11°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Limanovia wysoko pokonała Kalwariankę

Opublikowano 10.08.2022 18:27:00 Zaktualizowano 11.08.2022 07:22:41 jaca

IV LIGA, 2 kolejka. Limanovia po porażce w pierwszej kolejce, podejmowała kolejnego beniaminka. Przed własną publicznością pokonała wysoko Kalwariankę.

LIMANOVIA LIMANOWA – KALWARIANKA KALWARIA ZEBRZYDOWSKA 3:0 (2:0)

1:0 G. Mus 30 (asysta Ciesielski), 2:0 Bandarenka 38 (asysta P. Pławecki),  3:0 P. Plawecki 80 (karny, faulowany G. Mus).

Czerwone kartki dla gości w 76 i 90 minucie. W 65 minucie rzutu karnego dla Limanovii nie wykorzystał Kościółek.

LIMANOVIA: K. Pietrzak – Uchacz, Bandarenka, Skrzatek, K. Mus – G. Mus (84 Buczek), Ciesielski, Kurczab (70 Krzyżak), Kościółek (67 Matras) – Kulig (57 Małota), P. Pławecki (80 Dziedzina).

Sędzia główny: Jonatan Vallejos (Kraków).

Limanovia posiadała wyraźną przewagę. Kluczowy dla losów spotkania okazał się ostatni kwadrans pierwszej połowy. Podopieczni Pawła Zegarka zdobyli dwa gole, a bliski celu był także Kulig. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki. W drugiej połowie Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku. W 65 minucie w polu karnym sfaulowany został Paweł Pławecki, ale podyktowanej jedenastki nie wykorzystał Kościółek. W 80 minucie Limanovia miała drugi rzut karny i tym razem w roli skutecznego egzekutora wystąpił Pławecki.