20°   dziś 21°   jutro
Sobota, 21 września Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

„Baksy” z Pucharem Wójta Gminy Słopnice

Opublikowano 23.07.2013 10:28:36 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:30 jaca

Drużyna o nazwie „Baksy” zwyciężyła w turniej o Puchar Wójta Gminy Słopnice. Zawody rozegrane zostały w minioną sobotę 20 na boisku KS Sokół Słopnice. Podobnie jak w ubiegłym roku w turnieju udział wzięły gościnnie dwie drużyny z Chlebnic (Słowacja) – gminy współpracującej z Gminą Słopnice.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn: . Znajomi Sędziego; Galaktikos; Banda Świrów; Wioleczka Team; Mistrzowie Gały; Bad Boys; Orły; StartOfEnd; Mongolscy przemytnicy rzeżuchy; Tęczowy Team; Baksy; FC Hehehe; Chlebnice.

Do ćwierćfinałów awansowały:

FC Hehehe – Bad Boys 1:9

Baksy – Wioleczka 4-2

Chlebnice – Galaktikos 1-0

Znajomi Sędziego – Orły 6-0

Najwięcej emocji przyniósł mecz Baksów z Wioleczką, gdyż do przerwy było 0-2. Jednak po przerwie zawodnicy Baksów wzięli się do roboty, przechylając ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę zwyciężając 4-2. Wyrównany był również pojedynek Chlebnic z Galaktikos, gdzie wszystko wskazywało na wyłonienie zwycięzcy w konkursie rzutów karnych. Tymczasem tuż przed końcem spotkania po niefortunnym kiksie obrońcy drużyny ze Słopnic, to Słowacy mogli cieszyć się z awansu do półfinału.

Półfinały:

Bad Boys – Znajomi Sędziego 0-2

Baksy – Chlebnice 3-1

Mecze półfinałowe były wyrównane, a największym zainteresowaniem cieszył się mecz Bad Boys czyli zwycięzców halowej edycji pucharu Wójta, z ekipą Znajomych Sędziego czyli ubiegłorocznymi zwycięzcami edycji letniej turnieju. Po ciekawych spotkaniach i zaciętej rywalizacji do ostatniego gwizdka to Znajomi Sędziego oraz Baksy mogli cieszyć się z awansu do finału. W meczu o trzecie miejsce Bad Boys zdecydowanie pokonał drużynę z Chlebnic 7-1. Natomiast w finale lepsi okazali się przeżywający renesans formy zawodnicy Baksów, pokonując 2-0 po bramkach Adama Marcisza i Dominika Kęski zespół Znajomych Sędziego.

Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta w piłce nożnej połączony był z imprezą Sound Music Festival podczas, której m.in. Wójt Gminy Słopnice – Adam Sołtys wręczył zwycięskim drużynom puchary, pamiątkowe medale i nagrody.
Najlepszy strzelec turniejuPaweł Grucel (Bad Boys)
Najlepszy zawodnik turniejuSzczepan Goliński (Znajomi Sędziego)