Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Wychowanek Turbacza zagrał w Ekstraklasie, w derbach: Cracovia - Wisła Kraków.

Opublikowano 04.12.2020 20:11:00 Zaktualizowano 05.12.2020 17:58:26 jaca
0 2593

Dzisiaj odbyły się ekstraklasowe derby Krakowa: Cracovia -Wisła. Na ławce rezerwowych Białej Gwiazdy znalazł się wychowanek Turbacza Mszana Dolna, Konrad Gruszkowski. W drugiej połowie pojawił się na boisku. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Wisłę po raz pierwszy prowadził trener Peter Hyballa, który zastąpił Artura Skowronka. Gruszkowski wszedł na boisko w 67 minucie, gdy jego zespół, od 61 minuty prowadził 1-0 (gol z rzutu karnego F. Brown). Strzelec gola w 67 minucie otrzymał czerwoną kartkę i Wisła musiała grać w dziesiątkę. W 85 minucie do wyrównania doprowadził Van Amersfoort.

Konrad Gruszkowski jest wychowankiem Turbacza Mszana Dolna. Następnie dołączył do krakowskiej akademii piłkarskiej AS Progres. Tam zaprezentował się bardzo dobrze i dwa lata temu przeszedł do juniorów Wisły Kraków, podpisując dwuletnią umowę z możliwością jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon. Występował w Centralnej Lidze Juniorów. Jego sporym atutem jest uniwersalność, bardzo dobrze radzi sobie zarówno w defensywie,  jak i w ofensywie. Rok temu był testowany w Hutniku Kraków, ale ostatecznie został wypożyczony do Motoru Lublin, z którym wywalczył awans do II ligi.

Włączony do kadry Wisły Kraków na sezon 2020/2021. W połowie października 19-letni Konrad Gruszkowski zadebiutował w Ekstraklasie.