18°   dziś 16°   jutro
Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan
4279

Porady

Jaki antywirus?

konto usunięte 2011-03-03 14:21:02
Najlepiej darmowy :) Który lepszy , który najlepszy, który polecacie?
Ostatnio mój komputer chodzi tak mułowato , że masakra, polećcie mi dobry antywirus
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki antywirus?
FruityBoy 2011-03-03 14:41:53
Z komercyjnych antywirusów polecam ESET NOD32. Co do darmowych to nie znam żadnego godnego polecenia, ale odradzam instalację programu Avast - mało skuteczny, spowalnia pracę komputera i wywołuje fałszywe alarmy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki antywirus?
Vitaliss 2011-03-03 14:46:16
NOD 32. Mały, lekki, niezawodny :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki antywirus?
KaKropka 2011-03-03 15:27:41
Jak darmowy to AVG bądź Avira. Używam obu i nie mam większych problemów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki antywirus?
konto usunięte 2011-03-03 15:30:15
Malwarebytes Anti-Malware (do skanowania dysku, nie pracy w tle przynajmniej jak chodzi o darmową wersję i jak wskazuje nazwa anti-malware;) ), HiJackThis (tworzy logi które można wkleić na stronce www.hijackthis.de i sprawdzić czy nie mamy czegoś podejrzanego), darmowa wersja Avasta może doskonała nie jest ale zawsze coś jak chodzi o działanie w tle, MKS i skan online, NOD 32 chyba też ok.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki antywirus?
Slawek964 2011-03-03 16:24:35
Nie używam antywira ani żadnych innych programów blokujących, tylko firewalla i nie mam od dłuższego czasu problemów z kompem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki antywirus?
AwM 2011-03-03 16:44:07
Sławek - problemów może nie masz, ale dane z Twojego komputera mogą już być w różnych miejscach.

Popieram wypowiedź KaKropka - używałem obydwu antywirusów. AVG ma jednak tendencję do pożerania większej ilości zasobów niż Avira, więc polecam ten drugi.

Aha no i skoro komputer Ci kiepsko działa, to polecam przeskanować go programem Spyware Search & Destroy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki antywirus?
KaKropka 2011-03-03 16:55:38
AVG spowalnia tylko przy pełnym skanowaniu dysków - zresztą jak chyba każdy antywirus (możesz ustawić sobie kiedy Ci odpowiada lub zupełnie wyłączyć to zadanie) Aviry używam na starszym kompie (nawet bardzo starym) i daję radę. Co jakiś czas czyszczę system narzędziami typu CCleaner lub TuneUp, czasem przeskanuję PandaOnline i jak już pisałem wyżej - większych problemów nie mam. Najważniejsze to uważać gdzie się wchodzi, w co klika i co otwiera ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]