Opublikowano 03.09.2016 18:12:21 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:09 jaca

IV LIGA, GRUPA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 5 kolejka: Limanovia pokonała u siebie dotychczasowego lidera rozgrywek.

LIMANOVIA LIMANOWA – LUBAŃ MANIOWY 3 : 1 (1 : 0)

1:0 Kaczor 33, 2:0 Wsół 55, 2:1 Basisty 80, 3:1 Piwowarczyk 90(+3).

Sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów). Widzów: 500.

LIMANOVIA: Bieda – Mąka, Wierzycki, Ruchałowski (46 Kandel), Lichota - Wsół (80 M. Czaja), Piwowarczyk, K. Kurczab, Kaczor – Kożuch (46 G. Mus), Kurek.

LUBAŃ: Śwerad – D. Firek, M. Firek, Górecki, Kasica – Kołodziej, Kurnyta (65 Karkula), Migacz, Nowak – Zagata (60 Ziemianek), Noworolnik (53 Basisty).

W minioną środę Limanovia pokonała na wyjeździe ówczesnego lidera Barciczankę Barcice (3-1). Dzisiaj walczyła u siebie z zespołem, który zajmował pierwsze miejsce po czterech kolejarkach.

W pierwszej połowie przewagę posiadała Limanovia, która miała dużą przewagę w posiadaniu piłki. W 15 minucie gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia po strzale K. Kurczaba, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później po uderzeniu Piwowarczyka futbolówka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Wreszcie w 33 minucie piłka wpadła do siatki. Po akcji prawą stroną boiska i podaniu od Kurka, celnie z kilku metrów uderzył Kaczor. Do końca pierwszej połowy Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku.

Po zmianie stron wszystko zaczęło się zgodnie z planem i już 55 minucie było 2-0. Efektownym rajdem popisał się Piwowarczyk, po jego dośrodkowaniu groźnie główkował G. Mus. Bramkarz gości zdołał odbić jego strzał, ale wobec dobitki Wsoła był bezradny. Niespodziewanie po drugim golu w poczynaniach Limanovii wkradło się zbyt duże rozluźnienie i goście przeprowadzili kilka bardzo groźnych kontrataków. Lubań nie potrafił wykorzystać jednak znakomitych okazji na strzelenie gola. Gospodarze skarceni zostali dopiero w 80 minucie, gdy kontaktową bramkę strzelił Basisty. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, bo Lubań ambitnie dążył do wyrównania. Dopiero w doliczonym czasie gry Limanovia zadała decydujący cios. Wówczas szybki kontratak po podaniu Kurka w idealnej sytuacji wykończył Piwowarczyk.

1. Barciczanka Barcice 5 12 4 0 1 12-5
2. Limanovia Limanowa 5 11 3 2 0 14-5
3. Lubań Maniowy 5 9 3 0 2 14-7
4. GKS Drwinia 4 8 2 2 0 7-4
5. Tarnovia Tarnów 5 8 2 2 1 6-4
6. Sokół Borzęcin Górny 5 8 2 2 1 9-9
7. Poprad Muszyna 5 7 2 1 2 8-10
8. Watra Białka Tatrzańska 5 7 2 1 2 8-8