16°   dziś 12°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Limanovia wygrywa! Niespodzianki w innych spotkaniach.

Opublikowano 30.09.2012 14:59:26 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:01 jaca

Limanovia wygrała dzisiaj z Juventą Starachowice po golach Dariusza Zawadzkiego i Mariusza Mężyka. Pocieszające również, że podopieczni Dariusza Sieklińskiego nie stracili gola w piątym meczu pod rząd (cztery w lidze i jeden w Pucharze Polski). Punkty straciły zespoły, które przed 9 kolejką zajmowały trzy czołowe miejsca.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – JUVENTA STARACHOWICE 2 : 0 (1 : 0)

1:0 Zawadzki 21, 2:0 Mężyk 86

Sędziował Konrad Kolak (Nowy Sącz). Żółte kartki: Ślęczka - Wójtowicz, Styczyński. Widzów 500.

Limanovia:
Sotnicki - Ślęczka, Kulewicz, Garzeł, Basta – Dziadzio (62 Kępa), Cebula (64 Kozieł), Skiba, Zawadzki (66 Pietras) – Serafin, Gadzina (58 Mężyk).
Juventa: Wróblewski – Korona, Gębura, Styczyński, Płusa – Jagiełło (65 Kiełbasa), Czarnecki (73 Senderowski), Wójtowicz (88 Piórkowski), Kidoń (60 Stawiarski) – Tobiaszewski, Anduła.

Przebieg I połowy:

7 minuta – Limanovia od początku spotkania osiągnęła przewagę. Strzał Cebuli z 5 m obronił Wróblewski.
21 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Zawadzkiego, który precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza Juventy.
26 minuta – po podaniu Ślęczki futbolówkę przejął Serafin, ale jego uderzenie po długim rogu było minimalnie niecelne.
39 minuta – kolejna groźna akcja Limanovii, tym razem niewiele brakowało aby na listę strzelców wpisał się Basta.
43 minuta – Limanovia przez niemal całą pierwszą połowę posiadała wyraźną przewagę. Goście mieli trudności z przedostaniem się w okolice pola karnego rywali. Jednak w ostatnich minutach pierwszej części gospodarze wyraźnie się rozluźnili. Pierwsze poważne ostrzeżenie to minimalnie niecelna główka Anduły.
45 minuta – tuż przed przerwą znowu groźna akcja Juventy lewą stroną boiska. Tobiaszewski nieznacznie spudłował.

Przebieg II połowy:

46 minuta – druga połowa rozpoczęła się od efektownej akcji Serafina. Zawodnik Limanovii był już na 5 metrze, ale dzięki interwencji obrońców gości nie zdołał oddać strzału.
50 – 75 minuta – przez ponad 20 minut na boisku nic ciekawego się nie działo. Limanovia wyciągnęła wnioski z końcówki pierwszej połowy i skoncentrowała się na bardzo uważnej grze w obronie. Drużyna gości mimo niekorzystnego rezultatu nie kwapiła się do ataków.
75 minuta – akcja zawodników, którzy na murawie pojawili się w drugiej części gry. W pole karne dośrodkował Kozieł, a główkę Mężyka z trudem obronił bramkarz Juventy.
85 minuta – następna indywidualna akcja Serafina, jednak zawodnik Limanovii w niezłej sytuacji ponownie został zablokowany.
86 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Piękne uderzenie Mężyka z 30 metrów i Wróblewski po raz drugi wyciągał piłkę z siatki.
89 minuta – jedyna okazja dla Juventy w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu Piórkowskiego niecelnie główkował Anduła.

To była bardzo udana kolejka dla Limanovii również pod względem rezultatów osiąganych przez czołowe drużyny w innych spotkaniach. Prowadzący w tabeli Poprad Muszyna przegrał niespodziewanie na wyjeździe z  autsajderem, Szreniawą Nowy Wiśnicz. Wicelider z Bodzentyna tylko zremisował u siebie z drużyną Czarnych Połaniec, a Beskid Andrychów przegrał  z Wisłą Sandomierz 3-1. Limanovia do lidera traci już tylko jeden punkt.

