Zobacz jak wypadły limanowskie samorządy w tegorocznym rankingu gmin (tabele)
Już są wyniki Rankingu Gmin Małopolski 2017, najwyżej w tegorocznym rankingu z samorządów limanowskich znalazło się miasto Limanowa (8 w województwie), a najniżej gmina Niedźwiedź.




Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (50)
Gdyby to zadłużenie dodać to TRAGEDIA FINANSOWA W WASZE GMINIE.
A gdyby dodatkowo porównać wskaźniki posiadanej infrastruktury to okaże się,że ostatnie 20 latgmina Jodłownik urządzała tylko owocobranie z udziałem polityków z PO i PSL.
Oczywiście rozwinęło się bardzo w gminie Jodłownik ----------gospodarstwo rolne wójta.
Gdyby to zadłużenie dodać to TRAGEDIA FINANSOWA W WASZE GMINIE.
A gdyby dodatkowo porównać wskaźniki posiadanej infrastruktury to okaże się,że ostatnie 20 latgmina Jodłownik urządzała tylko owocobranie z udziałem polityków z PO i PSL.
Oczywiście rozwinęło się bardzo w gminie Jodłownik ----------gospodarstwo rolne wójta.
GRATULACJE !!!!
Jeżeki tak to takim rankingiem można sobie ... albo w piecu palić ;)
Opóźnienia w rozwoju gminy to zasługa obecnego układu,gdzie Krupiński,Puchała jeździli po zebraniach i zachwalali wójta i stan rozwoju gminy Jodłownik,księgowość jest nadal kreatywna a rzeczywistość skwierczy.
Stracobne całe dziesiętki lat-całe 19 lat stracone,Była potężna kasa unijna na wodociągi,kanalizację,bez żadnych właściwie ograniczeż,ale wtedy w Jodłowniku wójt tworzył dwa budynki w tym jeden nowy na >>>>>>...........informację turystyczną....... skandal!!!!!!!!!
Tak boli, że prawie nie zadłużona gmina Kamienica jest w czołówce pod względem wydatków inwestycyjnych na mieszkańca, prawie najniżej w wydatkach na administrację? Wiem, wiem, Ciebie cieszą tylko porażki. Zajmij się sobą może bo czas jaki spędzasz na tym forum niekoniecznie świadczy o sukcesach zawodowych, a raczej może świadczyć o przewlekłym bezrobociu i sporej frustracji. Mam jakąś nadzieję, że tak nie jest, ale wszystko o tym świadczy. Jad w wypowiedziach, czas spędzany na tym forum. Weź się za siebie chłopie, jeszcze nie jest za późno!
Tak naprawdę jest to opinia o wykonaniu budżetu za poprzedni rok. Głosowanie przeciw musi być poparte niezgodnością budżetu z raportem z jego wykonania. Taka sytuacja nie występuje bo budżet w Jodłowniku poprawia się na każdej sesji.
Masz rację @WSI Jodłownik zatrzymał się w rozwoju całkowicie. Jest to wynikiem splotu paru rzeczy. Zaangażowania mieszkańców, charakteru wójta ,współpracy rady, położenia geograficznego. Kolejność jest przypadkowa. Tak czy inaczej nie ma żadnej strategii rozwoju, doraźnie łata się wynikłe w trakcie roku dziury i efekt jest jaki jest. Skoro jest bieda to każdy ciągnie w swoją stronę i koszula się rwie.
Pytanie jak dlugo taki stan rzeczy będzie tolerował PiS ?
Wyrzucenie około 300 000 tyś zł to dla nich sukces?
Co do zadlużania to na halę wezmą około 3mln kredytu ale to nic w kolejnym wezmą kolejne 3mln zł kredytu i spłacą ten pierwszy. Tak przynajmniej słyszałem. Fachowo to się chyba nazywa rolowaniem kredytu, mogę się mylić.
Gmina Jodłownik i gm Kamienica to 2 skrajne przypadki które nie powinny istnieć.
Mogę pisać więcej np. o gazyfikacji Szczawy byl wywiad w radio RDN ( chyba to było to radio) z wojtem kamienicy nie wiedzialem tylko czy się smiać czy plakać.
