pięknej, limanowskiej dolinie , to ja sie publicznie pytam:
Dlaczego zadłużane gminy powiatu limanowskiego borykają się z tak podstawowymi problemami jak oświetlenie ulic nocą czego wymaga bezpieczeństwo PODATNIKOW , którzy to utrzymują te rozpuszczone towarzystwo wzajemnej , limanowskiej adoracji??
Inna gmina zadłużona bazuje na ciągłym wsparciu finansowym rodziców w utrzymaniu szkol , w mojej opinii na zebraniu od nich, przejmowane sa dobra publiczne jak np. spółki wodociągowe, szkoły pod ich "kuratele"( tzw, spółki komunalne)
To skoro jest tak niby korzystne dla gmin ich zadłużanie , to dlaczego jest , aż tak zle??
Czyżby to był żart czy tez już patologia w strukturach władz, a może totalna nieudolność w zarzadzaniu w tym w wydawaniu tak absurdalnego wyroku na rzecz rzeczonego włodarza?? ,
Może ten włodarz kłamał?
Odważyłby się kama w obecności sędziego??
Wkrótce wszyscy poznamy PRAWDE w tym temacie.
;-))
Ten system polityczno-prawny w mojej, choć nie tylko mojej, opinii nadaje się do całkowitego zaorania.
Pozdrawiam serdecznie tego, który nie lubi krytyki działań władz.
;-))
cdn...............
Po co mamy RIO skoro wystarczy rzekomy , geniuszowy wyrok, geniuszowego sedziego ???
Powiem więcej, buta i stosowany zamordyzm w naszym kraju, w gminach jest nie do zaakceptowania .
Powtórzę to co wielokrotnie pisałam, mówiłam do włodarzy, prawników, polityków:
Kochani, My podatnicy Was utrzymujemy i jako wasi pracodawcy WYMAGAMY od Was rzetelnego zarzadzania naszymi pieniędzmi, wywiązywania się wobec Nas z waszych obowiązków , zadamy POSZANOWANIA i pracy na rzecz NAS, NARODU POLSKIEGO, a nie obcych korporacji i zaniedbywania Nas kosztem obcych.
Nie życzę sobie marnotrawstwa naszych pieniędzy i bzdurnych , poniżających godność RASY LUDZKIEJ zarzutów,
ZDRADZACIE własny naród , miedzy innymi poprzez BEZCZYNNOSC organów kontrolnych, służb, wymiaru sędziowsko-prokuratorskiego , prokuratury wobec noszącego znamiona ludobójstwa eksperymentu medycznego na ludziach. !!
I Wy chcecie oceniać, karać innych skoro sami nie wywiązujecie się ze swoich obowiązków prawnych , które ten system sam stworzył i nie przestrzega??
My już jesteśmy ukarani brakiem usług dla Nas za wasza nieudolność w zarzadzaniu i osadzaniu .
Ust Nam nie zamkniecie, mamy wolna wole , i mamy prawo wymagać, bo Was utrzymujemy, jesteśmy waszymi PRACODAWCAMI , a nie bije się rak , które karmią.
Przepraszam w pierwszym komentarzu zabrakło mi liter w wyrazie, poprawiam je teraz:
Odważyłby się kłamać w obecności sędziego??
Zaczepiliście się wiec musicie umieć dobrze tańczyć.
#
Zapraszam do tańca.
;-))
https://www.youtube.com/watch?v=Lt3A5hRtApc
" jaki pan taki kram"
zajmują się zabronionym prawem oczernianiem swoich podatników i świadomym działaniem na szkodę podatnika który ich karmi,
Na tym portalu piszą od lat o rzekomej budowie kolei, a sami ZANIEDBALI ująć jej budowę w planach przestrzennego zagospodarowania np. gminy Jodłownik.
Z prawnego punktu widzenia oznacza to, ze budowy kolei nie planują, a pomimo tego pisz panienki urzędnicze robią wszystko , aby uniknąć tej informacji w oficjalnym piśmie jaki im złożyłam .
Istnieje poważne podejrzenie zaniedbania urzędniczego i działania na szkodę podatnika, jest tego o wiele więcej , tym razem odpowiecie za wszystko, ale na moim nowym miejscu , poza tym padołem nieszczęścia.
Malo tego, te pisz panienki namawiały nasza agentkę nieruchomości do odstąpienia od sprzedaży naszych nieruchomości w gminie Jodłownik. !! Sugerowały jej, ze będzie miała z nami kłopoty , radziły , aby nie sprzedawała naszych nieruchomości. !!
Pomawiały mnie.
Patologia , nadużycia to norma w tym obszarze.
OSTRZEGAM pisz panienki , raz jeszcze taki numer a wylecicie z hukiem z tej pracy.
Dla waszej wiedzy jedna nieruchomość została dzisiaj sprzedana.
Puste jesteście , skoro tak wam przeszkadza nasza obecność to na waszym miejscu trzymałabym kciuki za sprzedaż wszystkich naszych nieruchomości w tym powiecie,
Powiadam wam odpowiecie za wszystkie wasze szwindle względem mnie i mojego męża, tyle tylko, ze w sadzie poza limanowskim powiatem.
Pozwiemy was gdzie indziej .
"Na tym portalu piszą od lat o rzekomej budowie kolei, a sami ZANIEDBALI ująć jej budowę w planach przestrzennego zagospodarowania np. gminy Jodłownik. "
Obowiązkiem gminy było przedstawienie tego planowanego projektu w palnie przestrzennego zagospodarowania.
Bez tego prawnie to oznacza, ze żadnej kolei nie będzie.
Wszelkie straty z tytułu stracenia potencjalnego kupca naszego domu poprzez jak się wydaje celowe kłamstwa o rzekomej budowie będą prawnie zadane odszkodowania od wójta tej gminy.
Wójcie szykuj kasę równoważna wartości sprzedaży naszego domu.
;-))
Limanowa.in proszę sprawdzić czy pozostałe gminy maja naniesiona w ich lokalnych planach zagospodarowania przestrzennego rzekoma budowę kolei zanim opublikujecie takie informacje.
To w ramach tzw. rzetelności dziennikarskiej,
Serdecznie pozdrawiam niezależnie myślących.
;-))
Wójt gminy Jodłownik w momencie opuszczenia jego gminy stracił raz na zawsze argument obrony w postaci winienia mnie za jego działania i chyba dlatego utrudnić mi chcieli sprzedaże. , mam nadzieje , ze moje działki w gminie mszańskiej nie będą dyskryminowane??
imperator powiadasz...,
dobre i bardzo trafne!!
W gminie są domy gdzie karetka pogotowia nie może dojechać. Drogi gminne wymagające remontów. Nie dba się o bezpieczeństwo pieszych, brak chodników w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Sułkowski ty nie pouczaj burmistrza Limanowej bo to dobry gospodarz, zastanów się jak wykonujesz funkcje radnego w Gminie Łukowica.