0 0
ale styl gry fatalny. brak pomysłu na grę - chaos w środku pola, akcje tylko jedną stroną boiska, fatalne stałe fragmenty. chyba, że taki jest pomysł trenera na grę, jeśli tak to założenia taktyczne spełnione w 100%. co do decyzji personalnych też uważam, że kilka było błędnych.
111ksiadz
2012-09-30 18:48:41
0 0
Wolę to,niż znów dobrą grę i kolejny remis.Gratuluję,tak trzymać.
PasazerLinii7
2012-09-30 19:12:21
0 0
Poprad Muszyna - notorycznie lany przez Limanovię w pucharach.
Łysica Bodzentyn - w zeszłym sezonie dno.

Jeżeli Siekliński nie zdoła wywalczyć awansu w takim gronie, to niestety eksperyment 'Szreniawa Limanowa' będzie należało zakończyć.
MaxLim
2012-09-30 19:13:22
0 0
Mateo chyba Ty na innym meczu byłeś?? ! bramka po czym padła jak nie po stałym fragmencie gry? Ile okazji było jeszcze do strzelenia bramki, tylko zabrakło niestety skuteczności... Idź gdzie indziej psioczyć a nie tutaj. Gratulacje Limanovia:D
romcio1985
2012-09-30 19:21:02
0 0
Zwycięzców się nie sądzi. 2-0 to ładny wynik. Sytuacja w tabeli też jest niezła.
Mateo
2012-09-30 20:58:10
0 0
właśnie po każdym meczu ktoś pisze, że było dużo okazji, tylko zabrakło skuteczności, więc tu też jest coś nie tak. no też powiedzmy szczerze, że dzisiejszy przeciwnik był chyba najłatwiejszym w tym sezonie. oni nic nie grali i kilku celnych podań nie potrafili wymienić.
a jeden wykorzystany stały fragment nie usprawiedliwia kilkunastu fatalnych. mówię tu także o defensywnych. już od dłuższego czasu stałe fragmenty w obronie są najsłabszą stroną Limanovii.

