19°   dziś 19°   jutro
Sobota, 21 września Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec
1994

Tematy archiwalne

Synagoga w Limanowej

oskarczan 2010-03-20 17:00:53
Słyszeliście o planowanym stworzeniu Synagogi w Limanowej? Podobno ma powstać na terenach rafinerii w sowlinach. Osobiście nie podoba mi się ten pomysł , wystarczy , że mamy cmentarz żydowski , nie chce żydów w limanowej , pewnie będzie z nimi tak jak z cyganami.Piszcie co o tym myślicie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
AwM 2010-03-20 17:04:01
Ciekawe. Roznosiły się ostatnio jakieś plotki, ale nie dowierzałem. Będzie to jakaś odskocznia od masowego budowania kościołów w powiecie (Słopnice), jednak obawiam się walk na tle wyznaniowym. Jak wiadomo żydzi zabili Jezusa. Już słyszę te pełne zawiści kazania w kościele.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
noti 2010-03-20 17:21:52
a ja popieram budowę synagogi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
konto usunięte 2010-03-20 17:54:48
To jaka liczba żydów jest w powiecie limanowski,że planują taką budowę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
bocian 2010-03-20 18:02:17
sierociniec robią z Limanowej już mamy Romów ,aż tu wiadomość to będą bić głowami po murze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
konto usunięte 2010-03-20 18:24:22
Mam nadzieję ze do tego nie dojdzie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
lykantrop 2010-03-20 18:52:35
Dla kogo ta synagoga? Niech się ujawnią! A sprubujcie zbudować kościół w Izraelu bądź w krajach arabskich? Wiadomo jaka będzie reakcja! Dość kopania nas po dupie powiedzmy wkońcu NIE! Jesteśmy u siebie i to nas przedewszystkim trzeba szanowąć. Dochodzi do tego,że mniejszości są lepiej traktowane niż większość. Są równi i równiejsi! To kurwa jak z tą demokracją?!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
aviator 2010-03-20 19:08:58
Demokracja - rządy Ludu. Pora żeby w Limanowej Lud wziął ,,władze" w swoje ręce !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
gruszka 2010-03-20 21:14:29
A może Żydzi dadzą radę Cyganom? :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
konto usunięte 2010-03-20 22:01:41
Niech wubuduja MECZETY, KOSCIOŁY PRAWOSŁAWNE ciekawe, kto bedzie im tam chodził jak przeciez w Limanowej nie ma żydów,wiec po co komu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
adzik 2010-03-20 22:16:00
Ale z was chrześcijanie. Przecież chrześcijaństwo ma swoje korzenie właśnie w judaizmie. Chrystus też był Żydem. Oni, w porównaniu z Romami, są naprawdę niegroźni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
przemoXD 2010-03-20 22:35:45
Wszyscy jesteście żałośni... przecież to prowokacja ze strony oskarczana ;] naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak śladowe ilości żydów są w limanowej? może Wy nie pamiętacie, ale Wasi dziadkowie pamiętają jak w Limanowej na terenie obok obecnej szkoły nr1 było getto...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
AwM 2010-03-20 22:44:22
Prowokacja? Ciężko mi w to uwierzyć, zwłaszcza że od kilku osób to już słyszałem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
renka010 2010-03-21 07:51:11
Ha Ha !!!ale wiadomośc na pierwszy dzień wiosny - super humor mi się poprawił bo żeczywiście nius dobry jeśli by to przyjąć za prowokację.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
przemoXD 2010-03-21 09:48:50
AwM, uważasz, że w Słopnicach sa masowo budowane kościoły? Inne gminy tez by chciały, tylko nie potrafią się zorganizować... porównaj np. tempo budowania kościoła w słopnicach a w mordarce. Kościół w słopnicach to bardzo ładny obiekt architektoniczny, więc mimo, iż zapewne nie będę do niego chodził osobiście podoba mi się inicjatywa wybudowania go. (obecny był niedawno całościowo remontowany, ale ma już... chyba 400 lat?). A co do synagogi... tak wybudują, jak to śpiewał Skiba "Synagoga dla pieroga" :) pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
AwM 2010-03-21 10:08:54
Kościołów tyle, a ludzie bezdomni zamarzają przy piecach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
ella 2010-03-21 15:30:27
