Znane parafie księży Neoprezbiterów
28 maja, biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył dekrety księżom Neoprezbiterom z posłaniem na pierwsze parafie.
Kąclowa, Męcina, Wojnicz, Porąbka Uszewska, Iwkowa, a także Dębica, Nowy Sącz, Stary Sącz, Brzesko i Mielec – m.in. w tych miejscowościach nowi kapłani będą głosić Ewangelię i sprawować sakramenty.
Ks. Wojciech Węglowski mówi, że dziś trzeba być blisko ludzi. – Papież Franciszek podkreśla, że trzeba wychodzić do ludzi. Trzeba być tym, który pierwszy wyciąga rękę, zachęca do tego, aby ludzie spotkali się z Bogiem – dodaje.
Ks. Marcin Gazda powiedział, że w oczekiwaniu na pierwszą parafię były duże emocje. – Wszyscy myślimy czy to będzie miasto czy wieś, a może góry? Ja sam byłem ministrantem i lektorem dlatego chciałbym poprowadzić LSO – podkreśla.
Ks. Krzysztof Jankowski też chciałby pracować z młodzieżą. – Jestem bardzo otwarty na to, co będzie się działo na nowej parafii i kogo tam spotkam, bo wiem, że przyjęcie z otwartością będzie skutkowało Bożym błogosławieństwem i łaską z tym związaną – dodaje.
Nowi kapłani będą się modlić za swoje pierwsze parafie i odliczać dni, kiedy spotkają się z tymi wspólnotami – mówi ks. Mariusz Żurek.
– Chcę otwartym całym sercem przyjąć parafian, którzy czekają na mnie i których ja także oczekuję. Bardzo chciałbym być blisko ludzi, poznać parafian i dawać im to co duchowe – dodaje.
Ks. Grzegorz Wolak mówi, że spełniają się marzenia, bo został kapłanem i rozpoczyna posługę duszpasterską.
– Jestem pełen nadziei i optymizmu, bo formacja seminaryjna przygotowała nas do tej posługi. O tym marzyliśmy i to się spełniło. Ufamy, że w pomocą Pana Boga wszystko będzie szło w dobrym kierunku – podkreśla.
***
Zapraszamy do zapoznania się z listą wg schematu: imię i nazwisko - parafia posłania - parafia pochodzenia.
Ks. mgr Jakub Bączek - Pogórska Wola - Jasień
Ks. mgr Michał Dubas - Kąclowa - Pilzno
Ks. mgr Michał Duch - Męcina - Stary Wiśnicz
Ks. mgr Sylwester Duda - Mielec, Trójcy Przenajświętszej - Dobrków
Ks. mgr Marcin Gazda - Brzesko, NMP Matki Kościoła i św. Jakuba - Wola Mielecka
Ks. mgr Piotr Gwóźdź - Uszew - Radgoszcz, NMP Wspomożenia Wiernych
Ks. mgr Krzysztof Jankowski - Mielec, św. Mateusza - Straszęcin
Ks. mgr Łukasz Kalisz - Porąbka Uszewska - Zagórzany
Ks. mgr Maciej Klimontowski - Iwkowa - Korzenna
Ks. mgr Nikodem Kowalczyk - Stary Sącz, św. Elżbiety - Nagawczyna
Ks. mgr Marcin Kurmaniak - Nowy Sącz, św. JPII - Mielec, Trójcy Przenajświętszej
Ks. mgr Dawid Madej - Przecław - Ciężkowice
Ks. mgr Sylwester Mroczek - Bruśnik - Dobrków
Ks. mgr Wojciech Mróz - Jadowniki - Zdziarzec
Ks. mgr Maciej Stabrawa - Podegrodzie - Koszyce Wielkie
Ks. mgr Leszek Sekuła - Wojakowa - Nowy Sącz, MB Niepokalanej
Ks. mgr Piotr Turek - Dębica, św. Krzyża i MB Bolesnej - Wola Piskulina
Ks. mgr Wojciech Węglowski - Mikluszowice - Nowy Sącz, św. JPII
Ks. mgr Grzegorz Wolak - Wojnicz - Nowy Sącz, św. Rocha
Ks. mgr Mariusz Żurek - Tylicz - Rzezawa
A oto film, na którym księża Neoprezbiterzy przedstawiają się swoim nowym parafianom:
(Źródło: Diecezja Tarnowska, fot. ks. Marian Kostrzefa/Diecezja Tarnowska)
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (22)
Takie sumowanie wszystkich pod jedną kreskę to tak jak pisanie, że każdy nowy lekarz szkolił się tylko i wyłącznie po to aby brać koperty, a każdy kto kupuje alkohol to już menel nałogowy..
Tylko tyle i aż tyle.
A nie oznacza żadnych dewiacji
których sztandarowym przykładem są funkcjonariusze kościoła Rzymskokatolickiego.
Jedziecie po kościele ale że jakiegoś listu nie czytali to dobrze wiecie. Czyli jednak co niedzielę tam idziecie? Co, wstyd bo sąsiad by zobaczył że nie chodzicie do kościoła i głupio by było?
A może żona za uszy ciągnie bo wierzy a dzieciaki na religię chodzą , służą do mszy, działają w różnych grupach młodzieżowych i nikt im krzywdy nie robi. Znam takich którzy za żonami do kościoła idą jak za magnezem, obserwując tylko czy nikt tego nie widzi, a w pracy mówią " ja tam nie wierzę, tak idę". Ale jak święta przychodzą pierwsi po wolne idą bo przecież święta. Tacy odważni. Ha, ha, ha.
