11°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Kolejne zwycięstwo Limanovii w Małopolskiej Lidze

Opublikowano 10.09.2015 07:22:34 Zaktualizowano 04.09.2018 14:07:15 jaca

Małopolska Liga Juniorów Starszych. Wczoraj odbyła się piąta kolejka. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Limanovia Elekrical MOS PL Limanowa.

Tym razem podopieczni Łukasza Bukowca pokonali Wolanię Wola Rzędzińska 3-1 (2-0). Bramki dla gospodarzy zdobywali: Marcin Kurek, Adam Jasiński, Dominik Wojtas. Limanovia wystąpiła w składzie: Pietrzak, Mysza (Maciej Śliwa), Śmierciak, Opyd, Bartosz, Mateusz Śliwa, Wójtowicz (Plata), Kurek, Czaja (Wojtas), Jasiński.

Opis meczu (źródło oficjalna strona juniorów Limanovii):

Pierwsza połowa przebiegła w głównej mierze, pod nasze dyktando. Bramkę na 1:0 zdobył Marcin Kurek, po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik popisał się świetną asystą, zagrywając prostopadłą piłkę do wybiegającego Adama Jasińskiego i było 2:0. W pierwszej części meczu mieliśmy jeszcze kilka znakomitych okazji aby zdobyć bramkę i przesądzić losy spotkania. Niestety znów zawiodła skuteczność. W drugiej połowie nasz zespół dał się zepchnąć do obrony co przyniosło bramką kontaktową dla gości. Przy stanie 2:1 pojedynek sam na sam wygrał nasz bramkarz Rafał Pietrzak. Po okresie frontalnych ataków drużyny Wolani, nasi zawodnicy znowu zaczęli grać mądrze piłką, czego efektem była bramka zdobyta przez Dominika Wojtasa. Dużą zasługę przy tej bramce miał Adam Jasiński wykładając koledze piłkę jak na przysłowiowej tacy.

Komentarz trenera: 'Na słowa uznania zasługuje cały zespół. Widać już wśród chłopaków trudy grania co trzy dni. Kluczową rolę odgrywa tu szeroka, wyrównana kadra którą dysponujemy. Z takim zaangażowaniem możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość'.

1 Sandecja Nowy Sącz 5 13 21-2
2 AS Progres Kraków 5 13 18-4
3 Garbarnia Kraków 5 12 17-5
4 MKS Trzebinia-Siersza 5 12 14-5
5 Soła Oświęcim 5 9 6-4
6 Dunajec Nowy Sącz 5 9 6-14
7 Limanovia Limanowa 5 8 13-9
8 Wolania Wola Rzędzińska 5 7 14-12