16°   dziś 21°   jutro
Poniedziałek, 07 października Maria, Marek, Sergiusz, Mirela, Krystyna

Paweł Kaim na podium rundy Mistrzostw Polski!

Opublikowano 03.07.2013 07:09:20 Zaktualizowano 05.09.2018 08:44:16 top

Tymbark. Paweł Szymkowski reprezentujący CKM Cieszyn wygrał II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SUPER ENDURO w kategorii open, trzeci był Paweł Kaim ze Słopnic reprezentujący Joniec-Team.

W niedzielę w Tymbarku odbyła się II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SUPER ENDURO (Super Enduro to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu motocyklowego. Jest to połączenie motocrossu z trudną i techniczną dyscypliną jaką jest enduro. W Polsce jest to jedna z najbardziej rozwijających się dyscyplin motorowych). Na start przybyło ponad pięćdziesięciu zawodników z całej Polski. Lekko podrasowany tor był dla nich nie lada wyzwaniem: rozmaite przeszkody o zróżnicowanym stopniu trudności odkryły mocne i słabe strony startujących oraz wycisnęły z nich wszystkie siły. Sprzyjająca pogoda, liczne grono kibiców sprawiły, że impreza może być zaliczona do niezwykle udanych.

Po raz drugi z rzędu główny sponsor zawodów, Firma JONIEC, ufundowała nagrodę 1000 zł dla Gorcmana 2013 za osiągnęcie najszybszego czasu okrążenia. W tym roku nagrodę tę zdobył Adam Tomiczek z Cieszyna. Zawodnik startujący w barwach Joniec-Team Paweł Kaim zajął bardzo dobre 3 miejsce w klasyfikacji Open Mistrzostw Polski.