16°   dziś 12°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Dziadzio w roli głównej. Limanovia umacnia się na pozycji lidera.

Opublikowano 12.05.2013 16:46:35 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:12 jaca

Lider III ligi wykorzystał swoją szansę i powiększył przewagę nad rywalami. Drugi w tabeli Granat (ma o jeden mecz rozegrany więcej) traci do Limanovii pięć punktów. Dzisiaj podopieczni Dariusza Sieklińskiego pewnie pokonali Czarnych Połaniec.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – CZARNI POŁANIEC 4 : 1 (2 : 0)

1:0 Dziadzio 5, 2:0 Dziadzio 26, 3:0 Dziadzio 50, 3:1 Mazurkiewicz 53, 4:1 Serafin 61.

Sędzia główny: Konrad Kolak (Nowy Sącz). Żółte kartki: Zawadzki, A. Skiba, Pietras. Widzów 300.

LIMANOVIA: Sotnicki – Ślęczka, Kulewicz, Garzeł, Basta – Serafin (67 Majcher), Zawadzki (46 Pietras), A. Skiba, Mizia (54 Kępa) – Cebula, Dziadzio (73 Mężyk).

CZARNI: Brzostowicz – Kosatka (70 Dyl), Jasiński, Witek, Sobierajski – Kołodziej, Mikoda, D. Skiba, Kabata – Mazurkiewicz, Kamiński.

Przebieg pierwszej połowy:

5 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Znakomity początek w wykonaniu gospodarzy. Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Czarnych. Błąd defensywy gości wykorzystał Dziadzio, który celną główką pokonał Brzostowicza.

8 minuta – Czarni szybko odpowiedzieli groźną akcją, ale strzał Mazurkiewicza poszybował nad bramką.

9 minuta – ponownie w natarciu Limanovia, ale Mizia z 11 metrów trafił wprost w bramkarza Czarnych.

10 minuta – Bardzo dynamiczny początek spotkania. Tym razem Cebula przejął piłkę od obrońców gości i oddał strzał, który bez problemów złapał Brzostowicz.

20 minuta – Czarni nie zamierzali ułatwiać zadania gospodarzom i przeprowadzali groźne kontry. W sytuacji sam na sam z Sotnickim znalazł się Kołodziej, ale posłał piłkę obok bramki.

26 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Dziadzio po raz drugi pokonał Brzostowicza. Z lewej strony strzał oddał Serafin. Bramkarz gości odbił piłkę, ale wobec dobitki z 16 metrów był już bez szans.

28 minuta – Dziadzio mógł mieć na koncie klasycznego hat-tricka. Oddał piękny strzał z 20 metrów, ale piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wyszła w pole.

41 minuta – Czarni mieli okazję na kontaktowego gola. Mocny strzał oddał Mazurkiewicz, jednak Sotnicki pewnie interweniował.

43 minuta – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i główce Kulewicza, piłka ląduje w dłoniach bramkarza gości.

Pierwsza połowa przebiegała w szybkim tempie i stała na dobrym poziomie. Czarni mimo straty dwóch goli, w kilku sytuacjach pokazali się z bardzo dobrej strony na boisku lidera.

Przebieg drugiej połowy:

50 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Witek sfaulował w polu karnym Bastę i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Egzekutorem jedenastki był Dziadzio. Brzostowicz obronił jego strzał, ale dobitka była już celna i napastnik Limanovii skompletował hat-tricka.

53 minuta – GOL DLA CZARNYCH. Goście bardzo szybko odpowiedzieli celnym trafieniem. Mazurkiewicz uderzył zza pola karnego i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki.

57 minuta – Serafin zmarnował dobrą okazję po precyzyjnym podaniu Kępy.

60 minuta – Kolejna szybka akcja Kępy. Tym razem w znakomitej okazji po jego podaniu znalazł się Dziadzio, ale napastnik gospodarzy minął się z piłką.

61 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Gospodarze po stracie gola zareagowali mocnymi atakami, które przyniosły wreszcie bramkowy efekt. Skiba podał do Serafina, a ten minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.

64 minuta – Sotnicki obronił groźny strzał Kołodzieja.

75 minuta – lekkie rozluźnienie w defensywie gospodarzy i goście mieli kolejną okazję na gola. Sotnickiego starał się zaskoczyć Mazurkiewicz, ale jego strzał nie sprawił większych problemów bramkarzowi lidera III ligi.

79 minuta – po wejściu na boisko w kilku sytuacjach z dobrej strony pokazał się Mężyk. Po precyzyjnym podaniu od Cebuli uderzył minimalnie niecelnie.

90 minuta – okazja dla Czarnych na zmniejszenie rozmiarów porażki. Kamiński w dobrej sytuacji posłał piłkę wprost w bramkarza Limanovii.

więcej informacji na temat klubu: limanovia.net