22°   dziś 19°   jutro
Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona
2171

Wydarzenia

Cała prawda o parafii w Dobrej...

miraz 2012-01-29 16:52:50
Jestem nowym parafianinem w Dobrej i obserwuję działalność tego kościoła od kilkunastu miesięcy, jednak jedyne, co mi się ciśnie na usta to oburzenie. Na mszach non-stop ogłaszane są składki na kościół (wiadomo 5 zł nie wystarczy, trzeba wrzucić coś więcej w kopercie), zastanawiam się czy ta parafia nie ma dna? Ja rozumiem, że w każdej parafii takie składki się zdarzają, bo to normalne, że za coś trzeba to wszystko utrzymać, ale co 2- 3 tyg.?! Do tego sprzątanie kościoła przez parafian i strojenie ołtarza również. No, to przepraszam, ale na co te składki skoro jeszcze tutaj trzeba robić i ładować?! Czy ksiądz nie może zatrudnić sprzątaczki choćby na pół etatu? To jest oburzające, nigdzie nie spotkałem takiej praktyki i z tego co mi wiadomo za poprzedniego księdza proboszcza sytuacja tak nie wyglądała... Chyba, że się mylę? Po za tym osoba księdza proboszcza pozostawia wiele do życzenia. Jeszcze tak pazernego na pieniądze księdza nie spotkałem nigdy. W kancelarii nic nie da się załatwić dopóki nie zamacha się kopertą, wtedy to się wszystko da. A co księża dają w zamian? Nudne kazanie przeczytane z kartki, jak pytam potem o czym było to nikt nie wie, bo tak ksiądz przynudzał... Ludzie, czy wam to odpowiada, że nic z tym nie robicie? Zapraszam do dyskusji, bo może to ja nie mam racji?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
forfiter 2012-01-29 17:06:48
Heh, żeby to było tylko w Dobrej....
:-(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
basketball92 2012-01-29 17:11:40
Przesadzasz człowieku, ja tu mieszkam bardzo dlugo i nie narzekam, jak nie chcesz nie dawaj nikt ci nie każe
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
polaczek 2012-01-29 17:12:33
miraz w Przyszowej jest to samo ksiądz o niczym innym nie mówi tylko daj i daj na tace pewnie roczek miną i PASATA trzeba opłacić i zbiera na ubespieczenie bo z kolędy nic mu nie zostało już pewnie a swoją drogą to ciekawe ile taki ksiądz zarabia ??????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
miraz 2012-01-29 17:18:56
basketball92 jak się zgadzasz na taka bylejakość to tylko pogratulować...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
basketball92 2012-01-29 17:23:53
No dobra moze wola za duzo o kase, ale widzisz pazernosc ksiezy jest niezastąpiona :) nie pasuje nie daje... proste, a efekty widac ze cos dla kosciola zrobil
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
basketball92 2012-01-29 17:25:25
ja mam do wszystkich ksiezy tu odpowiedni dystans...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Doradca 2012-01-29 17:36:22
@ miraz mogę zapytać ile Ty ze swojej kieszeni dałeś w tym okresie, żebyśmy mieli jasność jakie to pokaźne kwoty wchodzą w grę?.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
blizniak 2012-01-29 17:42:02
Wypowiedzi negatywne uważam za niesprawiedliwe. Są lepsi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gargamelek 2012-01-29 17:48:45
@miraz jak już piszesz to dokładnie, bo składki w kopertach są raz w miesiącu, a dokładnie w pierwsze niedziele miesiąca. Nie chcesz nie daj. Co do sprzatania przyznam, że faktycznie sprzątaczka byłaby wskazana:). Jednak trzeba przyznać, ze proboszcz dba o kościół i jego otoczenie. Już w zeszłym roku wiele prac wykonano, a wiadomo tanie to nie było i z tego co mówił jeszcze nie wszytskie wykonane prace zostały wypłacone. Nigdy nikomu nikt nie dogodził, a za dawnego proboszcza też niezadowolonych nie brakowało, bo donosy na niego pisali i wiecznie niezadowoleni byli więc jak tu zrobić żeby kazdy parafianin był szczęśliwy??? Rozumiem Twoje oburzenie, ale tak jak napisałem: nie chcesz nie daj. Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-01-29 18:16:02
Ja nie jestem z par.Dobra ale coś niecoś o pazerności się mi o uszy obiło,pozatym coś tam z pogrzebami proboszcz wyprawia, ale ludzie zastraszeni piekłem na księdza złego nie powiedzą,a krytyka taka zdrowa, dobrze by zrobiła.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
miraz 2012-01-29 18:25:45
Tu nie chodzi o to ile dał ten czy tamten, bo to każdego indywidualna sprawa, ale o sam fakt, że księdzu tylko o kasę chodzi. Miałeś przyjemność drogi Doradco załatwiać coś w dobrzańskiej kancelarii? Albo sprzątać kościół, chociaż dajesz na składkę tak jak w innych kościołach wierni dają i żaden z nich sprzątać nie musi (!). A w zamian nawet się nie postara żeby kazanie przygotować... już nie wspomnę o fakcie tworzenia Wspólnoty! Żal! Chciałem tylko żeby ludzie zwrócili uwagę na to, że tak nie musi być, a że tak jest to tylko dlatego, że się godzą na takie traktowanie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-01-29 18:38:05
miraz masz rację, dobrze, że poruszyłeś ten temat, może się w końcu odezwą, chociaż te datki co miesiąc to też dziwna sprawa i droga.A pazerności to komentować już nie trzeba, ale ludziom chyuba dobrze z tym, myślą, że tak ma być.I to jest najgorsze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
wacek58 2012-01-29 18:49:06
dawajcie dawajcie i o ojcu Rydzyku pamiętajcie:-*:-*:-*
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gargamelek 2012-01-29 19:19:15
@miraz chyba stosowniej byłoby iść i poprosić o kosztorys wykonanych prac(bo na pewno takie coś istnieje), a nie wywoływać pospolitego ruszenia na forum, gdzie większość wypowiedzi opiera sie na plotkach i przypuszczeniach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
basketball92 2012-01-29 22:33:25
parafianie zawsze chodzili sprzatac kosciół, za starego proboszcza również, i tak samo jak nie pasuje to nie idziesz proste
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
michalina170 2012-01-29 22:35:58
ha! fajnie, że ktoś poruszył ten temat. a i owszem wyprawia z pogrzebami, bo za nie są określone stawki, a nie jak w innych parafiach w Polsce-ze dajesz co łaska-czyli tyle, na ile Cię stać, bo nie każdy ma tyle kasy, żeby zapłacic za pogrzeb stawkę 900-1000 zł samemu księdzu za Mszę a jak nie to w przeciwnym razie nie ma o czym gadać. to raz, a dwa dlaczego nie rozliczył się z przychodów za rok ubiegły???? tylko zamknął ludziom buzie na kazaniu opowiastką z PRYWATNEJ rozmowy u pewnej rodziny-przedstawił sytuację tej rodziny ich problemy na kazaniu (!?!?) nawet wyjawił imiona małżonków-a wiadomo Dobra to wiocha i ludzie się znają więc wiadomo o kogo chodzi. i to w dniu gdy przyszło się rozliczyć za ubiegły rok?? no tak odwrócić uwagę udało mu się od rozliczenia -naprawdę gratulacje za pomysłowość, tylko szkoda, że ksiądz ubiega się do takich środków. rozbroiło mnie " rozliczenie przekazane do wglądu Rady Parafialnej - a kto pójdzie do Rady Szanownej po takie informacje ? powinno być to zamieszczone na stronie internetowej jesli nie chciał na kazaniu mówić. A co niby zrobił w tym roku oprócz monitoringu w Kościele Starym? takie cudo 10-15 tys kosztuje. w skali roku to nie drogo go to wyszło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
michalina170 2012-01-29 23:00:38
@gargamelek jaki kosztorys? nie wiesz ze ksiądz ma obowiązek sie rozliczyć z dochodów - i to jawnie - każdy parafianin ma prawo wiedzieć na co poszła jego kasa. pospolite ruszenie? hajtnij się z dziewuszką z Dobrej to wtedy zobaczysz,o co nam chodzi... a my z kolei zobaczymy czy Ciebie ruszy takie traktowanie. aha tylko nie mieszkaj z partnerką przed ślubem bo Ci się dostanie na kazaniu na Mszy od księżyB)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-29 23:22:12
michalina170 alez Ty wyszczekana jestes! Wy wszystkie takie w tej Dobrej jestescie?
Krowa ktora duzo ryczy, malo mleka daje, to samo dotyczy skladek w Kosciele.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gargamelek 2012-01-29 23:28:49
@michalino170 mieszkam w Dobrej od 35 lat. Tu się urodziłem, tu zawarłem związek małżeński, tu chrzciłem dziecko, tutaj pochowałem ojca i teścia więc nie czuję się taki "zielony" w temacie i uważam, że przesadzacie. Lepiej zwróćcie uwagę jak nas rząd doi, bo to chyba duzo większy problem tym bardziej, że nie ma zmiłuj, trzeba zapłacić, a proboszcz jakby nie było nikogo nie zmusza. Dobrej nocy:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
michalina170 2012-01-29 23:51:07
Superrr , a więc gratulacje.