@vojteh80 Trafiłeś w sedno sprawy, mogę się tutaj założyć, iż kilku z permanentnie atakujących KK wiedzą o pedofilu w znanym ich kręgach, nawet tych lokalnych.
Trzymają jednak buzię na kłódkę zamknięta.
Milczenie jest wspieraniem ZŁEGO ................
Wiedzą o takich sytuacjach jak wskazane w linku poniżej, oraz te o których jest mowa po 30 minucie zapisu.
https://www.youtube.com/watch?v=7s2gC99Snjk
Na bank wie o tym m.inn. @saxon i jego opieszała partnerka................
Życzę Ci powodzenia w znalezieniu we wszystkich moich komentarzach choćby jednej joty szkalującej KK , czy księży . Ja w Twoich daleko nie musiałbym grzebać . Teraz - nagle a niespodziewanie - kreujesz się na jakąś obrończynię ?! Nie twierdzę , że to źle , wręcz przeciwnie , na nawrócenie się nigdy nie jest za późno , tylko uważaj - jeżeli miałabyś w przyszłości coś nakreślić niepochlebnego na księży , czy KK - ostrzegam , ogłoszę Cię publicznie na tym portalu za kpa i obłudnika .
Mojej partnerki , ukochanej żony , nie znasz i wara Ci od niej . Ja Twoją rodzinę na łamach tego portalu zostawiłem w spokoju , więc proszę Cię grzecznie - na te tereny się nie zapuszczaj . Ja do sądów nie pobiegnę , tylko wiesz dobrze jaki czasem na tych łamach potrafię być . . . nieprzyjemny . Tym razem insynuacje o takiej , czy innej partnerce , po chrześcijańsku , puszczam mimo siebie . następnym już nie . Zapewniam Cię że tak to zrobię , by nie dać Ci powodu do pozwu , więc nie rób sobie nadziei , bo manipulatorką jesteś dobrą , ale dla mnie to jesteś zbyt cienka . Mnie na tych łamach możesz obsrywać do woli , ale moją żonę , tudzież rodzinę zostaw w spokoju , o co jeszcze raz serdecznie Cię proszę .
Masoneria to też jest agentura. !!!
To wlaśnie ci ludzie rowalają KK od zewnątrz oraz od wewnątrz.
Moja wiara jest i była ZAWSZE ta sama , tyle tylko, że NIER zgadzam się za BEZCZESZCZENIE naszej wiary poprzez im,plemację symboliki oraz zasdad masońskich w polskim KK. !!!
Do takich kościołów NIE chodzę, lecz do tych wolnych od tej DIABELSKIEJ symbolioki ( masońskiej).
Oto jest HANIEBNA lista tych ze wspomnianej listy:
" Masoneria w Kościele Katolickim "
https://www.youtube.com/watch?v=383iGxRmchY&t=237s
Odsnośnie ciebie oraz twojej partnerki:
Znamy się OSOBIŚC IE, przestań tutaj PAJACOWAĆ , jesteście oboje niezłymi przekrętami- tj. w życiu REALNYM , a nie tym internetowym.
Znacie grubne , brudne sprawy, nawet te zwiazane z NADUŻYCIAMI w stosunku do dzieci w naszym regionie, gdyż OSDOBISCIE mi o tym mówiłeś, KTO i GDZIE , kryjecie to wszystko, czyli jesteście WSPÓŁWINNI. !!!
cZEPIASZ SIĘ TUTAJ MNIE ORAZ KOMENTUJĄCEGO @bRON ISŁAW, KTÓREGO nigdy NA OCZY NIE WIDZUIALAM oraz nie znam osobiście.
INSYNUUJESZ tutaj PUBLICZNIE na forum, iż jerst ten czlowiek zepsuty moralnie i INSYNUUJESZ GADZI trolu niby jego bliskie relacje ze mną i wlasnie z tego tytułu to nie ja lecz mój mąż POZWIE CIEBIE na brytyjskich zasadach do sądu. !!!
My tutaj WIELU nauczymy RESPEKTOWANIOA PRAWA. !!!!
Twój partner to rzeczywiście jakiś angielski gentelmenik , skoro leci z bekiem do nakielskiego sądu , zdąży przed Brexitem ? Nie chce mi się szukać w Twoich postach , ale jakim to inwektywem podsumował panią którą gościliście ? Zdzira , czy coś w tym stylu ? Sorry , lecz sama się tym chwaliłaś na tym forum . Już enty raz Ci mówię - nigdy w prawdziwym życiu nie spotkaliśmy się , ani nawet zamienili słowa . Przestań już puszczać wodze fantazji , bo naprawdę ciskasz się jak ryba w ukropie całkowicie niepotrzebnie . Przyjmij do wiadomości że istnieją ludzie którzy Twoich poglądów nie podzielają i mają prawo to wyrażać na tym czy innym forum.
Mówię Ci - przetrzyj dobrze ekran , albo okulary .
Jak się poczyta jej komentarze, to można samemu wyciągnąć wnioski z kim mamy do czynienia..... Inteligencji dużo, ale jakże innej, niż ta, którą postrzega się normalnie.