Dramat juniorów Limanovii
MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH: W ostatnim meczu sezonu Limanovia przegrała niezwykle ważny mecz u siebie z Dalinem Myślenice. Po bardzo słabej wiośnie zespół zajął 11 miejsce. Czy to oznacza spadek? Pozostaje w niepewności czekać na decyzję władz piłkarskich.
Porażka z Dalinem Myślenice 2-4, przy jednoczesnym zwycięstwie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza z Górnikiem Wieliczka 1-0, oznacza zepchnięcie Limanovii na 11 miejsce. Podopieczni Mirosława Smolenia drżą teraz o utrzymanie. Uratować może ich planowana reorganizacja rozgrywek, z niecierpliwością będą czekać na decyzję Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Dalin przyjechał do Limanowej w dziesięcioosobowym składzie. Wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.
- Prowadzenie objęli goście, ale jeszcze przed przerwą odpowiedzieliśmy dwoma golami Kożucha i Wójtowicza – relacjonuje Mirosław Smoleń, trener juniorów Limanovii. – W przerwie zwracaliśmy uwagę na konieczność koncentracji do ostatnich minut. Prowadziliśmy, rywale grali w dziesięciu i wydawało się, że powinniśmy szybko przypieczętować nasze zwycięstwo. Niestety przebieg drugiej połowy był dla nas dramatyczny. Zabrakło koncentracji, o którą tak apelowałem. Rywale wyrównali po prostym błędzie jednego z naszych zawodników. Zaledwie minutę później było już 3-2 dla Dalinu. Potem nie potrafiliśmy wykorzystać rzutu karnego (Mateusz Król). W całym meczu piłka kilka razy po naszych strzałach trafiała w słupek lub poprzeczkę. Czwartego gola Dalin strzelił po szybkiej kontrze. Nie chcę tu mówić o braku szczęścia, bo to byłoby duże uproszczenie. Na pewno nie można naszemu zespołowi odmówić chęci do walki i ambicji. Wszyscy byliśmy załamani po dzisiejszej porażce. Spotkanie kosztowało nas dużo sił, ale wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego, że zawiedliśmy. Nie chcę na gorąco mówić o przyczynach słabej postawy na wiosnę, na analizę przyjdzie jeszcze czas.
| 1 | Hutnik Nowa Huta | 26 | 61 | 99-20 |
| 2 | Sandecja Nowy Sącz | 26 | 57 | 65-33 |
| 3 | Garbarnia Kraków | 26 | 55 | 72-22 |
| 4 | MKS SMS Kraków | 26 | 43 | 54-33 |
| 5 | Unia Tarnów | 26 | 42 | 52-34 |
| 6 | Puszcza Niepołomice | 26 | 38 | 46-41 |
| 7 | Dalin Myślenice | 26 | 38 | 54-67 |
| 8 | Krakus Nowa Huta | 26 | 36 | 60-54 |
| 9 | Dunajec Nowy Sącz | 26 | 36 | 38-55 |
| 10 | Termalica Bruk-Bet Nieciecza | 26 | 34 | 39-52 |
| 11 | Limanovia Limanowa | 26 | 32 | 55-50 |
| 12 | Soła Oświęcim | 26 | 31 | 66-75 |
| 13 | Górnik Wieliczka | 26 | 15 | 18-94 |
| 14 | Glinik Gorlice | 26 | 5 | 13-101 |
Może Cię zaciekawić
Już jutro nad Gdańskiem, Warszawą i Krakowem będzie można zobaczyć myśliwce F-35 (znane godziny przelotu)
Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, pierwszym miastem, nad którym odbędzie się przelot samolotów F-35, będzie Gdańsk - około godz...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcejPo intensywnych opadach przekroczone stany ostrzegawcze
Jak wynika z danych IMGW, w ciągu minionej doby w Zakopanem spadło niemal 56 litrów wody na metr kwadratowy. Na Hali Gąsienicowej oraz na Kasprowy...
Czytaj więcejUwaga na toksyczne gąsienice! Krakowski Sanepid ostrzega przed korowódką dębówką
Korowódka dębówka (z pozoru przypominająca zwykłą, włochatą gąsienicę o długości ok. 3 cm) może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowi...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Przy rejestracji używanego auta nie trzeba już pokazywać tablic w urzędzie
Szef resortu infrastruktury poinformował we wpisie na platformie X, że oświadczenie, które trzeba będzie złożyć w urzędzie, musi zawierać in...
Czytaj więcejUruchomiono odcinkowy pomiar prędkości na DK28
Oficjalne komunikaty brzmią dumnie, ale dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego regionu oznaczają jedno: zero tolerancji dla pośpiechu. Nowy syst...