Jasne, to Twoja opinia, ja mam inną na ten temat i wybacz, ale w ogóle się z Tobą nie zgadzam. Zresztą jak można się wypowiadać w sprawach, o których nie ma się pojęcia - mieszkasz od urodzenia, więc nie masz porównania,a przyzwyczajenie robi swoje. Druga strona medalu - nauczyliśmy księży takiego zachowania, to teraz cierp ciało. Ty rządu do tematu Kościoła nie mieszaj. Jeśli o tych złodziei z PO to mamy przecież to, co sami wybraliśmy (uogólniam oczywiście)...;/ póki co tu się rozwija barwna dyskusja na temat parafii w Dobrej i ciekawa jestem jak się potoczy dalej.

a swoją drogą gargamelku nie przeszkadza Ci, że ksiądz woła tak często na składki na kościół? moim skromnym zdaniem jakby jedna składkę co idzie dla niego odpuścił na rzecz chorego dziecka -a są takie w parafii to by mu nie ubyło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
michalina170 2012-01-29 23:53:57
kutweif (no comments) wyrażam tylko konstruktywna i subiektywną opinię na temat który w pewnien sposób mnie dotyczy. a pozatym od kąd my jesteśmy na TY
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gargamelek 2012-01-30 08:59:47
michalino170 nie mów mi, że nie mam pojęcia, bo tak nie jest. A co do tego czy mi przeszkadza powiem Ci, że nie, bo nie daję i nie gadam, a on niech sobie woła. Jeśli masz z tym problem zmień parafię;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 10:28:48
jak to dobrze usiąść przed komputerem, rozpętać burzę, oczywiście anonimowo i zacierać ręce czytając jak to niektórzy "jadą" na proboszcza, ehh brak słów, już człowiek nie ma nawet ochoty wchodzić na ten portal bo same tylko ploty i tanie sensacje
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Dunior 2012-01-30 11:06:58
w tych parafiach które znam parafianie sami sprzątają kościoły. w koncu kosciol jest dla ludzi a nie dla ksiedza

Wyjątek to parafia Limanowa: ale ona jest duża w porównaniu z ościennymi i ma większe fundusze na utrzymanie

W ogole dzieciaku nie rozumie Twojego oburzenia; albo dajesz składke i nie płaczesz albo nie dajesz i tez nie płaczesz. Obowiazku dawania na tace nie stwierdziłem w zadnej parafi w okolicy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
ekbiedronka096 2012-01-30 11:29:35
Nie oburzajcie sie tak, każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat,pazerność księży nie każdemu się podoba,a serce boli i jest człowiek w szoku gdy widzi, że ksiądz,który ma dać przykład dla parafian...jak my jako zwykli ludzie mamy być miłosierni dla innego człowieka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
miraz 2012-01-30 11:30:32
Byłem w wielu kościołach na mszy i nigdzie nie słyszałem żeby ksiądz czytał listę sprzątających, już o dekoracji kościoła nie wspomnę.
"Cennik" powinien być jasny i przejrzysty, nie wspomnę już o podatkach, które powinni wprowadzić żeby księża poczuli się jak normalni ludzie, bo za dobrze im widać.
I zgadzam się z powyższym przez kilkanaście miesięcy nie było ani jednej składki na chorych i biednych.. To jest kościół!?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
jeden1 2012-01-30 12:09:54
To podajcie konkretne kwoty np.pogrzebu.Wszystko,wtedy porównamy:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
STIF131 2012-01-30 12:12:04
Parafia Dobra to duża parafia i z Ks.Proboszczem jest 4księży[3katechetów] a nie mają czasu,aby w 1piątki miesiąca odwiedzić chorych w domach-tak jak to jest w innych parafiach dekanatu tymbarskiego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 13:19:46
miraz ty kanalio skad w tobie tyle zlosci i nienawisci a moze opowiasz nam o sobie kim ty jestes czego dokonales z zyciu pewnie nic potrafisz tylko szczuc i podjudzac! nie dawno u nas w mszanie tez byla afera z ksiedzem o gre w karty ludzie szumieli i mieli racje! we wrzesniu bylem na pogrzebie znajomego co mnie urzeklo pieknie odprawiona msza cieple slowa skierowane do rodziny a kazanie nie bylo z kartki nie widzialem pazernosci ale za to piekny zabytkowy kosciol , czysty cmentarz piekne parkingi ponoc nowy kosciol odmalowany tam sie cos robi! ale zawsze znajdzie sie taki skurwiel ktory potrafi szczuc podjudzac i oczerniac!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 13:20:13
miraz ty kanalio skad w tobie tyle zlosci i nienawisci a moze opowiasz nam o sobie kim ty jestes czego dokonales z zyciu pewnie nic potrafisz tylko szczuc i podjudzac! nie dawno u nas w mszanie tez byla afera z ksiedzem o gre w karty ludzie szumieli i mieli racje! we wrzesniu bylem na pogrzebie znajomego co mnie urzeklo pieknie odprawiona msza cieple slowa skierowane do rodziny a kazanie nie bylo z kartki nie widzialem pazernosci ale za to piekny zabytkowy kosciol , czysty cmentarz piekne parkingi ponoc nowy kosciol odmalowany tam sie cos robi! ale zawsze znajdzie sie taki skurwiel ktory potrafi szczuc podjudzac i oczerniac!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-01-30 14:10:04
Dracula a gdzie to byłeś na tym pogrzebie w Dobrej czy w Mszanie czy jeszcze gdzie indziej bo tak piszesz haotycznie.Ja tu nie widze żadnej nienawisci u miraza on tylko zapytał co inni na to, mnie też sie wiele rzeczy nie podoba i jeśli spytam co inni na to, to też nazwiesz mnie kanalią? Ja nie mówię że wszędzie tak jest,ale jest w niektórych kościołach i wiele ludzi z tego powodu sie odwraca od koscioła, to jest fakt i o tym się musi mówić a nie milczeć bo to nic dobrego nie da, tak jak bomba z opóżnionym zapłonem,kiedyś wybuchnie.To, że ty tolerujesz takie zachowanie nie znaczy, że innym sie podoba i nie widzą złego.Księża to tylko ludzie nie Bóg, a ludzie mają skłonności do złego, Bóg napewno to widzi i mu sie to nie podoba,a kara spotkać może nas wszystkich za milczenie też gdy jest potrzeba reakcji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
limonka 2012-01-30 14:23:21
Znam parafę w diecezji tarnowskiej, w której do sprzątania kościoła i dekorowania ołtarzy, wyznaczani są co tydzień mieszkańcy trzech lub czterech domów. Niejednokrotnie sprzątają oni także teren wokół kościoła np. liście, śnieg lub koszą trawę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
zara0 2012-01-30 15:06:51
miraz człowieku ty jesteś nienormalny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 15:08:41
miraz znam parafie Dobra od wielu lat i jest to bardzo porządna parafia a jak ci nie pasuje do nie chodz do kościoła i już cwaniaczku !!!!!!!!!!!!:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 15:08:49
miraz znam parafie Dobra od wielu lat i jest to bardzo porządna parafia a jak ci nie pasuje do nie chodz do kościoła i już cwaniaczku !!!!!!!!!!!!:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Misia25 2012-01-30 15:24:07
limonka ja też znam parafie w diecezji tarnowskiej a nawet więcej w samej limanowej, gdzie co tydzien wyznaczane są osoby do sprzątania kościoła, i nie dość że ten kościól wysprzątają to muszą jeszcze zostawić pieniążki Ks Proboszczowi z imieniem i nazwiskiem. To jest jakas paranoja !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 16:24:30
ale ludzie pitolicie smutki przeciesz i tak wiadomo że księża to złodzieje i takie pierdolamęto na blogu nic nie da tylko 1 polityk co się tym zająć chciał to PALIKOT był chciał kościół opodatkować i tak powinno być :D:D:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
forfiter 2012-01-30 18:05:58
Ależ nie ma o co kruszyć kopii, ksiądz to zawód jak każdy inny, utzymuje się ze świadczenia usług w obszarze duchowo-religijnym- tak było jest i będzie.
Ważne jest by koszt tych usług urealnić i ujednolicić a przede wszystkim upublicznić, tak aby każdy wiedział że w każdej parafii na terenie diecezji zapłaci np. za mszę 50 zł, za ślub czy pogrzeb 300 zł a za crzest stówę.
