23°   dziś 25°   jutro
Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Zalesianka Zalesie zmierzyła się z trzecioligową Wieczystą Kraków

Opublikowano 19.04.2023 20:43:00 Zaktualizowano 20.04.2023 08:03:21 jaca

Zalesianka Zalesie (V liga) przegrała w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Małopolski z liderem III ligi Wieczystą Kraków. Dla zawodników gospodarzy było to bardzo prestiżowe spotkanie. Wieczysta nie kryje swoich wielkich ambicji walko najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce i pozyskuje znane piłkarskie nazwiska. Krakowski zespół wygrał wysoko 4:0, ale emocji nie brakowało, zarówno piłkarskich jak i organizacyjnych.

Od kilku dni w Zalesiu trwały nerwowe przygotowania do spotkania. Wszystko komplikowały silne opady deszczu. Dzisiaj do problemów doszła jeszcze gęsta mgła. Jeszcze na dwie godziny przed meczem stojąc przy jednej bramce nie było widać tej drugiej. Lekki wiatr sprawił, że tuż przed meczem warunki znacznie się poprawiły. Spotkanie obejrzało około 600 widzów. W przerwie meczu kibice otrzymali pieczone kiełbaski ufundowane przez starostwo powiatowe.

Z każdą minutą meczu murawa była coraz bardziej grząska. Wieczysta wygrała pewnie 4:0, ale po pierwszej połowie prowadziła tylko jednym golem (zdobyty po stałym fragmencie gry). Bramkarz Zalesianki Arkadiusz Opyd obronił dwa rzuty karne. W końcówce meczu na murawie pojawił się 44-letni Ryszard Ubik. Od wielu lat związany z Zalesianką, w ostatnich latach występował w drużynie rezerw. Jego występ był pięknym gestem ze strony klubu dla zasłużonego zawodnika.

Po meczu trener Zalesianki Tomasz Sebastjański powiedział:

- Zagraliśmy na miarę swoich możliwości, na pewno będziemy mieć dobre wspomnienia. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy tylko jednym golem, ale z czasem nasz zespół gasł w oczach. Brakowało sił, a trzeba przyznać, że rywale nawet przy wysokim prowadzeniu grali na sto procent. Widać, że w tym zespole trwa zacięta rywalizacja o miejsce w składzie. Stan murawy jest po meczu bardzo zły, ale po takich opadach liczyliśmy się z taką sytuacją. Będzie trzeba włożyć sporo pracy, aby boisko doprowadzić do odpowiedniego stanu.