Ma być kolejna gala sportowa a i Zasadne ma mieć też halę przy szkole. Problem w tym że 3 szkoly z terenu byłej gm. kamienica są do zamknięcia w tym ta z zasadnego.
Kolejne lata Szczawie uciekają a co za tym idzie fundusze i różne inwestycje. Wojt ze swoja 'switą' pomimo wielu obietnic nie sciągnąl jakiegokolwiek inwestora. Nawet ścieżki rowerowe mają być gdzieś przy granicy Szczawy i kamienicy ale oby tylko nie już w Szczawie.
Blabla i teresa a dlaczego nie napiszecie co się stalo z asfaltem na osiedlu Białe w Szczawie po jednej zimie? Za to też nikt z gminy nie odpowiedział a dane firmy wykonującej owiane są tajemnicą.
Tak też jest z gm kamienica o czym pisze PartyzantS. Jest to 1 wielka patologia pogłębiana z każdym kolejnym stanowiskiem.
W ramach przypomnienia kolejna kompromitacja wójta ;)
M.in. gaz dla gminy ale nie dla Szczawy bo po co w miejscowosci uzdrowiskowej gaz.
'Szuwary' to dopiero początek wielkiej, wielomilionowej inwestycji, więc sraczka, że jeszcze tam nie ma gotowych atrakcji i gęstego, zielonego trawnika jest nieco przedwczesna.
Zarządzanie gminą nie jest proste, a niektórym to idzie nieco gorzej patrząc na tabelki, zwłaszcza Jodłownikowi. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie tabelki to wynika z nich jednoznacznie, że Kamienica jest najlepiej zarządzaną gminą w powiecie i zadziwiające jest to, że mimo bardzo niskiego budżetu potrafi tak skutecznie inwestować. Boli to przeciwników wójta dosyć mocno, co widać na tym forum wyraźnie. Każdy popełnia błędy i takie też zdarzają się wójtowi, ale w rezultacie lepszego wójta nie ma.
Radnych można zmienić. Szczawa ma ten problem, że jak jeden zmarł to nie było kogo, kto ogarnąłby papierologię i zgłosił kolejnego do wyborów. I taki był prawdziwy powód niezgłoszenia się do wyborów żadnego komitetu, a nie jakieś brednie powtarzane w tym czasie.
A że dzieci idą w ślady rodziców? Dziecko budowlańca zostaje najczęściej budowlańcem, itp. Czy można mieć pretensje do świata, że dziecko policjanta ze Szczawy też jest policjantem? Nie ma w tym nic zdrożnego i nagannego. Słyszałam, że w tym roku przy naborze na stanowisko były bardzo trudne pytania i poziom był bardzo zróżnicowany i że jeden z radnych poszedł na konkurs się po prostu przyjrzeć procedurom i testom. Pewnie się nie przygotował nawet bardzo bo był w środku stawki.
Nie mam czasu prostować wszystkich bredni. Jeśli chodzi o gazociąg to dopiero rusza budowa głównej nitki do Szczawnicy, która nie przebiega przez Szczawę. I to nie jest wina wójta bo on jej nie buduje. Zresztą był problem żeby w ogóle przeszła przez Kamienicę, ale tu ludzie są bardziej zgodni i prospołeczni.
Wracam do dzieci i do pracy. Co i Wam też radzę panowie.
Nie dostrzegasz tego co zdecydowana większość mieszkanców.
,,Mieszkam w Szczawie, wychowuję tu dzieci i widzę to wszystko inaczej niż ci, mający mnóstwo czasu forumowi partyzanci. '
,, Byłam kiedyś na zebraniu w Szczawie, akurat odwiedzałam rodzinę i mnie wzięli. I takich cyrków to jeszcze nie widziałam nigdy. Nawet nie będę wymieniać nazwisk krzykaczy i komediantów.
A co do cen zakupu ziemi - proszę bardzo, wystarczy poszukać - to powszechnie dostępna wiedza: http://bip.malopolska.pl/ugkamienica/Article/get/id,1177231.html '
Tereso pora zmienić nick ;)