Sobota, 06 lipca Gotard, Dominika, Łucja, Teresa

Limanovia zwycięska w Tarnowie. Prosta droga do baraży o III ligę

Opublikowano 03.06.2017 19:52:35 Zaktualizowano 04.09.2018 13:58:34 jaca

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 28 kolejka. Limanovia pokonała dzisiaj na wyjeździe Tarnovię i nadal jest liderem. Do zakończenie sezonu pozostały już tylko dwie kolejki.

Swój mecz zremisowała Barciczanka (u siebie 1-1 z GKS Drwinia), a to oznacza, że jeśli Limanovia wygra dwa ostatnie spotkania to na pewno zajmie pierwsze miejsce w IV lidze, grupa Małopolska-wschód, a to daje prawo do gry w barażowym dwumeczu (ze zwycięzcą grupy Małopolska-zachód) o awans do III ligi.

TARNOVIA TARNÓW – LIMANOVIA LIMANOWA 1 : 3 (0:2)

0:1 Kandel 4, 0:2 Kandel 16, 1:2 gol dla gospodarzy w 54 minucie, 1:3 Kaczor 74 karny.

LIMANOVIA: Mastalerz – Witek, Ruchałowski, K. Kurczab, Kandel – Lichota, Piwowarczyk (76 N. Czaja), Jacak, Kaczor (75 G. Mus), K. Mus (80 Śmierciak) – Kurek (77 Kożuch).

Żółte kartki: Nytko dwie – K. Kurczab, Witek, K. Mus, Śmierciak.

Czerwona kartka: Nytko 90(+2), w konsekwencji drugiej żółtej.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Limanovii, zanosiło się na wysokie zwycięstwo. Po zmianie stron goście po prostym błędzie stracili gola. Kontaktowa bramka poderwała Tarnovię do walki. Mecz się wyrównał i obie drużyny miały szansę na gola. Trzecia bramka dla podopiecznych Andrzeja Paszkiewicza uspokoiła sytuację i w końcówce Limanovia spokojnie utrzymała korzystny rezultat.

Tak padły gole:

0:1 - z rzutu rożnego dośrodkował Jacak, po główce Lichoty bramkarz gospodarzy z trudem odbił piłkę przed siebie, ale wobec dobitki Kandela był już bez szans.

0:2 – z rzutu wolnego dośrodkował Jacak, a Kandel celną główką zdobył drugiego gola.

1:2 – Tarnovia przechwyciła piłkę na połowie Limanovii i po szybkiej wrzutce w polu karnym gości zrobiło się duże zamieszanie. Mastalerz skapitulował po strzale z bliskiej odległości.

1:3 – w ciągu kilkudziesięciu sekund sędzia podyktował dla Limanovii dwa rzuty karne. Najpierw sfaulowany został Kurek, a jedenastkę wykonywał K. Kurczab. Bramkarz Tarnovii zdołał odbić piłkę po jego uderzeniu, ale futbolówka spadła prosto pod nogi Piwowarczyka. Obrońca gospodarzy ponownie ratował sytuacje faulem. Tym razem precyzyjnie rzut karny wykonał Kaczor.