Plac targowy już w rękach kupców
Mszana Dolna. Oficjalnie otwarto nowe targowisko przy ul. Orkana w Mszanie Dolnej, zrealizowane w ramach projektu 'Mój Rynek'. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wicemarszałek województwa Stanisław Sorys, poseł Wiesław Janczyk, przedstawiciele władz miasta i wykonawców inwestycji a także Jan Kokot, handlujący w tym miejscu już od 20 lat.
W środę oficjalnie otwarto nowy miejski plac targowy przy ul. Orkana w Mszanie Dolnej. Uroczystość z udziałem przedstawicieli władz województwa, powiatu, miasta i sąsiednich gmin oraz mieszkańców Mszany Dolnej którzy mogą już korzystać z targowiska, była zwieńczeniem trwających blisko 9 miesięcy prac budowlanych.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wicemarszałek województwa Stanisław Sorys, poseł Wiesław Janczyk, przedstawiciele władz miasta i wykonawców inwestycji a także Jan Kokot, handlujący w tym miejscu już od 20 lat.
Poświęcenie terenu dokonał proboszcz parafii św. Michała, ks. Jerzy Raźny. Uroczystość uświetnił występ kapeli gorczańskich górali - rodziny Kaczorów, która swoją muzyką umilała czas zgromadzonym na otwarciu placu targowego.
- Chcielibyśmy bardzo, by to nowoczesne i przyjazne miejsce służyło długie lata nam wszystkim, by nie było bezmyślnie dewastowane, by kierowcy nie jeździli po zieleńcach, by respektowali zapisy regulaminu - informuje Urząd Miasta na swojej stronie internetowej. - Mój Rynek to kolejna inwestycja mszańskiego samorządu, która sprawia, że Mszana Dolna jest postrzegana jako miasto nowoczesne, rozwijające się, korzystające z unijnych pieniędzy i przyjazne mieszkańcom i naszym gościom.
Zobacz również:
- Mój Rynek otwarł swoje podwoje na dobre - od rana do zmroku można tu sprzedać i kupić warzywa i owoce, nabiał i leśne runo, kwiaty i sadzonki - informuje UM Mszana Dolna. - Na 72 stoiskach pomieszczą się wszyscy. Do dyspozycji kupców i klientów jest bezpłatny parking, nowoczesne toalety, zadaszone stanowiska mają indywidualne oświetlenie. Gospodarzem nowego placu jest Grzegorz Niedośpiał. Mój Rynek ma swój regulamin umieszczony w przeszklonych gablotach. Chcielibyśmy bardzo, by to nowoczesne i przyjazne miejsce służyło długie lata nam wszystkim, by nie było bezmyślnie dewastowane, by kierowcy nie jeździli po zieleńcach, by respektowali zapisy regulaminu. Mój Rynek to kolejna inwestycja mszańskiego samorządu, która sprawia, że Mszana Dolna jest postrzegana jako miasto nowoczesne, rozwijające się, korzystające z unijnych pieniędzy i przyjazne mieszkańcom i naszym gościom.
Realizacja zadania była możliwa dzięki programowi „Mój Rynek” w ramach PROW, który zakładał odbudowę i modernizację placów targowych w miasteczkach i gminach do 50 tys. mieszkańców, w których żywe były i są tradycje cotygodniowych targów i jarmarków. Mszański samorząd pozyskał maksymalne dofinansowanie założone w tym projekcie - 1 mln zł. Wartość całego zadania po rozstrzygnięciu przetargu zamknęła się w kwocie 3 192.950,05 złotych.
Plac targowy w Limanowej wciąż jest w przebudowie. Zakończenie inwestycji przewiduje się dopiero w styczniu 2014 roku.
(Źródło: UM Mszana Dolna)
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (15)
W tym drugim uczestniczyli najważniejsi przedstawiciele Rady,a dlaczego pozostałych nie było?
Jeśli Sesje sa organizowane na dwie raty należy uważać żeby się to tak nie skończyło jak to wyszło Panu Posłowi Wiplerowi.
Ps. Uczestnicy drugiej tury obrad być może podsumowywali swój sukces z tytułu wprowadzenia większej opłaty za śmieci obciążającęj mieszkańców a wynikłej z nieudolnosci Pana Burmistrza i podległych mu pracowników.
Ciekawe czy nie debatowali kiedy następna podwyżka?
Tylko na otwarciu brak było mieszkańców,ale za to duzo kwiatów i to jakich.
Trzeba przyznać że miejsce w sam raz,ale czemu tak niskiej kategorii.
Czyżby biorący udział w tym posiedzeniu dostosowali się do swego poziomu.
TAKI LOKAL JAKA RADA.
Zafundowali Nam podwyżkę opłat za wywóz śmieci w zwiazku z błednym oszacowaniem przez Pana Burmistrza i podległym mu pracowników ilości osób wytwarzajacych śmieci.
Źle oszacowana ilośc mieszkańców spowodowała podpisanie umowy na odbiór smieci w ilości i wartości odbiegajacej od rzeczywistości.
Pan Burmistrz stwierdził że miasto nie moze do tego interesu dopłacac i tu sie z nim zgadzam ale pytam czy miasto ma utrzymywac Pan burmistrza który żle oszacował koszty i obciażył nimi Nas.
'Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz'.
Pan Burmistrz jako wytrawny polityk i wielki mąż stanu nie dałby się chyba zrobić w buroka. Chociaż...... ?
Z tego wynika że to odbiorca smieci sam siebie kontroluje ale ma umowe ile wyprodukujemy smieci ustalona w oparciu o ilośc mieszkańców.
Tak że podwyżka nie wynika z kosztów odbioru tylko z zawyzonej ilosci wytwórców smieci.
Czyli defakto płacimy za coś czego nie ma.