Czytaj więcejZasłabł na szlaku. GOPR ostrzega: wędrówka „na kacu” i z chorym sercem to igranie ze śmiercią
Wypadki w górach i na lokalnych szlakach często są wynikiem nagłego załamania pogody lub nieszczęśliwego potknięcia. W tym przypadku zawinił ...
Czytaj więcejCały ruch tranzytowy z Zakopianki zostanie skierowany przez Mszanę Dolną i DK28
Decyzja drogowców o tymczasowym zamknięciu dwukilometrowego tunelu S7 wymusiła wyznaczenie objazdów. Objazd poprowadzono bezpośrednio przez DW968...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (13)
Byłem z tą drużyną przez ponad tydzień w Warszawie na obozie zimowym i miałem możliwość jakby od 'kuchni' poznać - jak ta drużyna funkcjonuje, a także zobaczyć 'warsztat' trenera, poznać zawodników i powiem szczerze: jestem pod ogromnym wrażeniem.
To zaangażowanie głównego sponsora oraz ludzi wokół drużyny, zawodników, ta atmosfera, która stworzyła pewną... 'chemię' między trenerem i zawodnikami, a także drużyną i działaczami... to było widać i wewnątrz drużyny i na zewnątrz również. Ostatni mecz może przegrany, ale serce było do walki, do ostatniej minuty meczu, dziękuję Panowie. Taki jest sport i już.
Powiem to jasno i stanowczo:
Wreszcie widzę DOBRY KLIMAT do działania przy tym klubie: MKS Limanovia, dzięki młodym ludziom, związanym z tym klubem, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Panowie, dobry kurs obrany na przyszłość i na dalszy rozwój, tak trzymać i doprowadzić jak najszybciej do sformalizowania i spersonalizowania tych zmian, które mają nastąpić.
Jeśli Pan Szubryt będzie razem z tym nowym Zarządem... Zarządem, który tak bardzo 'czuje' piłkę nożną, że RAZEM STWORZYLI już w tym momencie naprawdę dobry klimat - tu nie tylko chodzi tylko o sport dorosły, ale i młodzieżowy, dziecięcy... w tym obszarze będzie coraz lepiej, jeszcze kilka lat... dobry kurs na dobre zmiany.
chyba ze ten sparing przegrany 17-1 im psychike rozwalił
Nie zdajecie sobie sprawy ile to wszystko kosztuje zdrowia tych ludzi. a niektórzy trują tu bez opamiętania. I ileż można wytrzymać to wieczne ględzenie i marudzenie?
To nie jest moja drużna, ale będę ją bronił, bo ją dobrze poznałem i wiem ile nakładu sił, zdrowia i finansów cały sezon i przygotowania do niego kosztowały, aby utrzymać się w tej wysokiej lidze.
Podsumowując krótko: jest utrzymanie. Zatem przestańcie marudzić. Nie macie za grosz szacunku do ludzi, którzy robią coś dobrego dla tego miasta. /Dziękuję bardzo z mojej strony/
Drodzy Państwo, spróbujcie swoich sił i zejdźcie z tej 'loży szyderców'. Jest teraz odpowiedni klimat do działania w tym klubie, więc się przyłączcie.
A co do utrzymania to zdaje się, że powinno się to rozstrzygnąć po barażu o CLJ Hutnik-Stal Rzeszów (wg tabeli). Więc dopiero za dwa tygodnie będzie można oceniać czy się sportowo utrzymali. A jeśli chodzi o reorganizację to już inna para korkotrampek.
Tusik piszesz:
'Nie zdajecie sobie sprawy ile to wszystko kosztuje zdrowia tych ludzi. a niektórzy trują tu bez opamiętania. I ileż można wytrzymać to wieczne ględzenie i marudzenie?'
Skoro tak dużo zdrowia ich to kosztuje to może nich idą do korpo jakiegoś albo sprzątać czy coś. To nie jest argument. Jeśli ktoś decyduje się na taką pracę to musi się liczyć z konsekwencjami. A pracy jako trener raczej nie dostaje się przypadkowo z urzędu pracy. Jest to niejako praca 'publiczna' więc trzeba się liczyć z tym, że ludzie będą ją oceniać. I to ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia. A narodową cechą Polaków jest wieczne narzekanie.
'aby utrzymać się w tej wysokiej lidze'
Wychodzi na to, że wśród seniorów Limanovia jest 7. drużyną w małopolsce (wg zajętych miejsc w ligach). Więc taką granicą przyzwoitości jest posiadanie drużyny juniorów wśród 16 (14 MLJS + 2 CLJ) najlepszych drużyn młodzieżowych.
Bardzo mi szkoda trenera Mirka, że podjął decyzję o odejściu. Oceniam go bardzo wysoko i dlatego mam nadzieję, że jest to chwilowa decyzja, podyktowana 'zmęczeniem materiału'. Chociaż jest on młodym trenerem, to ma 'papiery' na trenera. Pozdrawiam.