Ksenofobia aż z Was kipi. Opamiętajcie się, opieracie się na stereotypach, bo założę się ,że większość z was nie zna osobiście żadnego Żyda, a już na pewno nie doznaliście osobiście krzywdy od osób tej nacji.Ale to nienawiść przekazywana w naszym narodzie z mlekiem matki.Pomyślcie jakie to krzywdzące, a jak piszą i Polakach za granicą. Czy obraz złodzieja, pijaka i cwaniaka to Wasza charakterystyka? Tacy jesteście? Może jest tak, że My zazdrościmy Żydom tego, że potrafią się wspierać, dbają o swoją historię i tożsamość,a w naszym kraju historia jest przekłamywana i nie potrafimy sobie z tym poradzić. Zawiść to nasze drugie imię. Może pora spojrzeć na siebie i spróbować powalczyć z tymi wadami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
aviator 2010-03-21 17:28:41
Wiesz ela, zastanów się zanim coś napiszesz! W krajach arabskich zwalcza się i morduje chrześcijan, żydzi nas nie tolerują! To nie ksenofobia tylko solidarność ze współwyznawcami. Popatrz co się dzieje we Francji...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
konto usunięte 2010-03-21 22:08:11
Bardzo się ciesze że nie mieszkam w tym małym zapyziałym miasteczku-Limanowa, banda alkocholików,nierobów, turbo-pseudo-katolików, emerytów, starych bab-wypatrujących swych ofiar w oknach na obdartych osiedlach, synagoga czemu nie? Zydów porównujecie do cyganów(Romów) BURAKI Z WAS I TYLE
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
konto usunięte 2010-03-22 08:10:11
Ella to może kłaniaj się żydom w pas i całuj ich po dupie skoro tak ich uwielbiasz???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
konto usunięte 2010-03-22 08:35:50
Nie mam nic przeciwko takiej budowie.Chociaż nie wiem kto miałby uczęszczać do tejże synagogi?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
loleklima 2010-03-22 09:13:44
a mi w limanowej brakuje burdelu...... może postawią w strefie ekonomicznej?????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
HiKrush 2010-03-22 09:20:56
Burdel to my mamy na ulicach po sobocie;D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
aviator 2010-03-22 09:34:08
ogi, nie musisz nas obrażać. Skoro nie mieszkasz w Limanowej a uważasz, że ,,synagagoga czemu nie? " to zaproponuj aby w miejscu Twojego zamieszkania powstała.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
ella 2010-03-22 09:45:09
Aviator, o jakiej wierze mówisz, bo chyba nie o katolickiej. U nas nie ma nienawiści, za to jest szacunek, miłosierdzie i przebaczenie. Ale wygląda na to,że tylko w Biblii. A Tobie Betty4 powiem, że szanuję Żydów, bo nie mam powodu do nienawiści. Tylko dziwi mnie,że tyle osób pracuje w Niemczech, wiele pań opiekuje się tam starszymi osobami (może kiedyś to byli naziści)i ich pieniądze są dobre, kłaniają się im w pas za kilka euro.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
ella 2010-03-22 09:50:59
Aviator, o jakiej wierze mówisz, bo chyba nie o katolickiej. U nas nie ma nienawiści, za to jest szacunek, miłosierdzie i przebaczenie. Ale wygląda na to,że tylko w Biblii. A Tobie Betty4 powiem, że szanuję Żydów, bo nie mam powodu do nienawiści. Tylko dziwi mnie,że tyle osób pracuje w Niemczech, wiele pań opiekuje się tam starszymi osobami (może kiedyś to byli naziści)i ich pieniądze są dobre, kłaniają się im w pas za kilka euro.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
skorpion 2010-03-22 10:45:49
żydzi-fajnie tańcują!!!będzie git...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
konto usunięte 2010-03-22 11:37:56
"ogi, nie musisz nas obrażać. Skoro nie mieszkasz w Limanowej a uważasz, że ,,synagagoga czemu nie? " to zaproponuj aby w miejscu Twojego zamieszkania powstała." ? :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
atosek 2010-03-22 12:03:28
Uważam że ten pomysł jest skrajnie zły a osoba go promująca nie ma chyba ważniejszych pomysłów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
adzik 2010-03-22 17:11:47
Ja też nic nie mam przeciwko Żydom. Tylko faktycznie Limanowa jest zbyt małym miastem, żeby było tu ich tylu, by im synagogę budować. Do Żydów nie mam nic, co nie oznacza, że trzeba im się od razu w pas kłaniać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Synagoga w Limanowej
kalejdoskop 2010-03-24 18:33:46
spoko to będzie alternatywa dla kościoła:))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na [email protected]