I taki cennik niech wisi na drzwiach każdej kancelarii i nie będzie niedomówień, albo ksiądz nie będzie kręcił nosem że dostał za mało.;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Gaga 2012-01-30 18:10:55
Wróciłam od znajomych mieszkają w mieście,leżącym w Kotlinie Kłodzkiej/niewiele mniejsze od Limanowej/i po mszy ksiądz podziękował mieszkańcom za kolędę ogłaszając,że zebrał 50 tys.,ktore wpłacił na konto w banku.Są to pieniądze na renowację zabytkowej ambony.Czyli może być normalnie.Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
leiferiksson 2012-01-30 18:21:59
Gargamelek rasowy PiS-ior. Na kościół nigdy złego nie powie, a oczywiście na rząd będzie naskakiwać. W Dobrej jest niestety taki trend, że kto nie daje na składki ten księdza chwali najbardziej. Żal mi takich ludzi i to bardzo. Pazerność to już zupełnie inna bajka bo generalnie księża zajmują się w 90% zmianami samochodów na nowe. Sam w zeszłym roku dołożył do tego uwaga: "zrzeczenie się jednej składki na rzecz kościoła". ahhahaha. Tak jakby mu się należała składka, a on łaskawie się jej zrzekł.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
leiferiksson 2012-01-30 18:24:25
Złodzieje z PO? hahahhaha. Aleś wymyśliła. Z resztą żal ludziom dupe ściska. Bo z roku na rok kasy coraz więcej, ale każde chce się jeszcze więcej nachapać. Ale to takie typowe wiejskie. Przykro mi, że masz za mało oleju w głowie, żeby czasem coś ambitnego poczytać i zrozumieć politykę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
leiferiksson 2012-01-30 18:27:33
Komentarz głupiego człowieka co tylko jadem pluć potrafi. Wylewaj brudy i klnij ile wlezie. Taka oto nasza polska kultura.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
leiferiksson 2012-01-30 18:27:35
Komentarz głupiego człowieka co tylko jadem pluć potrafi. Wylewaj brudy i klnij ile wlezie. Taka oto nasza polska kultura.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
narciarz123 2012-01-30 18:27:56
Ludzie odwalcie się od księży. SĄ INNI ci to dopiero mimo takich instytucji jak CBA np. palcem w bucie nie ruszą bez. Oczywiście nie wszyscy. Ale praktycznie nic się nie zmieniło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
leiferiksson 2012-01-30 18:30:17
100% racji. Z roku na rok kościół coraz bardziej staje się instytucją dla księży, a coraz mniej w nim wiary, miłości i pasji do zajmowania się sprawami religii.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
leiferiksson 2012-01-30 18:30:19
100% racji. Z roku na rok kościół coraz bardziej staje się instytucją dla księży, a coraz mniej w nim wiary, miłości i pasji do zajmowania się sprawami religii.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 19:07:16
miraz cymbale ks proboszcz z Dobrej powinien oskarzyc cie o znieslawienie i pomowienie ale zapewne ambicja mu na to nie pozwoli aby z takim gownem jak ty zadawac sie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
capitanprice 2012-01-30 21:48:47
@Polak srlsly? Opodatkować kościół? Żeby jeszcze więcej pieniędzy się marnowało w kasie państwa? Palikot pieprzy od rzeczy, ale on w końcu od tego jest.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 22:45:47
Pochówek-Msza żałobna:1000-1500,wykopanie grobu:550,organista:2oo,chorągiew+krzyż:40..+ łapiduchy..Wszystko w imię Boga oczywiście,cennik ze stycznia 2012..szczęść Boże
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Imhoteph 2012-01-30 22:48:19
@dracula... hehe... dawno sie tak nie uśmiałem z czyjegoś posta ^^ dzieki ^^ takie typowe zachowanie moherka ;) to niby kleche broni... ale z morda leci jak trzeba ;p
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-30 23:25:46
@dracula - powiadam Ci - nieszczęśliwym człowiekiem jesteś , a Radio Maryja ponoć lekarstwem na nerwicę jest - Tobie jak widać nie pomaga .:O:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
qwerta 2012-01-31 08:22:45
"miraz cymbale ks proboszcz z Dobrej powinien oskarzyc cie o znieslawienie i pomowienie ale zapewne ambicja mu na to nie pozwoli aby z takim gownem jak ty zadawac sie" - to zapewne słowa tej co w pierwszej ławce siedzi i pierwsza do komunii leci, typowe dla moherów i wyznawców radia maryja
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
STIF131 2012-01-31 13:55:16
Unforgiven piszesz,że wykopanie grobu 550 i to jest cennik ze stycznia 2012 r. to chcę Ci oznajmić,że rok wcześniej czyli 2011 grabarz zażyczył sobie 6oo a rozebranie pomnika do tego +100=700.Widać cennik się obniżył pewnie dlatego,że niższy jest zasiłek pogrzebowy...:|
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
stabilo9 2012-01-31 14:52:04
Zgadzam sie miraz z twoja opinią nt proboszcza.
Mało, dużo moich znajomych (urodzonych w Dobrej) podziela twoje poglądy.
Sposób prowadzenia parafii jest skandaliczny.
Nie każdemu przecież odpowiada rola chłopa pańszczyźnianego.
Już w poprzedniej parafii miał problemy.
Ludzie mieli go serdecznie dosyć i biskup musiał go stamtąd usunąć.
W Dobrej na poczatku był bardzo ostrożny, a że nie było wiekszego sprzeciwu zaczął sobie śmielej poczynać. Ostanio w czasie kolęd raczył wypowiedzieć się na temat swojego poprzednika.
A mianowicie wyraził swoje oburzenie: Jak to ks. Tarasek mógł oddac za darmo ziemię pod budowę Gimnazjum!
Dzisiaj przecież wiemy, że nie tak całkiem za darmo.
Gmina Dobra zakupiła przecież kostkę brukową na budowę parkingu, wyasfaltowała drogę na cmentarz, pokrywa koszty oświetlenia przed kościołem.
To nie jest mało, inne parafie nie maja takiego wsparacia ze strony samorządu.
A co do sprzątania kościoła to Rada Parafialna powinna zaproponować proboszczowi zatrudnienie osoby w celu sprzatania kościola.
Należy tylko wypracować sposób sfinansowania wynagrodzenia.
Myślę że parafianie przystaliby na to tylko nie wiadomo czy przystanie proboszcz bo wg niego to jest jego ranczo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
maja36 2012-01-31 14:54:01
Wg przepisów prawa kwotę daną księdzu np. po kolędzie można odpisać od podatku jako darowiznę , jest tylko jeden warunek musi być przelew na konto i nie widze problemu wszystko czrno na białym. Wystarczy poprosić o numer konta parafii :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
cheffos 2012-01-31 15:46:49
@dracula to prowokator, więc się tak nie spinajcie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-01-31 16:37:49
stabilo9 -nareszcie mądra wypowiedż a nie słodzenie proboszczowi.Jak będziemy fakty zamiatać pod dywan, to za chwilę nie da się po nim chodzić.Ludzie nie bójcie się, reagujcie nie dajcie sobą pomiatać to nie średniowiecze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-31 18:18:56
Mi na ślubie grał taki młody organista ( nie w Dobrej , ale on był z Dobrej) i jeśli chodzi o pieniądze to powiedział ,że ile sobie życzę mu zapłacić, bo to jest ofiara . Dlatego wydaje mi się że to akurat jest w porządku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-01-31 19:01:52
BRACIA I SIOSTRY- nie mówcie jak Kościół [czyt. proboszcz]ma robić lecz róbcie jak kościół [czyt. proboszcz]karze.amen
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
cobra876 2012-01-31 19:06:48
jak ma ktos pretensje to niech ma do starych babek a nie do ksiezy bo to one najwiecej im daja na skladki w niedziele a malo tego to jeszcze chca sie podlizac to leca zeby dac na ofiary indywidualne zeby ich nazwiska byly naPISANE W NIEDZIELNYM BIULETYNIE ZEBY CALA PARAFIA WIEDZIALA ZE DALA JEDNA Z DRUGA .TO CO JAK DAJA TO KSIADZ NIE WEZMIE?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
forfiter 2012-01-31 19:21:08
Kwestia zmuszania parafian do sprzątania świątyni wynika nie tyle z braku właściwej organizacji co z braku szacunku dla wiernych.
To mniej więcej tak jakby właściciel sklepu czy galerii zapędził do sprzątania klientów robiących zakupy;
albo szef restauracji po obiedzie przyszedł do stolika i rzekł: nażarliśta się? to won mnie tera do kuchni na zmywak i pomyć po sobie te graty !:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
tymek86 2012-01-31 19:22:14
forfiter świete słowa,cennik i wszystko ok,ja uważam tak mam to dam ,nie mam to nie dam i nie nażekam.:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
woj7ek 2012-01-31 20:18:14
za każdą POSŁUGĘ a nie usługę w Kościele , MOŻNA złożyć ofiarę, jeżeli ktoś odmawia takiej posługi bez złożenia ofiary to powinien być w trybie natychmiastowym pozbawiony tej funkcji, owszem znam księży i pracowników obsługi kościelnej którzy mają ceny , co jest absurdalne, ale takich należy opisywać i zwracać im uwagi , w Dobrej takich absurdów nie ma.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
meggi 2012-01-31 20:26:35
No dobrze moi drodzy i tu wyłania się kwintesencja. Wszyscy widzą, że jest źle ale nikt nie jest w stanie na tą sytuację wpłynąć. Też jestem z Dobrej i wielce oburza mnie zachowanie księdza proboszcza który co niedzielę woła o pieniądze to na to, to na tamto jednocześnie prezentując wrecz, za chwilę, niewymierną listę swoich zasług:/ Generalnie sądzę, że parafianie powinni nad ołtarzem jego portret zawiesić by wielbić go na klęczkach. Nie potrafię również objąć moim małym świeckim rozumkiem polityki finansowej prowadzonej przez parafię. Bo podobno parafia jest zadłużona na 90 tys.(źródło nieznane ;p). Więc przepraszam ale moim zdaniem to chcąc osiągnąć jakiś cel zasadniczym krokiem powinno być zgromadzenie funduszy na jego realizację.A nie w kolejności odwrotnej czytaj : załatwiłem monitoring a teraz drodzy wielkoduszni wyskakujcie z kasiory bo trzeba zapłacić. Pomijając już kwestię zachowania Ks. S. który w ostatnią niedzielę naskoczył na biedne dzieci, którym no sorry ale ciężko jest wysiedzieć całą mszę i nie kiwnąć nawet paluszkiem. "Proszę uciszyć te dzieci...proszę o zachowanie charakteru eucharystii" z resztą nie będę tu nikogo szkalować...kto był to słyszał :|
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Hexe 2012-01-31 20:50:12
Księża w Dobrej to w ogóle się rozpasali. Ale paliwo do super limuzyny proboszcza (do Toyoty Rav 4) to przecież tanie nie jest. A troska jego samego o parafian ogranicza się do pytania podczas kolędy, czy łaskawie korzystają ze strony internetowej. Dobrze, że jeszcze ona nie jest płatna. W ogóle to proponuję wprowadzić podatek płacony do księdza proboszcza na konto od tego, że się jest w jego parafii.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
zygmunt200 2012-01-31 21:36:02
w latach 90-tych był taki zespół" Nagły Atak Spawacza" i ów zespół w jednej z piosenek spiewał tak .... "stare chore baby ledwo dojdą do kościoła, a pingwiny sobie jeżdzą w drogich samochodach".....hahahahaaa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Axelx 2012-02-01 10:44:47
konkluzja: Chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy.
