Wójt wybrał swojego zastępcę
Mszana Dolna. Wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba wybrał swojego zastępce, którym od poniedziałku będzie Tadeusz Klimek, były wójt gminy Lipnica Murowana.
Zmiany związane są z odejściem z końcem kwietnia z gminy Mszana Dolna Antonim Rogiem, który był doradcą wójta Bolesława Żaby (o odejściu pisaliśmy w artykule "Antoni Róg nie jest już doradcą").
Tadeusz Klimek ma być od poniedziałku już nie doradcą, a zastępcą Bolesława Żaby. - Wiedza, doświadczenia samorządowca i przygotowanie do pracy – to główne argumenty jakie wymienia Bolesław Żaba, które miały przemówić za wyborem Tadeusza Klimka. - Formuła, która była dotychczas, czyli doradcy nie na pełny etat nie była możliwa przy tak obszernej gminie.
Tadeusz Klimek urodził się 1956 roku w Lipnicy Murowanej. Ukończył SP w Lipnicy Murowanej, Technikum Mechaniczne w Limanowej, a następnie Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach /studia magisterskie pedagogiczne/ oraz kursy specjalistyczne.
Pracował w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń O/Nowy Sącz oraz Inspektoracie w Limanowej. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Mszanie Dolnej oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, czy też dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszanie Dolnej. Pracował też za granicą, a w Polsce był właścicielem firmy.
W latach 2006-2010 był wójtem gminy Lipnica Murowana.
(Fot. lipnicamurowana.pl)
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (23)
@Regneva, bardzo mi przykro, że to nie Ty.
autor: lkssnieznica, 2012-03-02 19:19
W środę 29 lutego 2012 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie LKS Śnieżnica Kasina Wielka. Jedynym punktem porządku obrad były zmiany w Zarządzie LKS Śnieżnica. Podczas zebrania rezygnację z funkcji prezesa klubu złożyła Pani Marta Skowronek, jednocześnie rekomendując na swojego następcę pana Tadeusza Klimka. W czasie zebrania powołano nowy Zarząd z panem Tadeuszem Klimkiem jako prezesem klubu. Ilość członków Zarządu Klubu została zmniejszona z 9 do 6 osób.
Poniżej krótka sylwetka nowego prezesa:
Tadeusz Klimek urodził się w 1956 roku w Lipnicy Murowanej, gdzie uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Maturę zdawał w Technikum Mechanicznym w Limanowej. Następnie ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach . Pracował w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń w Nowym Sączu, a także w Inspektoracie w Limanowej. W latach osiemdziesiątych pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Mszanie Dolnej oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubomierzu. Był także Dyrektorem Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji W Mszanie Dolnej. W latach dziewięćdziesiątych wyjechał do Stanów Zjednoczonych. W latach 2006 - 2010 był Wójtem Lipnicy Murowanej. Od ponad 30 lat mieszka w Kasinie Wielkiej.
Komentarzy [15]
czytano: [316]
autor: ~anonim 2012-03-02 20:49:08
po co nam prezes ktory bedzie kladl nacisk na biegi narciarskie i rowery gorskie a nie na pilke tak jak to powiedzial na swoim przedstawieniu sie
autor: ~anonim 2012-03-03 00:35:08
ale nie walczyl z komuna w latach 80 tych!! to takiego prezesa ktory nie chodzi do kosciola i nie spal na styropianie to nie chcemy.z PRL w kasinie wlaczyli radni Bolek Jania, Adam Wrzecionek i Rapta oraz najwieksze odlezyny na plecach od spania na styropianie i strajkow w latach 80 tych ma BOLEK ZABA.takich walczacych w Kasinie nam trzeba. a Klimek co?? nico lub jajco!!! ps Klimek trzyma z Zaba czy Patalita, oto jest pytanie?
autor: ~anonim 2012-03-03 13:49:26
to dojezdzal z kasiny do roboty do lipnicy?czy z kasiny sterowal gmina?
autor: ~kibic 2012-03-03 15:35:48
myśli ze ktoś bedzie ze Śnieżnicy zjeżdzał na rowerze. Zjechac nie jest trudno, a strzelic gola albo zaliczyć dobrą asyste to jest wyczyn dla sportowca !!!!!!!!!
autor: ~anonim 2012-03-03 19:24:31
Nie wiem czy to dobry wybor na tego Klimka !?
