Przebudowa: podpisano umowę z wykonawcą
Limanowa. Krakowski oddział GDDKiA podpisał wczoraj umowę z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Nowego Targu, które ma zrealizować remont ul. Piłsudskiego i przebudowę skrzyżowania w Limanowej-Sowlinach. Biorące udział w przetargu konsorcjum, które złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej chcąc unieważnienia postępowania, ostatecznie wycofało się.
Wczoraj krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Nowego Targu, wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą remontu ul. Piłsudskiego i przebudowy skrzyżowania w Limanowej-Sowlinach.
Pierwotnie planowano, że umowa zostanie zawarta 5 czerwca, jednak na przeszkodzie stanęło odwołanie w sprawie postępowania przetargowego na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach remontu limanowskiego odcinka „krajówki”, które zostało wniesione do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
Odwołanie złożyło konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych PRInż-1 z Sosnowca oraz Polimex Engineering z Krakowa, które w przetargu złożyło najdroższą ofertę 22 mln 403 tys. złotych, a więc prawie dwukrotnie wyższą od oferty wybranej firmy.
Zobacz również:Konsorcjum uznało bowiem, iż zostało niesłusznie wykluczone z postępowania - komisja przetargowa stwierdziła, że firmy nie mają doświadczenia i wymaganej wiedzy, by realizować taką inwestycję. Teraz, jak się okazuje, wycofało swoje odwołanie.
- Postępowanie odwoławcze zostało umorzone w dniu 16 czerwca w związku z wycofaniem odwołania. Z uwagi na powyższe, w dniu dzisiejszym została podpisana umowa na Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z Przebudową ulicy Piłsudskiego i skrzyżowania ul. Witosa, Krakowskiej i Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II (bez skrzyżowania) w ciągu drogi krajowej nr 28 w Limanowej - poinformowała wczoraj Małgorzata Dańda, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W przetargu, rozpisanym w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, wzięło udział 8 firm. Najniższą ofertę, opiewającą na kwotę 11 mln 562 tys. złotych, złożyło Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu. Zgodnie z założeniami, 5 mln złotych pochłoną prace wykonane w tym roku, zaś pozostałe koszty to wykonanie robotów zaplanowanych na 2015 rok.
Prace budowlane zostaną podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap inwestycji obejmuje zaprojektowanie i przebudowę ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską i ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II (bez skrzyżowania). Roboty mają ruszyć po wakacjach. Drugi etap obejmuje zaprojektowanie i przebudowę skanalizowanego skrzyżowania ul. Krakowskiej (DK28), ul. Piłsudskiego (DK28) i ul. Witosa (DW965) na skrzyżowanie typu rondo czterowlotowe, z włączeniem zaślepionej ul. Lipowej. Rozpoczęcie robót budowlanych przewidywane jest w przyszłym roku.
Według GDDKiA, cała inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 listopada 2015 roku.
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (15)
Na sam koniec okaże się, że Pan Starosta i Pan Poseł Janczyk całą inwestycję załatwili, no bo któż jeszcze pamięta,że Pan Starosta od dwóch lat utyskiwał, że nic się nie będzie robiło w limanowej i nie ma żadnych planów realizacji tego zadania, albo któż jeszcze Pamięta, że Pan Janczyk jest Posłem Z PIS i co najwyżej może sobie palcem w bucie poruszać a nie opowiadać że pomoże coś załatwić dla Powiatu Limanowskiego. Nawiasem mówiąc, co takiego Pan Janczyk zrobił dla Powiatu w tej i poprzedniej kadencji Sejmu? N I C!
Tak więc drodzy forumowicze: ' Obiektywni', ' wiedzący wszystko lepiej', 'piszący samą prawdę'( jak Janek w oświadczeniach), ' bezstronni inaczej' - siadać do komputerów i ujadać - jak mawia klasyk. Ole!
Gorzej ci? Trzeba dzwonić po karetkę? :)
@ebi:
Odezwał się najwierniejszy żołnierz Biedy i jak zwykle odwraca kota ogonem. To typowe dla tej grupy społecznej. Powiedz mi drogi sługusie co tam słychać na budowie targowiska? Przecież to sztandarowy projekt waszego mentora. Wiele na to wskazuje, że nie będzie się mógł nim pochwalić w listopadowym wydaniu swojego szmatławca :)
Najwazniejsza ulica w miescie bedzie wyremontowana, niewygodne skrzyzowanie zmieni sie w przestronne rondo.
Wszyscy na to czekamy od lat. Chwala za to GDDKiA ze sobie w koncu o Limanowej przypomniala.
Niech wszystko przebiega sprawnie i bezproblemowo.
- remont Piłsudskiego ze skrzyżowaniem w Sowlinach to świetna wiadomość... :)
Ta 'chwila gorzej' trwa mniej więcej od jesieni 2010 r. Ale też wierzę, że od najbliższej jesieni będzie zdecydowanie lepiej.
zgadzam się z wypowiedzią
a co do Włodarzy Miasta...
mogą się pochwalić odnośnie przystanku autobusowego
( mówiąc serio braku zatoczki;/ )
przy ul.Tarnowskiej a dokładnie na przeciw Tesco!
sztuczny korek! horror w godzinach szczytowych...
no pewno koszty i takie tam bzdury uniemożliwiają
zrobienie tam zatoczki na busy ( może zawiść? )
w trosce o Wszystkich tam korzystających,
i powracających z pracy...
To 'gorzej' się skończy, gdy twój mentor ustąpi z urzędu. Już wystarczająco dał w kość mieszkańcom swoją niekompetencją. Niech da szanse innym ;)
@mortal78:
Zlikwidujmy wszystkie chodniki w mieście. Przecież w Limanowej każdego stać na samochód. Co się tam będzie szlajał po mieście na piechotę :)
@kell:
Na pewno zawiść, bo ulubiony przewoźnik UM tamtędy nie jeździ, więc nie ma po co robić zatoczek dla tej 'gorszej' większości i ich pasażerów ;)