Skoro ludzie kasę dają, to tylko frajer by nie brał.
A ks. S... frajerem widać nie jest. Dobre życie kosztuje,
drogie auta, wczasy zagraniczne.A swoją drogą gdzie on jeździ na urlop? Zawsze wraca z modną opalnizną.
Żeby było śmieszniej, w Dobrej uroczystości odpustowe bez proboszcza.Może kiedyś powie nam podczas kazania gdzie najlepiej wypoczywać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-02-01 11:09:25
ha ha ha axels a bedzie cie stać chociaż ci powie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-01 13:00:05
unforgiven a skad ty wiesz ile co kosztuje skoro do kosciola nie chodzisz nawet jako parafianin dobrej masz inne zajecie jak rybki , donosy , skargi mam pisac dalej Piotrze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
doncorleone 2012-02-01 14:25:44
miraz po prostu brakuje Ci odwagi cywilnej żeby pójść do swojego proboszcza i powiedzieć mu co Ci leży na duszy. Ja tak zrobiłem idąc do swojego wikarego bo trochę przesadzał na kazaniach i się poprawiło. Nie powiem, że łatwo było się przełamać, ale zrobiłem to. Jak jesteś facet z jajami to pójdziesz do proboszcza i mu wszystko elgancko przedstawisz. A jeśli chodzi o kasę dla księży z naszych podatków to nie jest wcale sprawa prosta. Jeśli ksiądz będzie otrzymywał stałe wynagrodzenie, nie będzie się już w ogóle starał o dobro parafii tylko będzie myślał o swojej emeryturze pod palmami. I jeszcze na koniec - moim zdaniem forum to nie miejsce, żeby oczerniać ludzi - przede wszystkim księży - tak mnie nauczyli rodzice, że o księżach się źle nie mówi. Jeśli ksiądz robi błędy to idź mu to powiedz, jeśli to nie pomoże to daj znać przełożonym, a nie rób z niego męczennika na forum.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
meggi 2012-02-01 15:16:27
@doncorleone widzisz, moim skromnym zdaniem od tego aby zwracać uwagę szanownym Panom w czerni jest wybrana Rada Parafialna. A skoro Rada w Dobrej, umówimy się, jest jaka jest, to zostaje jedynie społeczna dyskusja na ten temat. Fakt, przydałoby się żeby ktoś odważny wreszcie zainterweniował w tej kwestii.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Hexe 2012-02-01 16:31:35
Powiem tylko, że w jednej z sąsiednich parafii ks. proboszcz sam potrafił złapać za łopatę i pracować razem z robotnikami przy budowie parkingu, odśnieżaniu. A jak przyjechał do składu materiałów do Dobrej w upapranych farbą i betonem spodniach, to na nikim to nie zrobiło wielkiego zdegustowania. Jakoś potrafi, a nie tylko wołać o kasę. "Dominus et Deus" na Dobrej normalnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
meggi 2012-02-01 19:24:38
no własnie...bo komu jak komu ale jemu to Bozia dwie rączki dała... nie tylko do wyciągania
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-01 20:01:27
drakula-Prostaku,piszże na temat,chyba że ploty to twoja specjalność
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-01 20:04:54
piotrus przecie ja prawde pisze mam prosbe nie zaczepiaj mnie wiecej na priv wole swoja kobite a tacy faceci jak ty mnie nie kreca (male, grube, lyse do tego czerwonena mordzie)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-01 20:16:23
Heh drakula,gumowe kobiety już nie są modne,no i puste jak twój łeb,coś ci się pitoli szpaku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gargamelek 2012-02-01 20:33:15
@Hexe tu się z Tobą zgodzę, że mogliby czasem popracować fizycznie chociaż dla zdrowia. Fakt proboszcz ma problemy z sercem więc jemu daruję ale pozostali są zdrowi, młodzi i w pełni sił, a brzuchy rosną...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-01 20:47:08
A ja mam nadzieje, ze Wam sie odciski na palcach zrobia od tego bluzgania i oczerniana na forum.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
basketball92 2012-02-01 20:51:12
dracula..moze podaj swój opis, nie obrażaj ludzi publicznie. To,że ktos nie chodzi do kosciola to jego indywidualna sprawa, moze se i nikt mu nie zabroni, sensacja na skale światową - otco cala dobra, jeden nie chodzi kazdy musi wiedziec ;/ Co do rybek to sie nazywa hobby, jak ktos je nielegalnie łapie to donosy muszą być, bo za zarybianie sie płaci. Ale okej nie o tym tu mowa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Hexe 2012-02-01 23:14:11
Heh, Gargamelku, żeby pracować, trzeba nie być leniem. Ale jak tu nawet na kolędę w Rynku ks. zażyczył sobie samochód, to nic nie poradzisz. W różnych kościołach bylem w okresie kolędy i nigdzie nie słyszałem o czymś takim, że ks. X prosi samochód od danej godziny na osiedle Z. Ks. Prałat szedł na nogach nieraz na osiedle Domy nad Rzeką, które jest na samym końcu parafii. Poza tym, jak mają swoje samochody, to na kolędę, jak już tacy wygodni, mogliby swoim pojechać. A co do roboty, to gdyby się podzielili na trzech i kosiliby np. trawnik wokół świątyni, to by im wypadło raz na jakiś czas. A nie co tydzień. Godne zaproponowania. Taki spacerek za kosiarką czy przy łopacie ze śniegiem dobrze robi dla zdrowia. Świeże powietrze, kondycja, opalenizna i te sprawy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-02 07:50:53
basketball92 ty nie wiesz ze ON klusuje i nawet nie ma zamiaru za nic placic jakie hobby ? owszem ma jedno hobby lenistwo w tym jest najlepszy!
unforgiven ten temat nie jest ci obcy bo twoja zona przypomina wlasnie gruba dmuchana lale! ech teraz widze jaka mam w chalupie slicznotke jest taka filigramowa i sliczna musze jej dzisiaj kwiaty kupic i podziekowac za to jaka piekna i dba o siebie!
ale co ty gloombie mozesz o tym wiedziec? lataj po wsi piszac domosy , skargi w urzedzie gminy juz sie smieja na sam twoj widok
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
wichrzycielka 2012-02-02 08:14:22
w Łososinie Górnej do niedawna tez tak było...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-02 09:45:48
Wygląda na to,że w naszych małych parafiach jednak nie dzieje się dobrze,skoro powstał tak wielki odzew,bardzo burzliwy zresztą.Jestem katoliczką,kiedyś chodziłam do kościoła "zawsze",jednak dorastając,dużo więcej rozumiejąc i obserwując już mądrze a nie z narzucania woli innych tzw. dorosłych (bo przecież będąc dzieckiem ciągle słyszysz,że kościół święty,księża prawa ręka Boga,nie będziesz chodził do kościoła-nie zasłużysz na niebo itp.) nagle zobaczyłam owy Swięty Kościół w zupełnie innych barwach,prawe ręce Boga okazały się być częstokroć bardziej Jego lewą nogą w prawym bucie (oczywiście nie można wszystkich wrzucać do jednego worka);każdy z nas chce żyć w dostatku,częstokroć jest to dla nas ważniejsze niż samo zdrowie,ale myślę,że nie zaprzeczalnym jest fakt,że niestety księża lubią żyć baardzo dostatnio i my im to zapewniamy,wierząc że tak powinno być.Coraz częściej te wszystkie znane banały głoszone nam z ambony mają dotyczyć tylko nas,zwykły plebs - księża to już inna instancja. Ach,w każdym bądź razie nie chodzę już do Kościoła,przynajmniej nie wtedy kiedy TRZEBA!!,nie daję pieniędzy na te wszystkie nie mające końca składki,mimo że mieszkam na wsi i większość pobożnych parafian krzywo na mnie patrzy - nie dam się zwariować. Żyję tak jak podpowiada mi to sumienie,wierzę w Boga i staram się być dobrym człowiekiem,moje dzieci wychowuję w tej wierze,chociaż decyzję o tym czy będą chciały w niej pozostać zostawię im samym.Wiem jedno i wierzę w to,że nie tego Bóg chciał powołując głosicieli swego słowa na ziemi. Pamiętajmy,że księża nie są wyrocznią i to przede wszystkim oni powinni dawać nam przykład jak dobrze żyć,niestety chyba już tak dawno nie jest. Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
stabilo9 2012-02-02 14:39:40
Ella125, nie uczestniczenie w ogóle we mszy świętej jest błędnym rozwiązaniem. Chodzi o to aby w kościele czuć się dobrze. Tylko właśnie jak to zrobić gdy jakiś nieciekawy ksiądz ciągle podnosi wiernym ciśnienie, odciągając nawet niektórych od Kościoła. Postawa Rady Parafialnej też pozostawia wiele do życzenia. Tym ludziom brak jest po prostu odwagi, że na wszystko przystają co ustali proboszcz. A to co ustali jest zawsze dobre ale tylko dla niego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-02-02 15:00:07
I nie ma im sie co dziwić i oni też czuja sie ważni, że należą chociaż do rady par.a ja znam przypadek gdy jedna osoba sie sprzeciwiła ksiedzu to ją z tej rady wyrzucił.Tak wogóle nie wiem po co ta cała rada jest.a jak już jest to ludzie w niej tacy jakby im mózgi wyprało.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
zara0 2012-02-02 18:49:12
miraz dość już tych oszczerstw przeciwko Księdzu Proboszczowi! Wszyscy wiemy kim jesteś i gdzie cię boli o czyj pogrzeb chodzi! Ponoć nawet u samego Buskupa skargę złożyłeś, myślałeś , że w Tarnowie ci pomogą , namieszasz ,podłożysz świnię! Twój podstęp się nie udał więc zacząłeś tutaj oczerniać niewinnego Księdza!
