Opublikowano 25.03.2012 15:54:16 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:39

III liga piłki nożnej. Limanovia nie zdołała zdobyć kompletu punktów z Granatem.

GRANAT SKARŻYSKO-KAMIENNA – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 1-1 (0-1)

0-1 Fałowski 37 (rzut karny), 1-1 Kołodziejczyk 47.

Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce) Żółte kartki: Majcherczyk, Grunt – Pyskaty, Kulewicz. Widzów 300.

Granat: Majcherczyk – Chrzanowski, Grunt, Basong, Łatkowski – Strzębski, Prus-Niewiadomski, Ryński (89 Rzeszowski), Kołodziejczyk (84 Imiela) – Taler, Fryc (82 Gajos).

Limanovia: Pyskaty – Słaby, Kulewicz, Garzeł, Podstolak – Basta, Banaszkiewicz (67 Wańczyk), Skiba, Dziadzio - Kiwacki, Fałowski (73 Gadzina).

Przebieg I połowy:

9 minuta – strzał Skiby z rzutu wolnego z trudem obronił Majcherczyk.

20 minuta – szybką akcję lewą stroną przeprowadził Dziadzio. Podał na 5 metr, ale w ostatniej chwili napastników Limanovii wyprzedzili obrońcy gospodarzy.

22 minuta – ponownie z około 17 metrów groźnie uderzył Skiba. Bramkarz rywali wybija jednak piłkę na rzut rożny.

27 minuta – Granat przeprowadził pierwszą groźną akcję. Fryc uderzył zza pola karnego, ale Pyskaty zdołał odbić futbolówkę.

30 minuta – prosta strata piłki przez Kiwackiego mogła Limanovię sporo kosztować. Zawodnik gospodarzy uderzył jednak minimalnie obok słupka.

32 minuta – ponownie w ataku Granat. Chrzanowski podał do Fryca, a ten w dogodnej sytuacji uderzył w sam środek bramki i Pyskaty nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

33 minuta – wreszcie groźnie odpowiedziała Limanovia. Dziadzio strzelał z woleja, ale minimalnie niecelnie.

37 minuta – GOL DLA LIMANOVII. W polu karnym Majcherczyk faulował Fałowskiego, a po chwili sam poszkodowany wykorzystał rzut karny.

45 minuta – Fałowski miał szansę na drugiego gola. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Napastnik Limanovii uderzył minimalnie nad poprzeczką.

W pierwszej połowie Limanovia posiadała przewagę. Gospodarze skupili się przede wszystkim na grze defensywnej, ale są groźni z kontrataku.

Przebieg II połowy:

47 minuta – 1-1 - faul Banaszkiewicza około 30 metrów od bramki Limanovii. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Kołodziejczyk i zasłonięty Pyskaty przepuścił piłkę do siatki.

50 minuta – gospodarze poszli za ciosem i Limanovia jest w poważnych opałach. Bramkarz Limanovii obronił piłkę, która po rykoszecie zmierzała tuż pod poprzeczkę.

52 minuta – po błędzie Kulewicza w stuprocentowej sytuacji niecelnie uderzył Fryc. Podopieczni Mariana Tajdusia mogli mówić o sporym szczęściu.

55 minuta – po dośrodkowaniu Łatkowskiego znowu minimalnie pudłuje Fryc.

58 minuta – problemy Limanovii w defensywie trwają nadal. Kolejny raz dogodnej okazji nie wykorzystał Fryc.

70 minuta – wreszcie przebudziła się drużyna gości. Strzał Basty z 20 metrów obronił Majcherczyk.

77 minuta – końcówka wyraźnie należy do Limanovii. Po podaniu Podstolaka piłkę nieczysto uderzył Gadzina.

90 minuta – na bramkę niecelnie strzelał Skiba, a zamykający akcję Dziadzio był minimalnie spóźniony.

Bramka stracona na początku drugiej połowy wyraźnie podcięła skrzydła Limanovii. Goście zbyt długo nie mogli się otrząsnąć po wyrównującym golu. Dopiero w końcówce spotkania znowu zaatakowali.