0 0
... no i bardzo dobrze... przynajmniej można w spokoju pooglądać mecz bez wysłuchiwania darcia, przekleństw i innych epitetów rzucanych zaczepnie do osób na trybunach..
2012-10-01 17:34:47
0 0
Przychodzi sie na mecz po to żeby kibicować swojej drużynie, a jak ci to przeszkadza to lepiej śledź wynik na komputerze. Mam nadzieje że za kilka tygodni doping bedzie głośniejszy ;)
willma
2012-10-01 17:55:14
0 0
doping dopingiem ale kibiców chyba jakby mniej zaczeło przychodzić oglądać gwiazdy-armię zaciężną,bramki to tak fuksem strzelili pewnie byłby remis teraz pewnie wyjazd,czekamy na andrychów i zobaczymy na co tak naprawdę stać Limanovię i klub kibica który się zapadł pod ziemię
2012-10-01 19:12:51
0 0
Gaga321 nie bądź śmieszny, akurat ty przez małe 't' nie będziesz rozdawać kart kto co ma robić, a jak się nie możesz z tym pogodzić to zostań w domu i obieraj ziemniaki.. albo buraki..
veber
2012-10-01 21:50:31
0 0
Nie rozumiem ludzi, ktorzy krytykuja pewna grupe za to, ze chca cos robic na trybunach... Kibice niech spiewaja, a ci (tez z malej literki) co nie chca tego sluchac niech sobie usiada na poczatku zoltych krzeselek tudziez zalaza sluchawki. ZROZUMCIE, ze Ci ludzie chca cos robic dla KLUBU. Mysle, ze pilkarzom lepiej sie gra przy takiej formie dopingu. Prosze, abyscie to niektorzy przemysleli. Cytujac klasyka, 'Dziekuje, dobranoc'
egon82
2012-10-01 22:05:48
0 0
dokladnie veber :) nie jeszcze komus doping na trybunach przeszkadza to juz jest niemozliwe :) robcie swoje dalej na trybunach i nie przejmujcie sie jakimis pojedynczymi osobami ktorym wszystko nie pasuje robcie swoje!!!!!!!! jazda z dopingiem :) pozdrawiam egon :)
2012-10-01 22:11:42
0 0
nie bądź śmieszny.. to są kibice.. ciekawe gdzie byli kilka lat temu jak naszym się nie wiodło? he he w porę się obudzili.. a gdzie będą za parę lat jak drużyna wyląduje w okręgówce.. powodzenia..
MaxLim
2012-10-01 22:16:25
0 0
Doping dopingiem, jak nie idzie to obraza, jak idzie to wszystko fajnie.. taka jest prawda!!! Może im się faktycznie lepiej gra i przynajmniej nie muszą słyszeć tych wyzwisk rzucanych w ich stronę, willma lepiej idź faktycznie na pole zbierać ziemniaki ziemniaku jeden, bramki fuksem co Ty gadasz człowieku, szkoda, że po Wolbromiu cicho siedziałeś gdzie nasi zagrali naprawdę dobrze... Nie ma się co obrażać jesteśmy jednym klubem z piłkarzami i razem zrobimy awans!!
marek28
2012-10-02 11:27:35
0 0
możecie się już zamknąć.. Nikt wam ludzie nie dogodzi.. Chłopaki remisują mając przewage w całym meczu źle.. chłopaki wygrywaja mając jeszcze sytuację na podwyższenie wyniku to źle.. nawet jak by wygrywali po 20:0 to byscie narzekali.. więc lepiej zostańcie w domu.. tak jak powiedziałem 4 kolejki temu ,ze spokojnie awansują i co już maja tylko 1 punkt straty.. popatrzcie na wypowiedzi trenerów drużyn przeciwnych i każdy zachwala ten zespół i mowi ,ze chciałby mieć takich piłkarzy.. więc zamknijcie te dupy i zaczniejcie dopingowac bo w końcu jak tak dalej pójdzie to drużyna sie od was odwróci plecami..
drSyrop
2012-10-02 14:26:10
0 0
pablooo czy jak ci tam , moge ci przynieść stopery żebyś nie słyszał tych 'epitetów' a poza tym ile tych sezonów Limanovii pamiętasz?? To sobie przypomnij makroregion juniorów z rocznika 77 i jak jeździliśmy z drużyna na mecze
2012-10-02 18:05:29
0 0
a to ciekawe.. to dopiero historia.. czy Wy naprawdę nie widzicie, że piłkarze mają w nosie takich kibiców? co fochy pokazują, co jakieś 'niby strajki' urządzają, co wyzywają jak nie idzie, co obrażają innych - dzieci, starszych, którzy przyszli pooglądać mecz a nie słuchać ryku i wydzierania co niektórych? liczy się kasa a kasę dają widzowie, jak przestaną przychodzić na mecze i przestaną płacić bo pewna grupka terroryzuje drugich swoim chamskim zachowaniem to za kim opowie się sponsor? no za kim? no comment..
drSyrop
2012-10-02 18:28:50
0 0