Według Ciebie jest nikim !!!???? Jak możesz!!!
Nic nie zrobił, tak twierdzisz? więc;
- wyremontowanie ogrodzenia wokół starego kościoła
-renowacja stacji drogi krzyżowej
- zakup ziemi w celu poszerzenia cmentarza
- ogrodzenie cmentarza
-kostka brukowa na cmentarzu
-zmiana instalacji świetlnej też na cmentarzu
-położenie asfaltu na cmentarzu
- parking koło nowego kościoła (gmina pomogła sfinansować )
-kostka brukowa dookoła nowego kościoła
-renowacja ogrodzenia też przy nowym kościele
- nowe schody od wielkich drzwi na drogę prowadzącą szkoły
- malowanie wewnątrza kościoła
- renowacja figur w wielkim ołtarzu
- oświetlenie nowego kościoła
-do tego paczki mikołajkowe dla służby ołtarza, DSM , lektorów , bardzo porządne ! Księża zapłacili z wlasnych pieniędzy
- wycieczki dla młodzieży uczestniczącej w kolędzie misyjnej też za darmo
- wycieczki dla liturgicznej służby ołtarza też za darmo !!!!
To według ciebie jest nic !
Jestem młodym chłopakiem , wiem że różnie się mówi o księżach ale nie pozwolę na oczernianie Naszych księży, bo żaden z nich nie zasługuje ta takie słowa !
Wszyscy wiemy, że te prace są kosztowne , parafia ma dług, ale przecież nie ma nic za darmo !
Dużo pomogła też gmina , przy wielu inwestycjach, proboszcz zawsze podkreślał wkład gminy , wójta i reszty !
Tak więc miraz pomyśl co narobiłeś, i jakim jesteś człowiekiem !!
Wszyscy CI którzy daliby się sprzedać za sensację!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
zara0 2012-02-02 18:52:01
miraz dość już tych oszczerstw przeciwko Księdzu Proboszczowi! Wszyscy wiemy kim jesteś i gdzie cię boli o czyj pogrzeb chodzi! Ponoć nawet u samego Buskupa skargę złożyłeś, myślałeś , że w Tarnowie ci pomogą , namieszasz ,podłożysz świnię! Twój podstęp się nie udał więc zacząłeś tutaj oczerniać niewinnego Księdza!
Według Ciebie jest nikim !!!???? Jak możesz!!!
Nic nie zrobił, tak twierdzisz? więc;
- wyremontowanie ogrodzenia wokół starego kościoła
-renowacja stacji drogi krzyżowej
- zakup ziemi w celu poszerzenia cmentarza
- ogrodzenie cmentarza
-kostka brukowa na cmentarzu
-zmiana instalacji świetlnej też na cmentarzu
-położenie asfaltu na cmentarzu
- parking koło nowego kościoła (gmina pomogła sfinansować )
-kostka brukowa dookoła nowego kościoła
-renowacja ogrodzenia też przy nowym kościele
- nowe schody od wielkich drzwi na drogę prowadzącą szkoły
- malowanie wewnątrza kościoła
- renowacja figur w wielkim ołtarzu
- oświetlenie nowego kościoła
-do tego paczki mikołajkowe dla służby ołtarza, DSM , lektorów , bardzo porządne ! Księża zapłacili z wlasnych pieniędzy
- wycieczki dla młodzieży uczestniczącej w kolędzie misyjnej też za darmo
- wycieczki dla liturgicznej służby ołtarza też za darmo !!!!
To według ciebie jest nic !
Jestem młodym chłopakiem , wiem że różnie się mówi o księżach ale nie pozwolę na oczernianie Naszych księży, bo żaden z nich nie zasługuje ta takie słowa !
Wszyscy wiemy, że te prace są kosztowne , parafia ma dług, ale przecież nie ma nic za darmo !
Dużo pomogła też gmina , przy wielu inwestycjach, proboszcz zawsze podkreślał wkład gminy , wójta i reszty !
Tak więc miraz pomyśl co narobiłeś, i jakim jesteś człowiekiem !!
Wszyscy CI którzy daliby się sprzedać za sensację!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
narciarz123 2012-02-02 19:08:23
świadomy, przygotowany atak na kościół. Nie rozumiem braku reakcji administratora. Czyżby wymkneło się spod kontroli ze względu na paranają wokół szpitala. To proszę dawać na tapetę inne "grupy zawodowe" Co nie wiecie o kogo chodzi?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-02 19:25:21
capitanprice tak pitolisz smutki że się pieniądze marnują a przeciesz ciekawe z jakiego budżetu masz asfalt pod samą drogę zastanów się nad tym głębiej !!!!!!1
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-02 19:45:29
Biznes ,kochani..biznes.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
doncorleone 2012-02-02 23:03:26
Ludzie nie mają świadomości czym jest parafia i po co w ogóle chodzą do Kościoła. Każdy chce mieć wszystko za darmo... zrozumcie, że Kościół (jako budynek) nie należy do księdza tylko do całej wspólnoty parafialnej i każdy odpowiedzialny parafianin powinien zdawać sobie sprawę z tego, że Kościół w zimie trzeba ogrzać, od czasu do czasu coś wyremontować etc. ... mojego proboszcza wszyscy do pewnego czasu chwalili. Sytuacja zmieniła się, kiedy kilka kobiet przyszło poprosić księdza żeby upomniał ich mężów, którzy nadużywali alkoholu w jednym z wiejskich sklepów. Proboszcz pojechał grzecznie upomniał... a jaki był tego skutek? Cała parafia zaczęła mu dupę obrabiać , że tu biznesmen, że baby na lewo, że miesza się do prywatnych spraw, oszczędzili mu przynajmniej pedofilstwa...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
maja548 2012-02-03 13:03:00
Podpisuję się pod wypowiedzią zara0, przykro czytać jak ludzie potrafią anonimowo oczerniać. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć ile zostało zrobione dla nas,(Parafian)a Kościół to przecież My ludzie. Jeśli ma ktoś jakiś żal, może przyjść na takie zebranie Rady i powiedzieć co go boli a nie w ten sposób. Zebrania są ogłaszane w ogłoszeniach, tylko trzeba być na takich ogłoszeniach żeby wiedzieć co się dzieje w Parafii.Dziękuję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Axelx 2012-02-03 13:21:46
Zara0 chyba sobie żartujesz. To co piszesz to zrobili parafianie za swoja kasę. On sam to co najwyżej zrobił klocka. Skoro tylu ludzi podjęło temat to jednak jest coś na rzeczy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-03 13:30:59
Ja Ci napisze Axelx co jest na rzeczy. A mianowicie to, ze w Dobrej wielka mrozna zima zapanowala, ludzie z braku laku szukaja ofiary, na ktorej mogliby wyladowac swoje zale oczywiscie anonimowo, bo nie sa na tyle odwazni aby zrobic to osobiscie na Plebani.
Jaki podly ten proboszcz, ze ograbil Was do tego stopnia, ze nie stac Was na litr paliwa, aby podjechac do Niego i opluc go tym samym jadem, ktory saczy sie z Was tutaj na forum.
Nie od dzis wiadomo, ze Polak szczesliwy i zadowolony, jak drugiemu dokopie, tak zeby juz nie mogl sie podniesc. Amen.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
kaczorek 2012-02-03 15:52:17
w kurza mne ta nagonka na ksąży. jak ksądz jest z werwą( tak jak proboszcz z dobrej) to jest źle a jak nic nie robi to też jest źle. sprzątamy w dobrej kościół w innych parafiach też sprzątają kościół parafianie chociażby w Sowlinach. zatrudnić sprzątaczke to jest na równi z zatrudnieniem kadrowej i ksiągowej no bo ja inaczej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
kaczorek 2012-02-03 16:00:10
ludzie czy to źle że ksiądz napomina jawnogrzeszników. aha źle bo plotkary wiejskie nie miałyby o czym mówić kto z kim śpi i kto z kim ma dziecko. nie zapomnijcie że ksiadz jest osobą konsekrowaną i to od niego będziemy oczekiwać pomocy w chwili śmierci więc nie podnoście ręki na księdza, bo nikt z nas nie jest bez winy. a co do kazań to nie myśl w kościele jak kto jest ubrany tylko posłuchaj co ksiądz mówi, co mówi do nas Bóg w ewangelii co mówi w czytaniach. posłuchaj. od kiedy chodzę do kościoła uczciwie( przyznaje moje myśli dawniej na mszy były dalekie od kościoła) to zrozumiałam czym jest nasza wiara, co to jest wspólnota ludzi wierzących i jak trzeba żyć żeby osiągnąć szczęście wieczne. życzę wam wszystkim tego samego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
zara0 2012-02-03 16:07:32
Axelx a czy proboszcz kiedykolwiek mówił,że zrobił coś za swoje!? Każdy potrafi tylko szczuć , kłamać, ale nikt z was nie ma odwagi podejść do proboszcza i szczerze , prosto w oczy powiedzieć jakie macie pretensje , sugestie ! Wszyscy jesteście mądrzy po drugiej stronie monitora szkalując niewinnego księdza !Axelx co ty zrobiłeś dla parafii, kościoła poza oczernianiem ?
odpowiem za ciebie - NIC , bo jesteś NIKIM ! ZEREM !
