18°   dziś 21°   jutro
Czwartek, 10 października Paulina, Franciszek, Daniel, Leon, Pola, Loretta

Strażacy na nartach

Opublikowano 27.01.2014 07:33:25 Zaktualizowano 05.09.2018 08:22:26 top

Bardzo dobre występy zanotowali strażacy OSP Szczawa na II Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie.

Sukcesem zakończył się udział strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawie w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie, które odbyły się w dniach 25-26 stycznia w Szczawnicy na stoku Palenica-Szafranówka.

Podczas dwudniowych zawodów na stokach Palenicy na wyciągu Szafranówka strażacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zawodnicy mieli do pokonania slalom w umundurowaniu bojowym z hełmem.

W konkurencji indywidualnej, w klasyfikacji generalnej slalomu najwyżej spośród reprezentantów OSP Szczawa uplasował się Paweł Kuziel – 6 miejsce oraz Krystian Faltyn-10 miejsce. W konkurencji kobiet 2 miejsce zajęła Kinga Chlipała.

Konkurencja drużynowa polegała na pokonaniu slalomu z wężem strażackim przez czteroosobową drużynę strażaków. W rywalizacji drużynowej OSP Szczawa wystawiła dwa zespoły (drużynę męską oraz mieszaną” MIX”).

Drużyna męska zajęła wysokie 2 miejsce ustępując jedynie strażakom z OSP Ząb, natomiast drużyna OSP Szczawa MIX pod dowództwem Kingi Chlipały zajęła również punktowane 9 miejsce drużynowo. 3 miejsce, a podium zajęła OSP Bukowina Tatrzańska.

W zawodach wzięło udział ok.130 strażaków z całej Polski i 22 zespoły w konkurencji drużynowej. Powiat limanowski oprócz OSP Szczawa reprezentowały jeszcze dwie drużyny OSP Jurków, które zajęły 11 i 15 miejsce.

W konkurencji indywidualnej, w klasyfikacji generalnej slalomu najwyżej spośród reprezentantów OSP Jurków uplasował się Łukasz Chalcarz – 19. miejsce oraz Michał Ubik - 34. miejsce, Tomasz Ubik 39. W konkurencji
kobiet 1 miejsce zajęła Minika Filipiak, 4 - Karolina Ranosz, a 6 miejsce zajęły Gdowicz Monika i Łucja.