Limanovia kotynuuje zwycięską passę

Opublikowano 13.10.2018 14:54:00 Zaktualizowano 14.10.2018 17:39:39 jaca

IV liga, grupa Małopolska-wschód, 11 kolejka. Prowadząca w tabeli Limanovia pokonała na wyjeździe Okocimski Brzesko.

OKOCIMSKI BRZESKO - LIMANOVIA LIMANOWA 1:2 (0:1)

0:1 Matlęga 17, 1:1 gol dla gospodarzy z rzutu karnego w 70 minucie, 1:2 K. Filipek 83.

W 90 minucie czerwoną kartkę otrzymał Witek (Limanovia).

Limanovia: Bomba - Witek, Orłowski (12 K. Filipek), Nowak, K. Mus - K. Kurczab, Krzyżak, Jacak, Matlęga (78 P. Filipek) - Lampart, Gadzina (60 Żurek).

Limanovia w pierwszej połowie posiadała wyraźną przewagę, ale wykorzystała tylko jedną okazję. Po podaniu K. Filipka gola zdobył Matlęga. Po zmianie stron wydawało się, że goście kontrolują wydarzenia na boisku, ale chwila nieuwagi diametralnie zmieniła obraz gry. W polu karnym upadając Nowak dotknął piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Drużyna z Brzeska nie zmarnowała okazji i doprowadziła do wyrównania. Chwilę później Bomba w efektowny sposób obronił groźny strzał zawodnika gospodarzy. Ostatnie słowo należało jednak do Limanovii. Po podaniu od Żurka zwycięskiego gola zdobył K. Filipek. W końcówce goście i mieli duże pretensje do sędziów, którzy ich zdanie pozwolili na zbyt ostrą grę Okocimskiego.