Zastanawiam się tylko czy ktoś z was znajdzie tyle odwagi w sobie , by tutaj na forum napisać jedno słowo skierowane do proboszcza -PRZEPRASZAM
wielu z was pisało nieprawdę dla sensacji , jaj, aby tylko pisać , szkalować!Żal mi cie miraz, z powodu śmierci ()ale pisanie i logowanie się na innych nickach nic nie da! Ojciec nie byłby z ciebie dumny!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
ekbiedronka096 2012-02-03 16:26:43
zara0 twoja wypowiedż nie wygląda na pisanie młodego chłopaka jak sie nazwałeś.Za dużo faktów kościelnych jak na młodego chłopaka.Zadnej nagonki yu nie ma, najlepiej poblokować wszystkie wpisy jeszcze topa zastraszyć.Krytyka jest krytyką i każdy musi sie z tym liczyć,to nie jest proste w naszej społeczności wyjść z krytyką do samego zainteresowanego niestety, bo bedzie miał życie przerąbane taki krytykant,zaszczują go niektórzy a ci co by mieli krytykować to ze strachu beda cicho.Tak u nas jest niestety.Czemu nikt nie krytykuje proboszcza z Jurkowa, bo nie ma do tego podstaw, bo taki ksiądz jak ON to sie nie zdarza,jakby tacy ksieża byli jak on, to byłoby u nas 100 proc.katolików takich prawdziwych a nie farbowanych, bo mieliby z kogo brać przykład.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
stars 2012-02-03 17:53:09
@zara0, co do kwestii tych wycieczek, to może i są za darmo, ale czy jesteś pewien, że płacą za nie księża? Ja nie do końca. A co do paczek, to też wcale nie uważam, żeby były takie porządne, jak to przedstawiasz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
kaczorek 2012-02-03 18:13:59
jeśli chodzi o księdza z jurkowa to chylę przed nim czoło, a co do paczek mikołajkowych to są fajne a było ich około 100, więc policz ile to mogło kosztować a równie dobrze mógł ksiądz też o tym zapomnieć. ostatnio ksiądz proboszcz z dobrej prosił rodziców żeby mieli trochę czasu i przyszli również z przedszkolakami na tzw mikołajki, bo podobno to rodzice nie mają czasu przyjść. i czyja to wina PROBOSZCZA?!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
kaczorek 2012-02-03 18:14:54
AHA ZAPOMNIAŁAM WYCIECZKI TEŻ SĄ ZADARMO I TO CAŁKIEM FAJNE
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Janek64 2012-02-03 19:29:45
JA TEZ CHYLĘ CZOŁA PRZED KS PROBOSZCZEM Z JURKOWA TO WSPANIAŁY KSIĄDZ I PROBOSZCZ. POZDRAWIAM GO.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
forfiter 2012-02-03 20:18:43
Oczywiście że na naszym terenie wielu jest wspaniałych księży rozumiejących i szanujących ludzi.
Ale jest też niemała gromada takich co raczej nimi być nie powinni.
Mnie np. żenuje gdy taki ksiądz mówi o wspólnocie w kościele
a w praktyce to wygląda tak że wierni stłamszeni są w nawach ,klęczą na przemarzniętej posadzce praktycznie jeden na drugim a mistrzu ceremonii odprawia modły przy ołtarzu na kobiercach i podgrzewanych marmurach i jeszcze popija wino.:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
fiolekkk 2012-02-03 21:13:11
Ja chylę czoła przed księdzem ze Słopnic Górnych, choć byłam tam tylko 2 razy. Rzadko się spotyka takich ludzi jak on. Jeśli w Jurkowie taki zachwalany ksiądz to również trzeba się tam wybrać, w sumie bliżej nawet... :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-03 21:27:20
W Łukowicy jest fajny ksiądz :):-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-04 11:51:23
PROBOSZCZ W DOBREJ JEST BARDZO FAJNY A WY JESTESCIE WSZYSCY POJEBANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
urzednik 2012-02-04 15:10:07
szkoda mi mszanskiego proboszcza gdyz boli go kregoslup ale mial rechabilicaje pieknie tanczac na zabawie strazackiej z pania dyrektor z Łostówki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-06 11:42:58
haha KACZOREK jak mają rodzice przyjść z przedszkolakami do kościoła jak po pierwsze w kościele zimno jak ....... a słyszałam ze znów proboszcz o kasę woła na opał swoją drogą ciekawe gdzie kupuje ten węgiel bo w Dobrej na pewno nie no i kiedy gdyż nie widać aby go przywoził pewno ma zapasy od Ks.Taraska jeszcze. Wracając do tematu dzieci przyszły pokolędować do kościoła i efekt przeszkadzały księdzu czytać jakieś bzdury z kartki więc pytam po co te maleńkie dzieci maja chodzić do kościoła jak wielmożnemu przeszkadzają???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
imperator 2012-02-06 12:21:45
jasteś ministrantem i to starym i mówisz z przymusu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-06 12:28:37
czarna jestes jedna z tych ktorych proboszcz powinien unikac jak ognia podla do granic wytrzymaqlosci a swoja droga na ilu nickach bedziesz sie jeszcze logowac> az pomyslow ci braknie na nicki? jak masz rozdartego bachora ktory nie umie sie zachowac w kosciele to naucz go moresu a dopiero potem pokazuj miedzy ludzi smarkacz pewnie nawet nie wie co to kosciol , ksiadz nie mowiac o zachowaniu gowniarz zeby nie potrafil godziny wytrzymac tylko przychodza takie male gnojki ma msze i robia co chca a mamuski w dupie maja co dzieciak robia maja lepsze zajecie obserwacja kto jak wyglada i to do ciebie czarna malpo! chyba nie bede mial dziacek
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
elka43 2012-02-06 13:12:18
Masz rację drakula, dziecek nie powinieneś mieć absolutnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-06 13:27:36
no akurat to moje dziecko jest grzeczne w kościele poza tym moje dziecko jest dziecko ty to może masz bachory i to wstrętne i z bachorów pewno ty jesteś
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
STIF131 2012-02-06 16:14:53
Dracula jak nie masz dzieci to co się wypowiadasz!!!nie obrażaj nikogo.Jak kiedyś będziesz miał własne dzieci to się dowiesz co to jest wychowanie,bo jak widzę to Rodzice nie nauczyli Cię szacunku do drugiej osoby.Mam nadzieję,ze taki tylko jesteś w świecie wirtualnym a w rzeczywistości jesteś inny...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-06 18:10:37
no wlasnie swiat wirtualny a tqaki imbecyl jak miraz moze pisac takie klamstwa wobec ksiiedza a wy reszta baranow mu wturujecie skoro wy nie macie szacunku wobec duchownego ja nie muszem miec szacucku wobec waszych bachorow
czarna zal mi twojego bachora ze ma taka stara!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
michalina170 2012-02-06 21:13:58
dracula nie zapominaj, że Ty też kiedyś byłeś dzieckiem -a może raczej - tutaj cytuję Ciebie : "rozdartym bachorem, smarkaczem, gowniarzem lub małym gnojkiem" - które określenie wolisz o sobie najbardziej!?!?!? widać jaki naprawde jesteś... wylewasz z siebie hektolitry nienawiści.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
meggi 2012-02-06 22:19:35
Wracając do tematu ...w ostatnią niedzielę w kościele było tak przeraźliwie zimno, że normalnie para z ust leciała... no ale skoro Proboszczowi wydaje się ze 5 tonami węgla jest w stanie ogrzać przez zimę bądź co bądź duży Kościół...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-07 19:45:29
żal mi was wszystkich że takie głupoty wypisujecie, ciekawe jakby ktoś z was miał za zadanie zarządzać takim kościołem (nie ważne gdzie) i jakby wszystko trzeba było dopilnować co wtedy byście mówili.....znając życie pewnie trafiłby się ktoś dokładnie taki jak Wy i też wypisywałby na Was takie obłudne rzeczy.... Szacunek dla Ks Proboszcza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
nicola 2012-02-08 17:13:26
