17°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Międzynarodowy sukces w Weronie

Opublikowano 08.07.2023 09:16:00 jaca

Werona/Kamienica. Cheerleaderki z Global Cheer zdobyły srebrne medale na Mistrzostwach Europy w Weronie. Zespół tworzą zawodniczki z Nowego Sącza i z Kamienicy. Trenerem jest Mirosław Haczek, który w regionie pełni także funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy.

Mistrzostwa Europy Cheerleaders 2023, najważniejsze wydarzenie roku na kontynencie, przyciągnęły zespoły z różnych państw europejskich do włoskiej Werony. Wśród nich znalazł się Global Cheer: Diamond Cheer z Kamienicy i Cheer NS z Nowego Sącza, który już w 2021 roku połączył siły i wywalczył brązowy medal dla Polski na mistrzostwach Europy w Grecji w prestiżowej konkurencji All Girls level 5 Senior.

To jednak nie koniec sukcesów cheerleaderek z regionu sądeckiego i limanowskiego. W kwietniu poprzedniego roku aż osiem zawodniczek klubu Cheer zostało powołanych do kadry Polski Cheerleaders na mistrzostwa świata w Orlando, gdzie drużyna zdobyła trzecie miejsce w kategorii All Girls Level 3 spośród ośmiu uczestniczących drużyn. Ponadto w roku 2022 Global Cheer wygrał Puchar Polski, co dało im możliwość startu na tegorocznych mistrzostwach Europy w Weronie.

Cheerleaderki Global Cheer, pod czujnym okiem trenera Mirosława Haczka, nie tylko zdobyły srebrne medale na Mistrzostwach Europy, ale także wnieśli wielką chlubę dla Polski i regionu.

Srebrne medale mistrzostw Europy są kolejnym osiągnięciem, które dodaje blasku sukcesom cheerleaderek z regionu sądeckiego i limanowskiego. W 2022 roku zdobyły już brązowe medale na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata, potwierdzając swoje wysokie umiejętności.

Mirosław Haczek jednocześnie został trenerem kadry narodowej na rok 2024.

Sukcesy cheerleaderek z Global Cheer to także zasługa wsparcia lokalnej społeczności i przedsiębiorstw. Gmina Kamienica, Galeria Trzy Korony i Gramet Barcice przyczyniły się do możliwości wyjazdu zespołu na mistrzostwa Europy, dając im dodatkowe wsparcie.