pijany jesteś??? czy co ??? pooglądać to sobie możesz w ciszy i spokoju 'M jak miłość' czy inny tego typu badziew. To jest mecz piłki nożnej a nie spotkanie towarzyskie połączone z chwilą ciszy. No takim kibicom dziękujemy , jakoś nie zauważyłem obrażania dzieci i starców więc sądze że masz urojenia , a jak nie chcesz słychać ryków to nie przychodź na mecz , strzeż moralności gdzieś indziej
2012-10-02 19:04:31
0 0
ojoj jaki agresywny, typowy 'kibic' limanowski.. przestań udawać głuchoniemego.. zacznij śpiewać a nie ryczeć to
będzie sukces.. bo póki co to obciach, aż uszy więdną od tego wycia co nazywacie śpiewaniem hehe, to przykre co odwalacie.. dajcie se spokój. będą tylko same plusy.. nikt was nie potrzebuje.
egon82
2012-10-02 19:58:44
0 0
paBlooo przez osiem o :) chlopie byles ty kiedys na jakims meczu naszej pieknej ekstraklasy jak jakies 5000 gardel ryczy jak ty to nazywasz,? chlopie to nie teatrzyk ani poznanskie slowiki to jest pieka robota :) ty pomyliles miejsca tyle w temacie a agresywnych ludzi wolalbys nie widziec uwiez mi :) bo jak czytam twoje komentaze to sie delikatnie mowiac gotuje we mnie.
willma
2012-10-02 20:52:49
0 0
witam
do max lima człowieku,byłem na meczu i te brameczki to dalej fuks tak się nie gra u siebie,a z tymi ziemniakami to ok tyle że nasza murawa wygląda jak po zbieraniu ziemniaków,ogólnie to organizacyjnie nie jesteśmy gotowi na II ligę,sportowo to może być,kibice no też by było ale mi się wydaje ze 2 lata temu to więcej osób zdzierało gardło,ochrona osp do kitu gość na trybunach na ich widoku piwo żłopie w sumie 4,to piwo można wnieść na stadion.
willma
2012-10-02 20:56:28
0 0
a co do klubu kibica to lepiej jakby przestał istnieć to obciach dla całego regionu,ni to składu ani ładu ,jakies tam flagi bęben z bożej łaski nawet dopingu nie ma kto prowadzić wstydzcie się.
2012-10-03 16:27:32
0 0
Panie egon82.. oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, akurat powyższe opinie nie muszą dotyczyć Pana, liczy się jednak co by nie było ogólne wrażenie, a to jest po prostu fatalne, obciach w biały dzień, rozpacz chu.. nad przepaścią. naprawdę dajcie se siana i przestańcie się ośmieszać.. będzie to z korzyścią dla wszystkich, a przede wszystkim dla piłkarzy.. bo od kiedy zamilknęliście to przynajmniej wygrywają mecze.. a to jest najważniejsze..
egon82
2012-10-03 20:07:17
0 0
fakt klub kibica nie jest moze za profesjonalnie zrobiony ale jest:) te flagi dwa bebny piesni to juz jest cos bo dwa lata temu o ile pamietam byla grupa chlopakow krzyczacych hej hej mks!!!beben w ktory niemial kto nawet bic byl bez palek byl do niego kij z drzewa:) z reszta bylo jak bylo i jest jak jest jesli sie to komus nie podoba trudno ale niech da spokoj tym dla ktorych to ma znaczenie naprawde i chca to robic tak czy inaczej... ja sam krzyczalem na trybunach i moze z tymi ludzmi jeszcze kiedys pospiewam na meczu narazie jestem daleko:)lepsze to niz wyklinac pilkazy i sedziego bo tak na naszym kochanym stadionie bylo zawsze zadnego spiewania tylko korwy same lecialy. to tyle dziekuje dobranoc.
2012-10-05 16:58:53
0 0
aż się niedobrze robi jak się czyta wypowiedzi co niektórych 'kibiców' co się tak zwą.. jeden pisze 'Kibice niech spiewaja, a ci (tez z malej literki) co nie chca tego sluchac niech sobie usiada na poczatku zoltych krzeselek tudziez zalaza sluchawki.'
Tak? a dlaczego właśnie ci kibice przypier..... się do innych siedzących na trybunach i oglądających mecz? tak samo można wam napisać jak wam się nie podoba to wynocha ze stadionu ale wara od głupich komentarzy w stosunku do innych.. Tylko dlatego, że też kibic ale przyszedł z synem albo córką i nie wydziera się to jest gorszy? A co wy sobie wyobrażacie? że kim jesteście do jasnej cholery? jakimiś bogami co mogą rzucać na innych gromy? Rzeczywiście lepiej wyprowadźcie się na zawsze ze stadionu niż dawajcie taki przykład.. wstydźcie się..