Ja również należę do parafii w Dobrej jednak do kościoła chodzę do Jurkowa. Wiem że powinnam chodzić z dzieckiem do Dobrej ale jeżeli dzieci nie są tam mile widziane to cóż... Kwestia ze sprzątaniem kościoła, uważam że to jest poroniony pomysł żeby zwoływać ludzi do sprzątania, lepiej byłoby już zatrudnić jedną kobiete i niech sprzata. Ja chodze do pracy w soboty a wogóle to mam dość sprzatania w domu. Kwestia składek, nie chcesz nie daj, jasne ale jak woła i woła albo zarządzi ofiare jak chyba dwa lata temu było po 200 zł. od rodziny to sorry ale jak dla mnie to jest zdecydowanie za dużo. Dałam ale za to nie daje na składke jak już jestem w kościele w Dobrej. Wiem że to może i złośliwość z mojej strony ale wczesniej należałam do parafii w Tymbarku jak jeszcze był proboszczem ks. Leśniak i nie przypominam sobie takich praktyk. Tam też jest duży kościół do ogrzania i było ciepło a ksiądz nie wołał co tydzień o kase na opał. Ale to chyba kwestia powołania i życia zgodnie ze swoim sumieniem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
fiolekkk 2012-02-08 17:19:27
Ja również należałam do parafii w Tymbarku i potwierdzam nie było takich mega składek, ani sprzątania, ani kwiatków. I chyba tak jak poprzedniczka zacznę chodzić do Jurkowa, choć podobno za niedługo będzie moja kolej sprzątania :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
krusader 2012-02-18 20:35:33
DANE DO PRZELEWU:
Parafia Rzymsko - Katolicka
Matki Bożej Szkaplerznej
34-642 Dobra 99
konto paraf. 42880400000020020051510001
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
pszczola 2012-02-19 20:21:54
Wasza zaciekła walka nie ma sensu. Należę do parafii w Jurkowie i powiem tyle- ludzie tutaj czują że Kościół jest ich własnością, a ksiądz Tadeusz jest naszym przedstawicielem i administratorem. Nikt nie mówi, że ksiądz zrobił czy parafianie zrobili ale MY WSPÓLNIE ZROBILIŚMY. Nikt nie mówi że proboszcz ma nam udowadniać ile wydał na kostkę brukową czy blachę, czy inne rzeczy, ale to dlatego ,że wiemy że załatwia te rzeczy dla nas najtaniej jak się da- składki zbierane co niedzielę są podliczane i podawane na ogłoszeniach ile zebraliśmy i na co przeznaczamy. Jeśli chodzi o datki to zapewniam Was,ze jest ich dużo- i bardzo dobrze bo teraz pomyślcie sobie że ksiądz proboszcz nie wypił kropli alkoholu w swoim życiu i nie wypalił ani jednego papierosa, oszczędza gdzie się da- wywóz i segregazja śmieci na cmentarzu, wymiana ogrzewania na wydajniejsze i można by było pisać i pisać... A teraz przelczcie sobie sami ile miesięcznie wydajecie na fajki albo imprezki i flaszeczki- sumy są ogromne. Każdy parafianin nie wydaje 200zł- obawiam się, że kilka stów- teraz przeznaczcie te 200zł na Kościół a resztę na Fundacje lub załóżcie własną na dzieci z Dobrej. Łatwo oczerniać trudno pomóc w działaniach. Skoro widzicie że pieniądze w Dobrzańskiej parafii są źle dysponowane to gdzie jesteście WY sami? Każdy dyskutuje ale jakby padło mu zarządzac to by miny zrzedły. Ludzie ludzie Kościół to nie urząd i podatków nam w nim nie potrzeba tylko solidarności i dobrego gospodarza, a jak macie wąty to czemu tego mu nie mowicie? Od czego macie Radę? Czemu nie szukacie oszczędności i ludzi do bezpłatnej pomocy. A ze sprzątaniem i dekoracjami to naprawde wstyd ,że się oburzacie. Sprzątanie zawsze było- u nas w Jurkowie też jest i bardzo dobrze bo sprzątaczka to kolejne koszty, a wtedy byście jeszcze więcej musieli dawać na tacę. Najlepiej zatrudnić od razu sprzątaczkę, nianię do pilnowania dzieci na mszach i hostessy, które będą zapraszały grzecznych parafian do Kościoła z parkingu i spod bramy i może niech jeszcze rozdają ciepłą herbatkę na rozgrzewkę. Ludzie nie szukajcie problemów tylko jak je widzicie to nie rozwiązujcie na forach tylko bezpośrednio z proboszczem. Tylko że w rozmowach bezposrednich nogi WAM miękną.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
smerfetka12 2012-02-19 21:00:44
Mam kilkanaście lat i w głowie mi się nie mieści, że wy dorośli tak piszecie o kościele!!!!
Przecież kościół jest dla nas, Parafian, a nie jest własnością księdza!!!!!
Jak możecie kogoś tak oczerniać, przecież ks. Proboszcz tak wiele w parafii zrobił:
- omalowanie kościoła,
-ogrodzenie cmentarza,
-powiększenie cmentarza,
- asfalt do cmentarza, oświetlenie,
- wycieczki dla ministrantów, DSM, lektorów itd.
- zorganizowanie mikołajek dla ministrantów, lektorów, DSM, paczki były dość wartościowe a księża sami za nie sami płacili,
- i wiele innych rzeczy dla dobra ludzi!!
Dlatego są składki, bo kościół to wspólna rzecz i wszyscy parafianie powinni o nią dbać!!!! A na ofiarę daje się tyle ile się chce. W większości parafiach ludzie sprzątają kościół. i nikt się nie skarży! Gdyby była sprzątaczka trzeba by było jeszcze więcej płacić!
Po prostu się w głowie nie mieści, że dorośli ludzie mogą tak kłamać, szydzić i to na ks. PROBOSZCZA!!!!:O:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
krusader 2012-02-19 23:08:36
Na mszach non-stop ogłaszane są składki na kościół (wiadomo 5 zł nie wystarczy, trzeba wrzucić coś więcej w kopercie), zastanawiam się czy ta parafia nie ma dna? - miraz

Dlatego są składki, bo kościół to wspólna rzecz i wszyscy parafianie powinni o nią dbać!!!! A na ofiarę daje się tyle ile się chce. - smerfetka12

Właśnie chodzi o to, że to jest ofiara i powinno się dawać w ofierze na tyle ile jest to możliwe, i ludzie się tego trzymają bo tak było do niedawna w Dobrej. Wiadomo czasy też nie są łatwe.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
zara0 2012-02-20 08:24:46
wszyscy potraficie mordy drzeć, narzekać i nic więcej ! Macie dobrego proboszcza, jeszcze wam wieśniaki zle, że jest gospodarny , tyle dobrego zrobił , a może zamienicie się ze Skrzydlną ??? Myślę , że mieszkańcy sąsiedniej wioski z otwartymi rękoma przyjęliby księdza Zbigniewa , a daliby wszystko żeby pozbyć się swojego !! Tego durnie chcecie !! jeszcze wam zle!! Nie chcesz idiotko jeden z drugim to nie dawaj nikt ci nie karze , nie chcesz sprzadać dziadówko jedna z drugą nie sprztąj widocznie lubisz brud i smród i taki sam masz w domu! przynajmniej nie siejcie propagandy , bo wszystko zaczeło się od pogrzebu pana X i to rodzina zmarlego rozpętała tą burzę , powinniście się wstydzić pokazaliście , że podłość ludzka nie zna granic! Ciekawy jestem czy znajdziecie tylko odwagi w sobie , aby podejść do ks, proboszcza i powiedzieć- przepraszam! mam nadzieje , że kiedyś bedziecie kanalie potrzebować księdza w godzinie śmierci i nie zdarzy przyjechać na czas!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
limal 2012-02-20 09:09:19
Do Jurkowa z nimi na przeszkolenie .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-02-20 11:14:48
smerfeto kilkunastoletnia - za poważnie sie wypowiadasz na tym forum i jak na młodą osóbkę za dużo faktów kościelnych -to dziwne.pszczoła-W Jurkowie widać że ksiądz jest księdzem a nie naciągaczem oby inni księża brali z niego przykład, bo jak się nie zmienią to czarno rysuje sie wizja Kościoła kat.W naszej rzeczywistości nikt normalny nie odważy się ksiedzu zwrócić uwagi ze względu na dalszą swoją egzystencję i swoich bliskich.Takie forum jest dobre bo można wyrazić swoje zdanie właśnie anonimowo to jest ważne.Nie byłoby tej krytyki gdyby ksiądz był bez zarzutu jak to widzimy na przykładzie w Jurkowie.Chociaż też dziwna niechęć do płci pięknej jest zastanawiająca.Dzisiaj kobiety czasem mają więcej rozumu niż nie jeden mężczyzna i trzeba jednak się z nimi liczyć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-20 12:19:35
Czy ktos z tych szczekajacych tutaj na forum, olal juz swoim jadem proboszcza osobiscie w twarz? No napiszcie, kto mial tyle odwagi w sobie?
Zaloze sie, ze nikt!
A wiecie dlaczego?
Bo jestescie zwyklumi tchorzami i liczycie na to, ze proboszcz sam przeczyta to co tutaj bazgrolicie. Jak Wam tak zle, to zrobcie cos z tym, jechac po kims anonimowo, to nie sztuka. Sztuka jest powiedziec to komus prosto w oczy, ale Was na to zwyczajnie nie stac.