autor: ~anonim 2012-03-03 21:03:51
pilka juz upada w kasinie.kto ma grac jak ludzie wyjezdzaja stad za robota zagranice albo do krakowa warszawy bo w mszanie i limanowej nie ma pracy.to co sie dziwic ze na seniorach skladu nie ma.jakby kazdy mial robote i zarabial to z usmiechem na twarzy by sobie w niedziele gral w pilke.a tak wszyscy sa wyjebani juz tymi marnymi zarobkami i nikomu sie niechce nawet myslec o pilce a co dopiero grac.kibic ma racje.potrzeba ludzi z jajami
autor: ~anonim 2012-03-04 12:18:35
a gdzie są szczegóły z zebrania , jaki jest cały zarząd itd..., jak zawsze było opisywane ????????
autor: ~anonim 2012-03-04 15:27:24
Prezes Tadeusz Klimek, v-ce prezesi Rafał Kubowicz i Czesław Kot, Skarbnik Marta Skowronek, Sekretarz Katarzyna Klimek, Członkowie Zarządu: Józef Budacz i Piotrek Kaleta.
autor: ~anonim 2012-03-04 17:19:01
czyli nic nowego.masakra jak zawsze
autor: ~*** 2012-03-04 21:42:10
Skoro macie tyle zastrzeżeń, dlaczego nie przedstawiliście ich na zebraniu? Trzaba mieć odwagę wyrażać swoje opinie i to nie anoniomowo. Wasze komentarze są dowodem na to,że pasą Waszą wcale nie jest sport. Co zatem? Odpowiedź zapewne znacie.
autor: ~anonim 2012-03-05 16:31:13
mogles wejsc ty do zarzadu.trzeba bylo byc na zebraniu a pieprzyc o masakrze.matole!!!
autor: ~anonim 2012-03-05 23:02:25
taki tu jesteś odważny to przyjdz na zabranie powiedz co Ci nie pasuje to wtedy pogadam. pierdolcu jebany!!
autor: ~zamiast graniem to tym sie zajmuje nasz... 2012-03-06 15:38:39
Policja zatrzymała złodziei, którzy na początku lutego ukradli narty ze stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej.
Wczoraj policjanci z KP Mszana Dolna ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży dwóch par nart. Do kradzieży doszło 5 lutego na terenie stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej.
Sprawcy zostali ustaleni pomimo że w momencie kradzieży mieli zamaskowane twarze: kurtki z kapturami, gogle i szaliki na twarzach.
Okazali się nimi 17 i 18-latek z Kasiny Wielkiej – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Jedną parę nart złodzieje podarowali bliskiej osobie na urodziny. Druga została sprzedana za 150 zł. Nabywca usłyszy zarzut paserstwa
autor: ~fójt 2012-03-07 22:31:25
a co na tą sytuacje z dotacjami NOWY PREZES jak tak dalej pójdzie to PREZES NA PAPIERZE
autor: ~anonim 2012-03-09 16:19:17
a co z wymianami w Norwegii i Holandi? bedzie w tym roku? ja chcialbym aby moj 12 letni syn pojechal na takie zgrupowanie.cos zobaczyl spedzil fajnie czas na obozie pilkarskim
Bardzo mi przykro, że Regneva nie została zastępcą, chociaż osobiście bym chciał to nie miałem na to wpływu(kwiatów nie będzie).
Tadeusza Klimka znam, myślę, że i On nic nie wskóra dla Naszej Gminy, dalej będziemy Gminą Prawdy i Rozwoju. Ale widać tak nam pisane. Czas szybko leci.
Co do wyników szóstoklasistów ja mam trochę inne zdanie. Odpowiedzialność spoczywa również na nauczycielach. W Rabie Niżnej jest podobno jeden nauczyciel ”Chak”, który więcej przebywa na zwolnieniu lekarskim niż w pracy. A jeżeli jest kilku takich nauczycieli to chociażby sam Wójt Gminy Prawdy i Rozwoju prowadził lekcje to efekty będą zawsze opłakane.
Potwierdzam też plotkę o byłym Pełnomocniku Wójta Gminy Prawdy i Rozwoju – również słyszałem, że dalej pracuje w Urzędzie i został specem od „Solarów”. Widać, że z Naszą Gminą nie jest tak źle skoro zatrudnia się coraz więcej bardzo kompetentnych pracowników.
Ja nauczycielem nie jestem więc więcej w tej sprawie się nie wypowiadam ponieważ nie wiem od czego to zależy, składa się na to pewnie dużo czynników a nie tylko osoba Dyrektora.
Za to na inne tematy możemy podyskutować. Zdarza się czasem, że moje przewidywania się potwierdzają.