Zalosni jestescie do granic mozliwosci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
logina 2012-02-20 12:32:12
poziom dyskusji iście chrześcijański
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
alek 2012-02-20 14:21:09
Forma dyskusji rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Można się spierać na każdy temat ale należy przerzucać się argumentami a nie wyszukanymi inwektywami. Więcej agresji słownej jest jednak ze strony ludzi, którzy na forum niby trzymają stronę księdza, przeciwnicy są bardziej uszczypliwi. Może jednak ta wymiana zdań zaowocuje czymś wymiernym i na przykład Rada Paraf. i Proboszcz zatrudnią w końcu panią na ½ etatu i będzie po problemie. Ci co chcą osobiście sprzątać kościół nadal będą mogli to robić a te osoby co nie chcą lub nie maja czasu po prostu wpłacą pieniądze konkretnie na ten cel. Ktoś tam wspominał żartem o zatrudnieniu księgowej. Bardzo dobry pomysł bo jak mawiał Lenin, zaufanie jest dobre ale kontrola jeszcze lepsza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-20 14:59:06
gueene :) napisales ".Chociaż też dziwna niechęć do płci pięknej jest zastanawiająca." czyzbyś cos sugerował ? a może masz zamiar kolejnego proboszcza zmieszac rowno z blotem! kurwa banda debili!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
qwerta 2012-02-20 15:48:58
zgadzam się z przedmówcą, czy już naprawdę nikt nad tym forum nie panuje??!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gueene 2012-02-20 17:44:27
mały nie mam zamiaru mieszać nikogo z błotem a tym bardziej prob. z Jurkowa , gdyż na to nie zasługuje.Zastanów się co piszesz, nie przeklinaj,czytaj ze zrozumieniem a potem się wypowiadaj, a tak nawiasem mówiąc to ty sam należysz do tej bandy jak to nazwałeś na koniec, sądząc po tej jednej twojej wypowiedzi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
konto usunięte 2012-02-20 18:09:02
gueene jesteś taki sam jak reszta szmatławcow insynuujesz kolejne bzdury na temat proboszcza z Jurkowa , czekając aż kolejne oszołomy podejmą temat! jesli piszesz to zastanów się co piszesz! co za ludzie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
silva 2012-02-20 22:59:26
Kościół to MY, MY tworzymy te wspólnote, parafię.W Kościele odbijają się wszystkie ludzkie słabości, dlatego , że w Kościele jest człowiek. Powinniśmy dbać o tę wspólnotę ( również sprzątać kościół- czy to tak wiele?)Dostrzegamy u innych tyle ułomności a nie widzimy tego jacy jesteśmy. Prośba do księży, nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do kościoła, one na swój sposób przeżywają Mszę Św.Trudno wytłumaczyć małemu dziecku dlaczego ma,,zachować powagę,, podczas Mszy Św., ale przyjdzie taki etap, że to zrozumie. Nie wyobrażam sobie kościoła bez dzieci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
krusader 2012-12-30 16:30:59
W Dobrej nowa moda, trzeba księdza od domu do domu podwozić autem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
krusader 2012-12-30 16:32:07
jak z kolęda chodzi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
2111 2012-12-30 21:59:36
a słyszeliscie ze teraz ma zbierac przez 3 lata po 30 zł od rodziny na organy.szok
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Klaps 2012-12-30 23:30:47
A komu trzeba przeszczepic ? :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Julek 2013-01-01 23:20:43
Bardzo pouczająca lektura. Zarówno zajmują ataki tych niewiernych jak i żarliwych obrońców proboszcza, jak na katolików posługujących się głównie "łaciną".
Chwilami to mam wrażenie, że wartałoby sprawdzić IP komputera obrońców.

Ja wiem jedno, kadencja proboszcza nie powinna trwać więcej niż 10 lat i zamiennie powinno się wymieniać księży z diecezji tarnowskiej z diecezją np. zielonogórsko-gorzowską. To by sporo spraw uleczyło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
limanowianin1 2013-01-02 08:18:42
a co powiecie o parafii w Lososinie Gornej,szczegolnie chodzi mi o mlodego organiste. on to dopiero bierze za granie na pogrzebie czy slubie. 3 dniowki mojej pracy to malohttps://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
19IG 2013-01-06 13:49:43
Zróbmy sobie rachunek sumienia i powiedzmy, że to iż tak jesteśmy traktowani to jest parafian wina.Jedni podbijają stawki i płacą, a inni nie maja codo ust włoży. O tych chorych, z trudem wiążących koniec z końcem "urzędnicy pańscy" jakby z innej gliny zrobieni nie wspominaj, by nie psuć własnego wizerunku.Nie wiedząc nic o swoich parafianach i nie próbując się dowiedzieć rządzą z plebanii. A przykład własny ks.Proboszczu?!A łopaty, miotły, kosiarki, siekiery do ręki któryś by z Was do ręki nie wziął drzew na opał nie narąbał,obejścia kościoła nie wykosił, liści nie zagrabił tylko do wszystkiego chłopów ze wsi wołał?1 Zdrowiej by dla was było, tłuszczem byście nie obrastali! Żebyście święte słowa głosili to kiedy nierząd we wsi się szerzy,na wiarę żyją, alkohol umysły parafian znieczula, a wy milcząc na to przystajecie niczego dobrego wam nie wróżę.Nie ja was z tego będę rozliczać nie ja.Ale zamilczeć grzech cudzy to też przewina względem Boga?! feniks
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
kot 2013-01-06 19:23:17
Z tym,że w Lososinie Górnej wierni już zrobili z proboszczem porządek.Nawet biskup nie dał rady pomóc.Być może kolej na zmianę natępnego proboszcza .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Klaps 2013-01-10 17:42:07
W diecezji krakowskiej kadencja proboszcza trwa 5 lat ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
dasher 2013-01-10 23:06:40
Miraz ma racje! jest ich czterech, a jak trzeba cos zrobic to zaden dupy nie ruszy, pewnej soboty poszedlem po zaswiadczenie na plebanie bo potrzebowalem go dochrztu to dostalem opierdziel ze w soboty ksiadz nie przyjmuje i co by bylo gdyby na wakacje pojechal?! w dodatku teraz ten projekt organ do gosciola za jedyne 1200000zl, super po prostu, jak idziesz do slubu, placisz, chcisz dziecko, placisz, robisz pogrzeb, placis... za wszystko placisz, mnie nie stac na nowe samochody czy korytarze w marmurach.... na wszystko musze sam zarobic w przeciwienstwie do nich,to jest po prostu paranoja... dostaja wszystko do reki i caly czas malo i malo i malo...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
magbet38 2013-01-11 09:24:32
Myślę że sprawa jest głębsza niż by się wydawało. Co się tyczy księży to uważam że taka jest natura i praca każdego kapłana w każdej religii. Weźmy na przykład taką sytuację gdy ludzie nie dają datków i składek, co się wtedy dzieje: a no kościół czy meczet niszczeją a po kilku latach rozpadają się. Więc się pytam, czy ty pobożny katoliku z całym szacunkiem, chciałbyś składać modły do swojego Stwórcy klęcząc pomiędzy zalegającymi, kilkuletnimi kotami z kurzu a szczurami wyrywającymi sobie padlinę. Dwa tysiące lat chrześcijaństwa w Polsce a teraz miałoby to pójść na zmarnowanie bo ktoś jest na tyle pruderyjny że zamiast nie dawać na składkę bo nikt go do tego nie zmusza, to po kryjomu wierci dziurę w brzuchu i wywołuje burzę. Dodam jeszcze że czasy krucjat się już dawno skończyły i trzeba szukać innych środków utrzymania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
gloves 2013-01-11 10:34:59
KSIĄDZ TEŻ CZŁOWIEK NAPIĆ SIĘ MUSI NIE BYLE CO , W KARTY ZAGRAĆ NIE ZA BYLE CO, PANIENKI PRZYTULIĆ A ZA Z 5 ZŁ NIEMA CO CHYBA ŻE GORLIWĄ PARAFIANKĘ .
TERAZ DO KOŚCIOŁA TRZEBA PRZYCHODZIĆ Z KOPERTĄ NIE Z MODLITEWNIKIEM.

BYWAJCIE.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
dasher 2013-01-12 01:06:56
magbet" wedlug mnie jesli modlitwa jest szczera, to moze byc odmawiana nawet na srodku pastwiska dla bydla... i nie trzeba do tego luksusów... wkoncu Pan Jezus urodzil sie w zwyklej stajence a nie w willi z 24 karatowego zlota...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
paprotnik 2013-01-12 08:00:32
dasher w tym masz racje nie świątynia zaprowadzi nas do Boga taka wysoka i bogata z pieknymi organami lecz modlitwa nawet na środku pastwiska i to co dobre co zrobiliśmy dla drugiego człowieka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
ysza 2013-01-12 10:27:39
Obowiazku dawania na tace nie stwierdziłem w zadnej parafi w okolicy --- TOŻ TO prwada, śięto prawda i jak ks.Józef twierdzili g..o prawda
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
88maja 2013-01-18 16:29:11
jak nie ma obawiązku, jak ks. proboszcz będąc na kolędzie zdążył jedynie co to zostawić ankiete IMIENNĄ!!! w sprawie ofiary na nowe organy do kościoła, należało zdeklarować się w niej na to, iż przez 3-4 lata co miesiąc będzie się wpłacać na ten cel skromne 30 zł.... acha no i co jeszcze zdążył na kolędzie to zapytał się kto, gdzie pracuje...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
Hexe 2013-01-18 23:49:08
@88maja, owszem na kolędzie ksiądz zostawiał ankietę imienną, ale nigdzie w tej ankiecie nie jest napisane, że musisz określoną kwotę dawać. Nie chcesz, to nie dasz, Twoja sprawa, a jak będziesz chcieć, to i całą kwotę pokryjesz. Ale na ankiecie nie ma wpisanej kwoty 30 zł, które MUSISZ dawać przez 4 lata. Możesz nawet i 10 zł dawać, to jest wola Twoja i Twojego portfela.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cała prawda o parafii w Dobrej...
mall 2013-07-31 12:27:06
Ktoś tutaj prawdy nie pisze...
Nie wypił ani kropli alkoholu, a wino mszalne? :D
Poza tym każdy ma słaby punkt, o którym nie wszyscy wiedzą, a zdziwili by się.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]